10 Harika E-Bisiklet – TechRepublic

Bir arabadan çok daha çevre dostu ve bir motosikletten daha güvenli olan elektrikli bisikletler, Amerika Birleşik Devletleri'nde ilgi kazanıyor. İşte en yeni 10 e-bisiklet.

Avrupa'da uzun süredir popüler olan e-bisikletlere olan ilgi Amerika Birleşik Devletleri'nde büyüyen hem bisikletçiler hem de çevreciler arasında. E-bisikletler bir arabadan 18 kat daha verimli olduğu bildirildi. Elektrikli bisikletin Amerika Birleşik Devletleri'ne getirebileceği avantajları tam olarak kucaklamanın zamanı geldi: E-bisikletler karbon ayak izini ve hem hava hem de gürültü kirliliğini önemli ölçüde azaltır ve çevrecilerin nihai hedef olan net sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşmasına kesinlikle yardımcı olacaktır (Birleşik Krallık'ta 2050).

Earth Talk bildirildi: “Bir e-bisiklet, bir otomobile güç vermek için gereken enerjinin yalnızca% 10'una ihtiyaç duyar ve tipik bir dört kapılı sedandan 13 kat daha fazla enerji verimli ve demiryolu taşımacılığından altı kat daha verimlidir.” Normal bir itmeli bisikletin stiliyle, e-bisikletlerin (çoğu için) yalnızca bisiklet pedalına basıldığında aktif olan bir motoru vardır. Bir e-bisiklet, gücünü bir bataryadan alır ve sürüş başlar başlamaz motoru devreye alacak bir sensöre sahiptir.

“Geçen yıl, özellikle şehirlerde daha akıllı seyahat yöntemlerine duyulan ihtiyacın altını çizdi. Toplu taşıma genellikle meşgulken ve oldukça pahalı olabilirken, arabalar ve şehirler birbirine karışmaz,” dedi Discerning kentsel bisiklet blogunun yaratıcısı Peter Reynolds Bisikletçi.

Reynolds, Çin (yılda 36 milyon e-bisiklet yapan), Almanya ve Hollanda'nın en önemli e-bisiklet pazarları olduğunu belirterek, “Hollanda diğer bisiklet türlerinden daha fazla e-bisiklet satıyor ve 2018'de Hollandalılara bir milyon bisiklet satıldı ve bu satışların% 40'ını elektrikli bisikletler oluşturuyor. 2017'de bunlar% 31'ini temsil ediyordu. “

Altı ana e-bisiklet türünden bahsediyor: Arazi için dağ e-bisikletleri; konfor için tasarlanmış kruvazör e-bisikletleri; günlük işe gidiş gelişler için tasarlanmış hafif e-bisikletler olan yol veya banliyö e-bisikletleri; ekstra ağırlık taşımak için güçlendirilmiş kargo e-bisikletleri; e-bisikletleri katlamak; ve en büyük lastiklere sahip olan ve “herhangi bir yüzeyde” sürülmek üzere tasarlanmış şişman e-bisikletler.

Bir e-bisiklet deneyin. En kolay yol, bir e-bisiklet kiralamayı denemektir; birçok şehirde bunlar mevcuttur – işe gidip gelmeyi taklit edebilecek koşullarda bir tane kullanmayı deneyin (günün farklı saatlerinde, yoğun saatleri deneyimleyin).

Bu karbon emisyonlarını azaltın ve en yeni 10 e-bisiklet'i kontrol edin.

Cannondale Tesoro Neo e-bisiklet

Resim: Cannondale

Bosch eBike Systems'tan Cannondale Tesoro Neo X1, 20 mil / saatin üzerinde sorunsuz ve sessizce hızlanan ve maksimum 28 mil / saat hıza ve 65 mil / saat torka sahip Performance Line Sport Drive Unit'in bir parçasıdır. Performance Line Sport (3.300 $ 'dan başlayan fiyatlarla) Bosch iş ortağı markalar Benno, Cannondale, Electra ve Tern ile piyasaya sürülecek.

