2020 Karantina Sınıfı: Koronavirüs Pandemi Sırasında Sanal Staj Yükseliyor

Binlerce geleneksel yaz stajı, yeni bir dijital sunuya yol açan koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal edildi: Sanal yaz stajı. Ama bu neye benziyor?

Aylar koronavirüs salgın, dünya çapında toplulukları ve ekonomileri tahrip ederek, geleneksel tedarik zincirlerini ve milyarlarca günlük standart operasyonları dönüştürdü. Şimdi, birçok üniversite öğrencisi ve yeni mezun yaz mevsimine doğru yola çıktıkça, salgından kaynaklanan serpinti de standart staj modelini bozmuştur. Uzaktan çalışma ve kilitleme emirleri döneminde, geleneksel yaz öğrenme deneyimi birçokları için ters çevrildi, ertelendi veya tamamen iptal edildi.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Alan adı ismyinternshipcancelled.com zamanın anlatan bir işareti olarak var olur. Site, kitle kaynaklı bilgileri ve endüstrilerdeki yaz stajlarının mevcut durumu ile ilgili resmi bildirimleri kaydeden bir veritabanı işlevi görür. Şimdiye kadar, yaz stajlarının üçte birinden fazlası (% 35), koronavirüs ve son 24% 'e göre öğrenciler ve yeni mezunlar için sanal fırsatlar olarak yeniden şekillendirildi bildiri.

Standart kurum içi stajdaki bu ani doğaçlama dijital bükülmenin merkezinde, sanal stajın meşruiyeti, lojistiği ve faydasını çevreleyen sorular vardır.

Sanal staj nedir?

"Sanal bir şeye sahip olmanın onu daha az meşru kıldığını sanmıyorum çünkü günün sonunda bir stajyer olarak öğreniyorsun, bağlantı kuruyorsun ve sana hazırlanacak projelere atandın gelecekteki gerçek dünya deneyimleri için, "diyor College Magazine CEO'su ve yayıncısı Amanda Nachman.

Son yıllarda, staj nosyonu, stajyerlerin zaman zaman homurdanma işi, garip işler ve anlamsız görevlerle görevlendirilen yaz personelinin istekli üyeleri olarak yerine getirildiği bir çeşit toplumsal karikatür kazanmıştır. Bazı bireyler sanal staj döneminin başlangıcını kariyer gelişimi ve yaz öğreniminin yeniden odaklanması ve yeniden değerlendirilmesi olarak görürler. Sonuçta, modern bir vebada, ayak işleri yapmak için tam olarak bir sanal stajyer gönderemezsiniz.

"Bu programı yapılandırma şeklimiz, iş ve proje tabanlı öğrenme yapmanın gerçekten güzel bir kombinasyonu olacak. Öğrenmeyi tekrar stajlara getiriyoruz. Öğrencilerin bir staja sadece kahve getirip meşgul işi yapmakla kalmayıp beceriler edinmenin bir yolu, "dedi sanal öğrenci hızlandırıcısı Upkey'in kurucusu ve CEO'su Amir Badr.

Sanal stajyer hayatında tipik bir gün

Özellikle kolej sırasında ve mezun olduktan sonra stajyer olanlar için, sanal stajın nasıl çalışacağını tahmin etmek zor. Genel olarak, deneyim genellikle bol miktarda fasetime biberle daha sürükleyici bir pratik deneyim sağlamak için bir dijital araç paketi gerektirir.

"Bu sekiz haftalık müfredatın bir parçası olarak, öğrenciler her hafta belirli bir liderlik konusunu öğreniyorlar ve bu gerçekten harika etkileşimli web seminerlerine ve atölyelere katılıyorlar ve çok güçlü içerik alıyorlar. Ve sonra, o hafta boyunca, o hafta öğrenmeyi pekiştiren projeler, alıştırmalar ve teşvikler yapıyor "dedi.

Standart stajın sanal bir bükümü, video konferans teknolojileri, mesajlaşma sistemleri, etkileşimli portallar ve daha fazlasından yararlanır. Öğrencilerin, koşmak için online platformlar ve arayüzler hakkında sağlam bir temel anlayışına sahip olmaları gerekir. Badr bizi bir sanal senaryo örneği üzerinde gezdirdi.

Badr, "Birinci haftada, markanızı ve kariyer hazırlığınızı geliştirmek ve özgeçmişinizi geliştirmek ve iyi bir çevrimiçi varlığınızdan emin olmak gibi bazı genel temalara maruz kalacaksınız." Dedi. "Çevrimiçi web seminerleri, Zoom çağrıları, danışmanlarla oturumlar ve öğrencilerin farklı gruplara ayrılacağı ve farklı projeler ve alıştırmalar üzerinde çalışacağı interaktif atölyeler aracılığıyla bu içeriğe maruz kalacaklar."

