4,2 milyar doları aşacak altyapı olarak 5G için en büyük trendler

Bu yıl birçok üretici ve şebeke operatörü için 5G için büyük bir yatırım yılı olacak. Daha sonra uzmanların ne olacağını tahmin edin.

5G akıllı şehirleri beklenmedik şekillerde hayata geçirecek
5G, şehirlerin vatandaş katılımını artırmasına ve hizmetler, ambiyans, sürdürülebilirlik, içerme ve eşitlik etrafında akıllı bir kentsel ekosistem inşa etmesine yardımcı olma potansiyeline sahiptir.
http://www.techrepublic.com/

Gartner'a göre 5G, 5G altyapısının 4,2 milyar $ 'ı bulması beklenen bu yıl için hareketliliğin ana itici gücü olacak ve 2020'de 520'yi işleten şirketlerin üçte ikisi.

5G, kuruluşun itici gücüdür çünkü şirketlerin mevcut ağlara daha düşük gecikme, daha yüksek bant genişliği alternatifleri seçmesine olanak tanır. Bu, yapay zeka, uç bilgi işlem ve otomasyon gibi daha fazla özellikle bağlantılı daha fazla cihaz anlamına gelir.

Uzmanlar, 2020 boyunca aranacak en yüksek trendler hakkındaki görüşleriyle ağırlık veriyorlar.

GÖRMEK: 5G teknolojisi: Bir iş liderinin kılavuzu (TechRepublic Premium)

5G ana akıma ulaşıyor

OnePlus'ın pazarlama müdürü Kyle Kiang, "5G, 2020 için önemli bir amiral gemisi trendi. OnePlus, 2020'nin 5G'nin dahil edilmesi için devrilme noktası olacağına inanıyor, çünkü ek sağlayıcılar 5G'yi piyasaya süren ilk şirketler arasında yer alıyor. küresel olarak, önce İngiltere'de, şimdi de T-Mobile ile ABD'ye geliyor. "

Kiang, "Ana akım 5G'nin benimsenmesi yenilikçiliği artıracak, çok çeşitli sektörlerde yeni iş fırsatları yaratacak. Mobil bağlantıda yeni bulunan bir dönüşümsel sıçramaya alışmış tüketiciler, 5G'nin şefini akıllıca kullanan devrim niteliğindeki yeni ürünleri, hizmetleri ve çözümleri benimseyecekler 2020'de 5G altyapısı ve kullanım senaryolarının gelişimi paralel olarak ilerleyecek ve teknoloji olgunlaştıkça artan sıklıkta kesişecek. "

İlk sunumlar muazzam olacak

Ting Mobile'ın içerik direktörü Andrew Moore-Crispin, "Telcos, 5G hızlarında inanılmaz bir hız vaat ediyor ve 5G, önceki kablosuz nesillerden kesinlikle daha hızlı olsa da, her derde deva değil. 5G gerçekten geldi, ancak sayısız nedenden ötürü, toplantılar özellikle ezici olacak. "

"İlk olarak, altyapı sorunu var. Hepimizin heyecan duyduğu 5G, yüksek frekanslı spektrumda milimetre dalgalarını kullanıyor. Bunlar çok fazla veri taşıyabilir, ancak çok fazla seyahat etmiyor ve binalara nüfuz etmiyor. Bu türden herhangi bir 5G sadece sınırlı kentsel alanlarda test edilmiştir – bunun ötesinde, verileri iletmek için küçük baz istasyonlarının uygulanması gerekecektir.Ayrıca, telcos'un 5G dediği şeylerin çoğu aslında birlikte toplanan 4G ağ bileşenleri ve Bu, bağımsız olmayan (NSA) uygulama olarak bilinir.Daha yumuşak bir geçiş için yapacak olsa da, sonunda bir aile sedanından bazı motor parçaları olan bir yarış arabasına benziyor; dışarıda iyi görünüyor ama içeride çok farklı sunumlar yapıyor, "dedi Moore-Crispin.