Cannondale'de 4.600 ABD dolarıgocycle-gx.jpg

Gocycle GXi katlanır e-bisiklet

Resim: Gocycle

Gocycle'ın GXi'si ve GX'i 10 saniyeden daha kısa sürede katlanabilir ve patentli magnezyum Cleandrive sistemine sahiptir; bu, üreticinin söylediği gibi, görünür kablo veya tellerin olmadığı anlamına gelir, bu da pürüzsüz, yağsız bir sürüş sağlar. PitstopWheels'e sahiptir (altı cıvata, daha hızlı bir katlama için tekerlekleri bir araba gibi göbeklere sabitler ve tekerleği çıkarmadan patlak bir lastiği sabitlemek için kolay erişim sağlar). GXi'nin hızlı katlanır çerçevesine yerleştirilmiş hızlı çıkarılabilir bir pil, 50 mil menzile ve dört saatlik bir şarj süresine sahiptir. Tunç Gri, Mat Siyah ve Beyaz renklerinde gelir.

Gocycle GX (ön fren solda) 3.299 $ 'dır ve Mavi, Mat Siyah ve Beyaz / Parlak renklerde mevcuttur. 40 lbs'den daha hafiftir. Üç vites, 20 mil / saat maksimum hıza ve 40 mil menzile, yedi saatlik şarj süresine (isteğe bağlı hızlı şarj cihazıyla dört) sahiptir.

Gocycle G3 +, 300 adetle sınırlı sayıda üretilmiştir, 36 lb ağırlığındadır ve Mat Siyah, Gri, Beyaz, Kırmızı, Yeşil ve Sarı renklerinde sunulur. En yüksek hızı 20 mps ve menzili 50 mil. G3 + e-bisiklet 4.999 dolara satılıyor.

Aşağıda listelenen fiyat Gocycle'ın GXi'si içindir.

Voltaire Cycles'da 4,799 $aventon-ebike.jpg

Aventon Level Step-Through e-bisiklet

Resim: Aventon

Aventon Bikes, 10 farklı elektrikli bisiklet yelpazesine sahiptir. Level Step-Through, 28 mil / saate ulaşabilen ve beş pedallı bir yardıma ve dört ila beş saat içinde şarj olan çıkarılabilir bir pile sahip olan Sınıf III e-bisiklettir. İki boyutta (yükseklik temelli) ve iki renkte mevcuttur ve 40 mil menzile sahiptir.

Aventon'da 1.599 dolarorbea-red-ebike.jpg

Orbea Gain M20 Ultegra 11 hız Elektrikli Yol Bisikleti

Resim: Orbea

Orbea Gain M20, yumuşak ve güvenilir pedal çevirme yardımı için yeni bir motora ve yeni bir Tork Simülasyon Algoritmasına sahiptir; bu, yardım modunun manuel bir bisiklette gördüğünüz doğal yuvarlanma kalitelerine daha yakın olduğu anlamına gelir. Ayrıca daha büyük, okunması daha kolay bir ekran var. Üç renkte, beş boyutta (XS – XL) ve ön sipariş için (Ağustos / Eylül 2021'den itibaren) mevcuttur.

Electric Bike Attack'ta 5.199 $charge-ebikes.jpg

Şarjlı Comfort e-bisiklet

Resim: Şarj

Charge'ın misyonu, bisiklet sürmeyi kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmekti. Her bisikletin katlanır pedallar ve gidonlar gibi akıllı çözümleri ve havaya ihtiyaç duyulduğunda kırmızıya, gitmeye hazırsanız yeşile dönen otomatik lastik basınç sensörleri vardır. Bisikletler neredeyse tamamen monte edilmiş olarak gönderilir ve yaklaşık 10 dakikada bir araya getirilebilir. Şarj başına 80 km'ye kadar 250 Watt'lık bir motora, pedal desteğine ve 20 mil / saate kadar başparmak gazına sahiptir.

