10 yeni koronavirüs haritası hastanelerin ne kadar hızlı kapasiteye ulaşacağını ve hangi yerlerin en yüksek risk altında olduğunu tahmin ediyor

Yeni haritalar COVID-19'un ülke genelindeki hastane yatakları üzerindeki potansiyel etkisini gösterirken ArcGIS haritaları hangi şehirlerin en yüksek risk altında olduğunu anlamak için üç veri setini birleştiriyor.

Teknoloji uzmanlarının sağlık hizmeti sağlayıcılarının koronavirüs ile baş etmelerine yardımcı olmanın 8 yolu
Ücretsiz telehealth araç takımları, çocuk bakımı hesap makineleri ve semptom taramaları, COVID-19 salgını sırasında hastaneler ve doktorlar üzerindeki yükü hafifletmek için mevcut araç ve hizmetlerden birkaçıdır.
http://www.techrepublic.com/

Artık dünya çapında koronavirüs vakaları olduğuna göre, bir sonraki zorluk hangi şehirlerin en çok vurulacağını ve hangi yerlerin daha fazla hastane yatağına ve sağlık çalışanına ihtiyacı olacağını bulmak. Hükümet yetkilileri ve sağlık uzmanları, bu kararlara rehberlik etmek için coğrafi bilgi sistemleri ile oluşturulmuş karmaşık haritaları kullanıyor.

Esri tıbbi sorumlusu ve sağlık çözümleri direktörü Dr.Este Geraghty, haritaların hastalık salgınlarını anlamaya ve yönetmeye çalışan doktorlar ve bilim adamları için neden bu kadar yararlı olduğunu açıkladı:

 • Gösterge tabloları, yayılan hastalığın gerçek zamanlı, harita tabanlı bir anlayışını iletmek için verileri bir araya getirir
 • Küreselden yerele yetkililer, verileri farklı ölçeklerde görüntülemek için gösterge tabloları ve haritalar kullanır.
 • Veri paylaşımının hızının artması, farkındalığın ve hazırlıklı olmanın hızlanmasına yardımcı olur.

“Hastalıklar çok hızlı seyahat edebildiğinde, bilgi daha hızlı hareket etmeli,” diye yazdı akıllı haritalar ve koronavirüs araştırmaları ve eylemleri hakkında bir blog yazısında.

Haritalar, birçok veri türünü toplayan, yöneten ve analiz eden ve bunları görselleştirmeler halinde düzenleyen coğrafi bilgi sistemi (CBS) yazılımı ile oluşturulmuştur.

GÖRMEK: Büyük veri yönetimi ipuçları (ücretsiz PDF)

Üç yeni koronavirüs haritası, COVID-19 ölümleri, teyit edilen vakalar, hastane yatakları, demografik veriler ve hastane kapasitesi dahil olmak üzere birden çok veri katmanı gösterir. Bu haritalar bireylerin koronavirüsün bireysel toplulukları nasıl etkileyebileceğini anlamalarına yardımcı olabilir.

ABD genelinde hastane yatak kapasitesi

Hafif semptomları olan insanlar kendilerini evde karantinaya alsalar da, hastane yataklarının yetersizliği koronavirüs salgını içinde potansiyel bir konudur. Çoğu hastane düzenli olarak hasta kapasitelerini hükümet yetkililerine bildirmektedir. CBS araçları kapasiteyi izlemelerine ve artan enfeksiyon oranlarıyla karşılaştırmasına yardımcı olur. Bu, koronavirüs yanıtının en çok ihtiyaç duyulduğu yerlerde kapasiteyi artırmak için kaynakların gerçek zamanlı tahsisine izin verir.

Kesin Sağlık Hizmetleri: ABD Hastane Yatakları Kontrol Paneli ArcGIS yazılımı ile üretilmiştir ve belirli bir zamanda kaç hastane yatağının dolu olduğunu gösterir. Haritada aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden çok katman vardır:

 • Lisanslı yataklar
 • Personel yatakları
 • YBÜ yatakları
 • Kullanım oranı
 • Hastane yataklarında potansiyel değişim

Epidemiyologlar değişen hastalık oranlarını tahmin etmek ve görselleştirmek için CBS modellemesini kullanmak ve mekan ve zamana yayılması. Hem modeller hem de gerçek zamanlı izleme, okulları ve işletmeleri ne zaman ve nerede kapatacağınıza ilişkin kararları yönlendirebilir.

Dokuz iletim senaryosu ve hastane kapasitesi

ProPublica bir dizi harita oluşturdu hastane yataklarını tahmini koronavirüs enfeksiyonu vakalarıyla birleştirir. Haritalardan elde edilen veriler Harvard Global Sağlık Enstitüsü'nden, ülke çapındaki hastane yataklarının sayısından ve koronavirüs vakalarının tahminlerinden geliyor. Haritalar, enfekte olmuş yetişkinlerin yüzdesini ve virüsün ne kadar hızlı yayıldığını dikkate alan çeşitli senaryoları göstermektedir. Haritalar üç zaman dilimini dikkate alır:

 • 6 ay
 • 12 ay
 • 18 ay

Ve üç enfeksiyon oranı:

 • Amerika'daki yetişkinlerin% 20'si
 • % 40
 • % 60

Haritalara dayanarak, Amerikalı yetişkinlerin% 60'ı altı ay boyunca koronavirüs hastalığını geliştirirse, ülke çapındaki hastaneler% 200 kapasitede olacak – bu harita kıyıdan kıyıya koyu kırmızı olacaktır. Amerika'daki yetişkinlerin% 60'ı 18 ay boyunca virüsü yakalarsa, bazı bölgeler% 100 kapasitede olurken, sahil boyunca ve güneybatıdaki alanlar% 200 kapasitede olacaktır.