Teknoloji meraklıları giderek dijitalleşen bir gelecek için hazırlık yaptılar

Ne yazık ki, tüm organizasyonlar veya kariyerler yeterince ödüllendirici bir sanal stajı desteklemek için bu platformlardan yararlanamaz. Daha sınırlı veya aceleyle biçimlendirilmiş sanal programlar, sadece yetersiz bir şekilde yetersiz olabilecek tipik iletişim patchwork'lerine güvenebilir. Upkey'in platformu katılımı bir adım öteye taşıyarak tamamlanan görevler için rozetler şeklinde bir oyunlaştırma katmanı sunuyor.

"Tam ölçekli sanal staj oluşturmak için sadece Slack ve Zoom'a güvenemezsiniz. Öğrencilerin atölyelere katılabilecekleri, çalışmaları hakkında geri bildirim alabilecekleri, projenin tamamlanması için yakalanabilecekleri ve erişebilecekleri interaktif araçlara ihtiyacınız olacak. danışmanlar ve uzmanlar "dedi Badr.

Minimum el tutma özelliğine sahip kendinden marş motorlarına yönelik bir platform

Tipik bir stajda, rehberlik ve göreve özgü yönlendirme için birçok fırsat vardır. Yerinde, bir amirden yardım istemek veya bir stajyerin temel gözlem ve beden dili ipuçları yoluyla doğru yönde biraz dürtmeye ihtiyacı olabileceğini fark etmek yeterince kolaydır. Sanal model kesinlikle stajyerlerin görevler ve bu kaçınılmaz sorularla inisiyatif almasını gerektirir.

"Bence sanal bir staj daha da öteye geçmeye hazırlanıyor çünkü inisiyatif almanız gerekiyor, proaktif olmalısınız ve zamanınızı ve öz disiplininizi yönetmekte gerçekten iyi olmalısınız. Kimse omzunuzun üzerinden bakmıyor. Fiziksel olarak. Ve böylece bunu yapabileceğinizi göstermeniz gerekiyor. Son teslim tarihlerini karşılayabilir, güvenebilirsiniz ve bunların hepsi herhangi bir kariyere inanılmaz aktarılabilir becerilerdir. "

Sanal bir stajın meşruiyeti ve kalitesi

Karşılaştırmalı meşruiyeti ve sanal programların kalibresini çevreleyen daha büyük sorular, birçok öğrencinin, işverenin ve velinin zihnini ağırlaştırmaktadır. Stajlarını sanal bir fırsat olarak yeniden çalıştıran öğrencilerin yaklaşık yarısı, ankete katılanların% 22'si, genel deneyimin geleneksel bir stajın kalitesini ölçmeyeceğinden endişe duymasına rağmen, stajın tamamen iptal edilmemesinden memnundu.

"Zorluğun büyük bir kısmı, eğer inansanız da inanmasanız da, öğrencilerden gelmez. Yetişkinlerden geliyor. Önceki neslin hala eğitim ve staj ve kariyer hazırlığı konusundaki düşünce biçimleriyle sınırlı olduğunu hissediyorum, "Dedi Badr.

Herkesin yaptığı gibi Zoom üzerinden sanal oyun gecesi iyi farkında, hala en kaliteli video görüşmesinde bile göze çarpmayan bir dizi yön var. Yüz yüze etkileşim ve iletişimde bulunan bu ince maddi olmayan şeyler, pikselli çeviride garip bir şekilde kaybolur. Birçok sanal stajyer için, bu fırsat hala paha biçilemez bir öğrenme deneyimidir, ancak bu gerçek dünya geçiş ayininin hissini ve hafızasını değiştirecek kesinlikle yoktur.

"Sanırım bizzat deneyim ve sanal arasındaki en büyük fark, biraz eğlenmeyi kaçırmanız. Neredeyse mutlu bir saate gitmek gibi, değil mi? Orada olmak biraz daha eğlenceli yüz yüze, "dedi Nachman.

Söyledikçe, zorunluluk buluşun anasıdır ve 2020, gezegen etrafında düzenli bir doğaçlama turu olmuştur. Görünür bir aşı olmadan, birçok üniversite ve şirket yıl sonuna kadar uzaktan çalışmaya devam edecektir. Bir aşı klinik denemeleri geçtikten ve koronavirüsün enkazı dikiz aynasında olduğunda bile, bu pandeminin kalıcı etkileri, iş yapma, eğitimi görme ve sosyal olarak etkileşim kurma şeklimize sonsuza dek iz bırakacaktır.

"Akışkanlık ve çeviklik, bu pandeminin geride bırakacağını umduğum temalar. Hepimizin daha yenilikçi düşünmeye başlamasına izin verecek ve açıkçası, zaten," dedi Badr.

Ayrıca bakınız

istock-1216272301.jpg

GÖRÜNTÜ: iStock / evgenyatamanenko

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*