2020'deki en iyi alan adı kayıt kuruluşları

En iyi alan adı kayıt şirketi

Her harika web sitesinin çabuk, unutulmaz alan adı. Yeni bir şey bulmak ciddi bir sorundur, ancak ilham geldiğinde, çevrimiçi kullanabilmeniz için bu adı bir alan adı kayıt kuruluşuna kaydetmeniz gerekir.

Kayıt zor değildir, ancak öncelikle işletmeniz için rekabet eden yüzlerce şirket arasından seçim yapmanız gerekir ve sanal noktalı çizgiyi imzalamadan önce dikkate almanız gereken birkaç şey vardır.

Mükemmel alan adı kayıt kuruluşu nasıl seçilir

  • Fiyatlandırma yapıları karmaşık olabilir. Örneğin, düşük bir başlık rakamı yenileme konusunda pahalı olabilir. Fiyatlar alan adı uzantıları arasında da farklılık gösterir, bu nedenle bir .com alanı için büyük değer sunan bir kayıt şirketi .org söz konusu olduğunda size kötü bir anlaşma sağlayabilir.
  • Alan adınızı başka bir kayıt kuruluşuna aktarmak gibi görevler için ek ücretler söz konusu olabilir. Kaydolmadan önce küçük baskıyı okuyun.
  • Paketlenmiş veya isteğe bağlı ekstralar olup olmadığına bakın. Whois gizlilik hizmeti, adresinizin, telefon numaranızın ve e-posta adresinizin alan adı için genel iletişim bilgileri olarak görünmesini engeller; aksi takdirde size önemli miktarda spam e-posta ve telefon görüşmesi alabilirsiniz. Bu maliyeti yılda 11.20 dolar kadar gördük, ancak birkaç kayıt şirketi ücretsiz olarak sağlıyor.
  • Birçok alan adı kayıt şirketi ekstra olarak barındırma hizmeti sunar, ancak unutmayın ağ sağlayıcısı şirketler ayrıca etki alanlarını da kaydedebilir. Hangi web barındırıcısını kullanmak istediğinize dair bir fikriniz varsa, planlarının ayrıntılarını kontrol edin: barındırma satın aldığınızda bir alan adını ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz ve bu genellikle en ucuz seçenektir.
  • Son olarak, bir kayıt kuruluşunun sunduğu desteğe bir göz atın. Asla herhangi bir yardıma ihtiyacınız olmayabilir, ancak kritik bir şey ortaya çıkarsa – belki de yenileme ile ilgili bir soruna neden olabilecek bir sorun – sağlayıcınızın yardımcı olması için elinizin altında olması önemlidir.
  • Tüm bu öncelikleri dengelemek zor olabilir, bu yüzden sizi doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olmak için bu üst düzey alan adı kayıt siteleri listesini oluşturduk.

(Resim kredisi: Domain.com)

1. Domain.com

Paranızın tam karşılığını veren çok yönlü sağlayıcı

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*