2020 için ilk 5 fintech trendi

Ankete göre, finans uzmanları 2020'de inovasyon ve uyarlanabilirliğe odaklanıyor.

Finansal hizmetler endüstrisindeki en büyük siber güvenlik riskleri
Yeni bir araştırmaya göre, fidye yazılımları, SQL enjeksiyon saldırıları ve siteler arası komut dosyası oluşturma, bankalar ve aracı kurumlar için ciddi siber güvenlik riskleridir.
http://www.techrepublic.com/

Finans uzmanları, bu yıl kuruluşlarına değer katma çabasıyla ürün geliştirme, iş modeli değişiklikleri, sistemler ve personel dahil olmak üzere bu yıl bir dizi eğilime odaklanıyor. yeni çalışma BillingPlatform'dan.

Faturalandırma çözümleri sunan BillingPlatform CEO'su Dennis Wall, "Çalışmamızın bulguları müşterilerimizin bize söyledikleriyle tutarlıdır" dedi. "Finansman fonksiyonu, yeni gelir kaynakları yaratmada önemli bir katkıda bulunuyor. Genellikle, bu gelir kaynakları yeni ürünler ve teknolojiden gelir, ancak finans uzmanları yeni iş modellerinin de katkıda bulunabileceğini bilirler."

İşte BillingPlatform'un anketten tespit ettiği beş trend.

CFO'lar yeni gelir getirmenin yenilikçi yollarını arıyor

BillingPlatform tarafından ankete katılan finans profesyonellerinin yüzde altmışı, pazar karmasını artırmak için yeni ürün ve hizmetler başlattıklarını,% 35'i ise yeni ürün / hizmetlerde daha cazip fiyatlandırma sunmak için tekrarlayan veya tüketime dayalı faturalandırmayı kullanacaklarını belirtti.

Katılımcılar bu hedeflere ulaşmak için sistem kısıtlamalarının (% 23), sistem konsolidasyonunun (% 22) ve BT altyapısının (% 18) geçişinin üstesinden gelmek zorunda kalacaklarını söylediler.

Şirketler kaynaklardan daha fazla değer elde etmeye çalışıyor

Aynı veya daha az kaynakla daha fazlasını başarmak, 2020'de finans ekiplerinin karşılaştığı en yüksek öncelikli zorluktur (% 18). Finans uzmanları, yeni ürünler veya hizmetler yoluyla daha yüksek gelir elde etmenin yollarını belirleyerek ve işletme maliyetlerini veya sermaye yatırımlarını azaltarak bu sorunu ele almaktadır (17 %). Ankete göre, daha geniş bir dijital dönüşüm çabasının (% 11) bir parçası olarak bulut teknolojilerine yatırım yapıyorlar ve yapay zeka veya robotik (% 10) üzerinden otomasyon yapıyorlar.

Finans departmanları kadrolamada teknik becerilere odaklanıyor

Ankete katılanların sadece% 45'i, 2020'ye girerken takımlarının becerisi söz konusu olduğunda harika durumda olduklarını söylerken,% 55'i OK'den kötü şekle herhangi bir yerde olduklarını söyledi.

BillingPlatform, teknik deneyime sahip çalışanların işe alınmasının odak noktası olduğunu, katılımcıların% 26'sının dijital yetenekler ve gelişmiş analitik desteğinin finans ekiplerindeki yeni işe alımlar için en önemli iş becerileri olduğunu belirtti.

Yasal kaygılar ön plandadır

Yaklaşık 20 yaşında olmasına rağmen, 2002 Sarbanes-Oxley Yasası finans uzmanları için bir odak noktası olmaya devam etmektedir. Ankete katılanların% 19'u, tüm ABD kamu şirketi kurulları, yönetimi ve kamu muhasebe firmaları için yeni veya genişletilmiş şartlar belirleyen eylemin son üç yıl içinde en zorlu düzenleyici değişiklik olduğunu söyledi.

Merakla, katılımcıların% 35'i bu düzenlemenin etkilerini hafife aldıkları için departmanlarına meydan okuduğunu söyledi. Bu arada, Basel Bankacılık Denetleme Komitesi tarafından yayınlanan düzenleyici bir çerçeve olan Basel II / Basel III, ankete katılanların% 13'ü tarafından belirtilen en zorlu ikinci düzenlemedir.

GÖRMEK:
Finans robotları geliyor: Kuruluşların% 73'ü bu yıl insanları makinelerle değiştirmeyi planlıyor
(TechRepublic)

Siber güvenlik büyük bir endişe kaynağı ve birçok profesyonel hazır değil

Ankete katılanların yüzde otuz dokuzu siber güvenliğin en büyük endişeleri / riskleri arasında olduğunu belirtti. Daha da kötüsü, finans profesyonellerinin sadece% 33'ü siber güvenlik sorunlarını ele almak için çok iyi durumda olduklarını söyledi. Ankete göre finans uzmanları, siber güvenlik sorununu ele almanın farkındalığın anahtarı olduğuna inanıyorlar.

Araştırma, potansiyel dolandırıcılık konusunda personel eğitiminin katılımcıların% 37'sine odaklandığını ve% 30'unun CEO ve diğer liderlerle siber güvenlik konularının potansiyel finansal etkileri hakkında konuşacaklarını söyledi.

BillingPlatform'a göre, 2020 Finans Trendleri anketine ABD şirketlerinde 300'den fazla finans başkan yardımcısı veya yıllık geliri en az 50 milyon dolar olan yönetmen katıldı.

Ayrıca bakınız

Finansal teknoloji kavramı. FinTech. Döviz. "Veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/10/17/e06eaf21-fb96-470f-b9ac-bad680afd236/resize/770x/85a7e37391e6c8ca8728faa98da649eb/istock-11236 .jpg

Resim: Metamorworks / Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*