$ 1,699 Ücretliradmission1.jpg

RadMission 1

Resim: Rad Güç Bisikletleri

RadMission 1, şehir sürücüleri için tasarlanmış tek hızlı bir elektrikli metro bisikletidir. Üreticiye göre 500W yüksek torklu bir motora ve 45 millik bir akü aralığına sahiptir. Rad Power Bikes, piyasadaki diğer e-bisikletlerden yaklaşık% 30 daha hafif olduğunu söyledi.

Rad Power Bikes'te 1.099 $rambo-megatron-1.jpg

Rambo Bikes'ten Megatron e-bisiklet

Resim: Rambo

Megatron, aşırı güç (30 mph) ve uzun menzil (80 mil) için iki motora ve iki pile sahiptir. Tek boyutta gelir, Bafang 1000w Hub Motor x2'ye sahiptir ve 77 lbs ağırlığındadır. 300 lb.'lik bir sürücü kapağı vardır. Megatron'un çerçevesine Alüminyum Alaşım 6061 denir.

Rambo Bikes'te 7.000 $greyp-g6.jpg

Greyp'in G6 e-bisikleti

Resim: Greyp

Şirket, tamamen elektrikli Hyper otomobil üreticisi RIMAC'ın kurucusu Maté Rimac tarafından kuruldu.

Bisikletlerde bir GPS çipi (bisiklet navigasyonuna sahip olabileceğiniz bir uygulama ile), ayrıca üç eksenli bir jiroskop ve ivmeölçer, bir barometrik basınç sensörü, sürekli olarak video yükleyebilen iki geniş açılı 1080p kamera (ön ve arka) bulunur. telefonunuz ve pil ömrü ve hızın yanı sıra kalp atış hızı izleme ve güç yardımı gibi bilgileri gösteren üç inçlik bir ekran. Ayrıca Bluetooth ve bir USB-C bağlantı noktası ile birlikte gelir ve her zaman dahili bir e-SIM aracılığıyla internete bağlanır (Greyp, en az 2022'ye kadar veri maliyetlerini karşılayacaktır). Veri bağlantısı T-Mobile tarafından gerçekleştirilir. G6'nın dört modeli ve G5'in iki modeli vardır.

Bisiklet, uygulamaya ve uygulamadan veri aktaran ve aynı zamanda kablosuz güncellemeleri aldığı Wi-Fi ile donatılmıştır. Fiyatlandırma 5.499 $ ile 16.999 $ arasında değişmektedir. Aşağıda listelenen fiyat G6.1 Kalın FS içindir.

Greyp'de 7,899 $wing-ebike.jpg

Wing Bikes'ten Freedom X e-bisiklet

Resim: Wing Bikes

Kısa süre önce piyasaya sürülen Freedom X'te yeni bir tork sensörü, binicilerin daha hızlı hızlanmasına yardımcı olan ve pedal çevirme ve elektrik motorunda kayma ihtiyacını ortadan kaldıran isteğe bağlı bir “Turbo Boost” gaz kelebeği bulunuyor. 40 lbs ağırlığındadır ve çıkarılabilir bir pil, uzaktan kumanda ile kontrol edilen yerleşik alarm sistemi, entegre ön ve arka lambalar ve geri kaydırılmış gidonlara sahiptir. Hız 20 mph'dir (ABD'de caddede yasaldır), ancak modele bağlı olarak hızı 28 mph'ye kadar artırmak için bu başlık çıkarılabilir. Listelenen fiyat, başlangıç ​​fiyatıdır.

Wing Bikes'te 1.349 $vanmoof-s3.jpg

VanMoof S3 elektrikli bisiklet

Resim: VanMoof

VanMoof'un S3 elektrikli bisikletinde yerleşik ışıklar, anahtarsız bir kilit, GPS izleme ve sıçrama korumaları var ve üretici bunu yolcular için akıllı bir bisiklet olarak tanımlıyor. Otomatik elektronik vites değiştirme ve entegre hırsızlık önleme teknolojisine sahiptir. Ayrıca 2020 Red Dot tasarım ödülü kazandı. Hafif (5 'ila 6'5 boyundaki sürücüler için tasarlanmıştır) ve karanlık (5'8 ila 6'8 boyundaki sürücüler için tasarlanmıştır).

VanMoof'ta 1.998 $

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*