2021'in en iyi uyku araçları: Akıllı uyku maskeleri, beyaz gürültü makineleri ve daha fazlasıyla uzaklaşın

İnsanlar hayatlarının yaklaşık üçte birini uyuyarak geçiriyor – ya da en azından bizim yapmamız gerekiyor. Bu uyku araçları, insanların uykuya dalmasına, uykuda kalmasına ve tazelenmiş şekilde uyanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İnsanlar yaşamlarının yaklaşık üçte birini uyuyarak geçirirler. Yardımcı uyku yardımcıları pazarının bir milyar dolarlık endüstri. İnsanların günün sonunda yavaşça uykuya dalmalarına ve dinlenmiş ve tazelenmiş olarak uyanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış sayısız cihaz vardır. Akıllı uyku maskeleri ve beyaz gürültü makinelerinden yastık ve yatak sıcaklığını optimize etmek için tasarlanmış cihazlara kadar, işte 2021'in en iyi uyku araçlarından altı tanesi.

Resim: Sekiz Uyku

Tercih edilen yatak sıcaklığı kişiden kişiye değişecektir ve bu ideal serinliği veya sıcaklığı mevsimsel olarak korumak zor olabilir. Bu ürün, yatağın sıcaklığını kontrol etmek için iki parçalı bir sistem (yatak örtüsü ve kontrol göbeği) kullanır. Hub, gerektiğinde sıcaklık veya soğukluk eklemek için suyu “etkin ızgara kapağına” dağıtır ve eşleştirilmiş bir uygulama sistemi kontrol eder ve uyku raporlarına erişim sağlar.

Sekiz Uykunda 1.695 ABD dolarıdodow.jpg

Resim: Dodow

Dodow'un uyku yardımı, insanların uykuya dalmasına yardımcı olmak için bir metronom ve şimşek kullanır. Ünitenin yüzeyi dokunmaya duyarlıdır. Bu, insanların sekiz dakikalık veya 20 dakikalık bir uyku “egzersizi” seçmelerine olanak tanır. Küçük bir ışık parlar ve insanlara, nefes alma hızlarını ışın genişledikçe ve daralırken senkronize etme görevi verilir. “Dodow yavaş yavaş nefesinizi dakikada 11 ila altı nefesten yavaşlatır.” üretici firma.

Amazon'da 60 $soundoasis.jpg

Resim: Sound Oasis

Uyku maskeleri birçokları için popüler bir uyku yardımcısıdır; özellikle uyuyanlar ve sık uçanlar. Aydınlık Akıllı Uyku Maskesi, klasik uyku maskesine teknolojik bir dokunuş sağlar. Geleneksel uyku maskelerine benzer şekilde tasarım, uyku bozukluklarını en aza indirmek için harici ışığı engeller. Ancak modelin içinde, insanların uyumasını kolaylaştırmak ve nazikçe uyandırmak için gün doğumu veya gün batımını simüle eden bir çift ışık bulunur. İnsanlar mevcut uygulamada gün batımı ve gün doğumu alarm ayarlarını optimize edebilir. Bu, alarm zamanını (sesli veya sessiz), gün doğumunun uzunluğunu, gün batımının uzunluğunu ve daha fazlasını içerir.

Illumy'de 100 ABD dolarıwithings.jpg

Resim: Withings Sleep / Amazon

İnsanların uyku ölçümlerini anlamalarına yardımcı olmak için biyolojik geri bildirim ve hareketi ölçen giyilebilir cihazlar popülerdir, ancak bu ürünler rahatsız edici olabilir. Kısıtlayıcı veya hantal giyilebilir cihazların aksine, bu ped uyku döngülerini izlemek için yatağın altına oturur. Eşleştirilmiş bir uygulama uyku verilerini gösterir ve ünite, uyku döngülerini daha da iyileştirmek için IFTTT akıllı ev entegrasyonuna (termostat, aydınlatma vb.) Sahiptir.

Amazon'da 91 $moona.jpg

Resim: Moona

Vücudumuzdan gelen sıcaklık ve nefes alma uyku sırasında bir yastığı çabucak ısıtabilir. Soğuk tarafı bulmak için yastığı çevirmek yerine, iki üniteli Moona aktif soğutma sistemi, tüm gece tercih edilen sıcaklığı korumak için bir bölme ve bir yastık eki kullanır. Bireyler Moona bölmesinde istedikleri sıcaklığı ayarlayabilir ve bu ünite yastık sıcaklığını ayarlamak için su kullanır. Uyku pedi, rahatlık için hafızalı köpükten yapılmıştır ve bir uyku izleyicisi sunar. Mevcut bir uygulama, kullanıcıların uyku düzenlerini anlamalarına olanak tanır, bir “sıcaklık kullanarak nazik alarm,” ve dahası.

Moona'da 400 $homedics.jpg

Resim: Amazon / HoMedics

Beyaz gürültü makineleri, özellikle gürültülü ortamlarda yaşayan hafif uyuyanlar için popüler uyku yardımcılarıdır. Arka plan rahatsızlıklarını azaltmak için bu HoMedics modeli yağmur, beyaz gürültü, gök gürültüsü ve daha fazlasını içeren çeşitli sesler sunar. Ünite, sesi 15, 30 veya 60 dakika sonra otomatik olarak kesmek için bir zamanlayıcı ve ilave kontrol için ayarlanabilir bir ses düğmesi içerir.

Amazon'da 22 $

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*