Siber güvenlik tehditleri 5G ile birlikte genişliyor

Forescout'un baş teknolojisi Rob McNutt, "Evlat edinme yayıldıkça, bu cihazlardan potansiyel güvenlik tehditleri de yapıyor. Şirketler 2020'de bu cihazların kritik bir kitlesine ulaşarak, bağlı cihazlar için risk paradigmalarını yeniden değerlendirmeye zorlayacaklar. paradigma, 5G'den yararlanan cihazların doğrudan hücresel ağlara bağlanarak bazı geleneksel siber güvenlik teknolojilerini atlayabileceğidir.Bu değişen risk paradigmasının, teknolojinin yeniliği nedeniyle 2020'de bir saldırıya veya ihlale neden olup olmayacağı belirsizdir, ancak ne olursa olsun şirketler güvenlik stratejilerini değiştirmeyi veya cihazlarının büyüyen bir bölümünü yeterli koruma olmadan bırakmayı düşünecek. "

MobileIron ürün yönetimi kıdemli başkan yardımcısı Brian Foster, "5G, bir mobil cihazın neden olduğu bir veri ihlalinin ilk kez kamuya açıklanmasına neden olacak. Son derece hızlı 5G bağlantısı, kendi kendine giden arabalar, uzaktan robotik ameliyatlar için yeni yetenekler sağlayacaktır. ve tek basamaklı milisaniye cinsinden karar alınması gereken diğer birçok uygulamayı içerir, ancak mobil cihazlarda kaybolan veri miktarını da hızlandıracaktır. 5G geleneksel kurumsal ağ çevrelerini çözmeye devam edecek ve siber suçlular kimlik avı, ortadaki adam, cihaz devralmaları ve daha fazlası gibi her türlü saldırıyı başlatın. "

GÖRMEK: 5G: IoT için anlamı (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Ağ operatörleri mevcut sistemleri çalışma sınırlarının ötesine itecek

Gigamon'un başkanı ve genel müdürü Shane Buckley, "Önde gelen şebeke operatörlerinin 2021'de 5G hizmetlerini sunması beklenirken, 2020'de 2021'de daha büyük bir artışla ağ yükseltmelerinin gerçekleşmesini bekliyorum. 5G şebekelerinin çalışması bekleniyor 7-10x LTE hızında — operatörlerin bu hızda uygulama / ağ performansını ve güvenlik araçlarını destekleyebilmelerini sağlamak için ağ optimizasyonunu kritik hale getirir. 2020'de ağ operatörleri mevcut sistemlerini çalışma sınırlarının ötesine itecek, böylece yeni bir yaklaşım trafikteki bu büyük hacim artışının desteklenmesi çok önemlidir. "

5G gümüş bir kurşun olmayacak

Akamai için ana çözüm mühendisi Simone Hearne, "Önümüzdeki yıl 5G'nin piyasaya sürülmesi hücresel ağları iyileştirecek, ancak kuruluşları ve kullanıcılarını kötü bir web deneyiminden kurtarmayacak. Kuruluşlar, erken benimseyen pazarlarda bile kaçınmalı GSMA, 2025 yılına kadar yalnızca% 18 global 5G dağıtımını öngörüyor. Ağ dağıtımlarıyla indirme hızları artarken, gerçek şu ki kullanıcı cihazları kullanıcı deneyimi için ana kısıt olmaya devam edecek 2020'de kuruluşlar, cihaz işlemeyi hızlandırmak ve varsayılan olarak hızlı deneyimler sunmak için WebAssembly ve JAMstack gibi teknolojilere yönelecek. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/14/3121445b-5a67-4ee5-b977-3ce5ca03490d/resize/770x/bf8eb6cb99fee664ae9b240d0bc25ec5/istock-10819 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Rawf8, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">5G Yüksek hızlı ağ bağlantısı. 5g, hız göstergesi closeup görünümü ulaşan. 3d illüstrasyon "veri orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/14/3121445b-5a67-4ee5-b977-3ce5ca03490d/resize/770x/bf8eb6cb99fee664ae9b240d0bc25ec5/4 jpg

Görüntü: Rawf8, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*