2021'in en iyi uyku cihazları: Akıllı uyku maskeleri, beyaz gürültü makineleri ve daha fazlasıyla sürüklenin

İnsanlar hayatlarının yaklaşık üçte birini uykuda geçirir – ya da en azından bizim öyle yapmamız gerekir. Bu uyku araçları, insanların uykuya dalmasına, uykuda kalmasına ve yenilenmiş olarak uyanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İnsanlar hayatlarının yaklaşık üçte birini uykuda geçirirler. Yardımcı uyku yardımcıları pazarının gerçekten şaşırtıcı olmaması gerekir. multi milyar dolarlık endüstri. İnsanların günün sonunda yavaşça uykuya dalmasına ve dinlenmiş ve yenilenmiş hissederek uyanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış sayısız cihaz var. Akıllı uyku maskeleri ve beyaz gürültü makinelerinden yastık ve yatak sıcaklığını optimize etmek için tasarlanmış cihazlara kadar, 2021'in en iyi altı uyku aleti burada.

sekiz uyku.jpg

Resim: Sekiz Uyku

Tercih edilen yatak sıcaklığı kişiden kişiye değişir ve bu ideal serinliği veya sıcaklığı mevsimsel olarak korumak zor olabilir. Bu ürün, yatağın sıcaklığını kontrol etmek için iki parçalı bir sistem (bir yatak örtüsü ve bir kontrol göbeği) kullanır. Hub, gerektiğinde sıcaklık veya soğutma eklemek için suyu "aktif ızgara kapağına" dağıtır ve eşleştirilmiş bir uygulama sistemi kontrol eder ve uyku raporlarına erişim sağlar.

Sekiz Uykuda 1.745 Dolar

dodow.jpg

Resim: Dodow

Dodow'un uyku yardımı, insanların uykuya dalmasına yardımcı olmak için bir metronom ve şimşek kullanır. Ünitenin yüzeyi dokunmaya duyarlıdır. Bu, insanların sekiz dakikalık veya 20 dakikalık bir uyku "egzersizi" seçmesine olanak tanır. Küçük bir ışık parlıyor ve insanlara, ışın genişleyip büzülürken nefes alma hızlarını eşitlemekle görev veriliyor. "Dodow, nefesinizi kademeli olarak dakikada 11'den altı nefese yavaşlatıyor" üretici firma.

Amazon'da 60 dolar

soundoasis.jpg

Resim: Ses Vahası

Uyku maskeleri birçokları için popüler bir uyku yardımcısıdır; özellikle hafif uyuyanlar ve sık uçanlar. Illumy Akıllı Uyku Maskesi, klasik uyku maskesine teknolojik bir dönüş sağlar. Geleneksel uyku maskelerine benzer şekilde, tasarım, uyku bozukluklarını en aza indirmek için dış ışığı engeller. Ancak iç kısımda, modelin gün doğumu veya gün batımını simüle eden, insanların uyumasını kolaylaştırmak ve onları nazikçe uyandırmak için bir çift ışık bulunuyor. Kullanıcılar, mevcut uygulamada gün batımı ve gün doğumu alarm ayarlarını optimize edebilir. Buna alarm zamanı (sesli veya sessiz), gün doğumunun uzunluğu, gün batımının uzunluğu ve daha fazlası dahildir.

Illumy'de 100 dolar

withings.jpg

Resim: Withings Uyku/Amazon

İnsanların uyku ölçümlerini anlamasına yardımcı olmak için biyolojik geri bildirimi ve hareketi ölçen giyilebilir cihazlar popülerdir, ancak bu ürünler rahatsız edici olabilir. Kısıtlayıcı veya hantal giyilebilir cihazların aksine, bu ped uyku döngülerini izlemek için yatağın altına oturur. Eşleştirilmiş bir uygulama uyku verilerini gösterir ve ünite, uyku döngülerini daha da iyileştirmek için IFTTT akıllı ev entegrasyonuna (termostat, aydınlatma vb.) sahiptir.

Amazon'da 79 dolar

ay.jpg

Resim: Ay

Vücudumuzdan gelen sıcaklık ve nefes alma, uyku sırasında bir yastığı hızla ısıtabilir. Daha serin tarafı bulmak için yastığı çevirmek yerine, iki üniteli Moona aktif soğutma sistemi, tüm gece tercih edilen sıcaklığı korumak için bir bölme ve bir yastık eki kullanır. Kişiler Moona pod üzerinde istedikleri sıcaklığı ayarlayabilir ve bu ünite yastık sıcaklığını ayarlamak için su kullanır. Uyku pedi, konfor için bellek köpüğü ile yapılmıştır ve bir uyku izleyicisi sunar. Kullanılabilir bir uygulama, insanların uyku düzenlerini anlamalarına, bir "sıcaklık kullanarak nazik alarm," ve dahası.

Moona'da 400 dolar

erteleme.jpg

Resim: Amazon

Beyaz gürültü makineleri, özellikle gürültülü ortamlarda yaşayan hafif uyuyanlar için popüler uyku yardımcılarıdır. Bazı makineler beyaz gürültü üretmek için ses parçalarını kullanırken, bu Snooz cihazında gece rahatsızlıklarını azaltmak için yerleşik bir fan bulunur. Ünite, kişinin tercihine bağlı olarak 10 ses seviyesi içerir ve üste monte edilen kontroller, gecenin ortasında ses seviyesini ayarlamayı kolaylaştırır. 5,6 inç çapında ve 3,2 inç yüksekliğinde ve toplam ağırlığı 1,1 pound olan ünite, sık seyahat edenler için cihazı seyahatlerde getirmeyi tercih eden kişiler için oldukça taşınabilir. Ürün ayrıca Snooz uygulaması aracılığıyla da çalıştırılabilir.

Amazon'da 80 dolar

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*