Eğer sosyal mesafeler ve ülke çapındaki kapanışlar işe yararsa, pandemi daha uzun sürebilir ancak daha az şiddetli olabilir. Bu, daha az kişinin aynı anda bir hastane yatağına ihtiyacı olacağı anlamına gelir. Olgularda ani ve dramatik bir artış olursa, sağlık sistemi çok daha hızlı bir şekilde boğulur.

Harita aynı zamanda kullanıcıların belirli bir şehirdeki hastanelerin ne kadar hızlı kapasiteye ulaşacağını görmelerini sağlıyor. Louisville, KY için, yetişkinlerin yalnızca% 20'si önümüzdeki altı ay içinde virüsü kasıyorsa, hastane yatakları% 150 kapasitede olacaktır. Biri hariç her senaryoda, hastaneler% 100'ün üzerinde kapasitede olacaktır.

İnsanların en fazla risk altında olduğu topluluklar

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri kuruldu hastalığa en savunmasız insanların nerede yaşadığını belirten bir harita. 65 yaşından büyük yetişkinler koronavirüs kasılması için en yüksek risk altındadır. Harita, hangi toplulukların daha fazla hastane yatağına ve sağlık çalışanına ihtiyaç duyacağını tahmin etmek için nüfus rakamlarını CDC'nin Sosyal Güvenlik Açığı Endeksi ile birleştiriyor.

CDC'deki John Nelson, yaş ve sosyal güvenlik açığının kesişimini göstermek için ArcGIS yazılımı ile çok katmanlı bir harita oluşturdu. Harita sayfasını aşağı kaydırmak, haritadaki görüntüyü değiştirerek hangi toplulukların yaşlı erişkinlere yoğunlaştığını ve güvenlik açığı endeksinde yüksek bir puanı olduğunu gösterir. Endeks, acil müdahale planlamacılarının ve halk sağlığı görevlilerinin doğal bir felaketten veya başka bir önemli olaydan önce, sırasında ve sonrasında desteğe ihtiyaç duyacağı toplulukları belirlemelerine ve haritalarına yardımcı olur. Endeks, yoksulluk, araca erişim eksikliği ve kalabalık barınma koşulları gibi 15 sosyal faktörü ölçmektedir.

On altı eyalette, Covid-19 enfeksiyonu riski ve sosyo-ekonomik altyapısı zayıf olan geniş bir nüfusa sahip iller bulunmaktadır. Nelson, Amerika Birleşik Devletleri'nde nüfusunun üçte birinden fazlası 60 yaş ve üstü, çok yüksek Güvenlik Açığı Endeksi .75 veya daha fazla ve nüfusu en az 100.000 olan dört ilçe tanımladı:

 • Highlands County, FL
 • Marion County, FL
 • Mohave Bölgesi, AZ
 • Douglas County, OR

Topluluklar, bu savunmasız nüfusu korumak için hem daha fazla sağlık çalışanı hem de topluluk faaliyetlerinde kısıtlama gerektirebilir.

Esri Geraghty, gelecekte insanları mevcut yataklı hastanelere, mevcut bekleme süreleriyle birlikte tıbbi yardım sunan kliniklere, açık olan marketlere ve eczanelere, kişisel koruyucu ekipman satın alabileceği yerlere vb. Yönlendirmek için kullanıldığını hayal edebileceğini söyledi. üzerinde.

"Çok etkilenen şehirlerde, bu tür bilgiler sonuçları önemli ölçüde iyileştirebilir ve hayat kurtarabilir."

Konum bilgileri ayrıca yanıt verenlerin müdahalelerin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olabilir. Yetkililer, belirli eylemlerin virüsün belirli popülasyonlar arasında mı yoksa belirli konumlardaki yayılımını mı değiştirdiğini görmek için CBS haritalarını kullanabilirler.

ArcGIS'de yerel yönetimler için koronavirüs yanıt kiti Halk Sağlığı ajansları tarafından koronavirüsün etkisini anlamak ve sakinlerle bilgi paylaşmak için kullanılabilecek haritalar ve uygulamalar içeren

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/66fa496e-8a9a-46ba-89fc-8c5fe383063e/resize/770x/3217a7cc9920406c2c3ffee130ccfa7b/screen-shot-2020-03 -19-at-11-25-30-am.png "target =" _ boş "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

ProPublica, Harvard Global Sağlık Enstitüsü'nün verilerini, hastane yatak kapasitesini kullandı ve koronavirüsün yayılması ve hastanelerin kapasiteyi ne kadar çabuk vuracağı konusunda tahminlerde bulundu.

"data-credit =" Resim: ProPublica "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ekran görüntüsü-2020-03-19-at-11-25-30-am.png "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/66fa496e -8a9a-46ba-89fc-8c5fe383063e / yeniden boyutlandırma / 770x / 3217a7cc9920406c2c3ffee130ccfa7b / screen-shot-2020/03/19-at-11-25-30-am.png

ProPublica, Harvard Global Sağlık Enstitüsü'nün verilerini, hastane yatak kapasitesini kullandı ve koronavirüsün yayılması ve hastanelerin kapasiteyi ne kadar çabuk vuracağı konusunda tahminlerde bulundu.

Resim: ProPublica

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*