ABD diğer ülkeleri nasıl hackliyor?

Dragos, Inc.'in kurucusu ve CEO'su Dan Patterson ile siber güvenlik tehditlerine yanıt verirken ABD'nin diğer ülkeleri hacklemesi ve politikaları hakkında konuşuyor.

CNET ve CBS News Kıdemli Yapımcısı Dan Patterson, siber güvenlik şirketi Dragos, Inc., Kurucu ve CEO Robert Lee ile ABD'nin diğer ülkeleri hacklemedeki rolü ve ABD'de hayat kaybıyla sonuçlanan siber saldırı politikaları hakkında konuştu. . Aşağıda röportajın düzenlenmiş bir transkripti yer almaktadır.

Dan Patterson: Burada bir simetri var mı? Birleşik Devletler rakiplerimizi ve hatta belki de müttefiklerimizi de hackliyor mu?

Robert Lee: Her devletin birbiriyle parite istediğini söylemek çok adil – kesinlikle diğer devletlerin sahip olabileceği yeteneklere sahip olmak istiyorlar. Sanırım çizgiyi nereye çizdiğiniz yorumlamaya bağlıdır. Bakış açısının sivil altyapıyı hedeflemediğimiz ABD resmi politikaları, bu yüzden bir Rus ya da Çinli ekibin ABD elektrik gücüne girmeyi rahat hissedebileceği durumlarda, ABD'nin yüzeyde "Yapmıyoruz" dediği bir şey.

GÖRMEK: Siber güvenlikten bahsedebilirsen beni yakala arkasında beyni con man (TechRepublic indir)

Bence bunun yorumlanması gerekiyor, çünkü o zaman bunu askeri üssü destekleyen elektrik gücü olarak görürseniz, belki de bunun aslında askeri bir hedef olduğunu söyleyebilirsiniz. Bence bu hatlar, büyük ölçüde herkesin aleyhine olan, tamamen ete geçmemiş.

Dan Patterson: Gelecek hakkında biraz konuşmadan önce anlamama yardım et IOT, bulut, ve kenar hesaplama, burada Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşam kaybıyla sonuçlanan bir siber saldırı olsaydı ne olacağını anlamama yardımcı olun. Bu tür saldırılara ayni yanıt verme politikalarımız nelerdir?

Robert Lee: Hükümetin farklı seviyelerinde Ulusal Güvenlik Konseyi, İç Güvenlik Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı'ndan bu konuşmaları yapmaya çalışan birçok farklı insan var ve dürüst olmak gerekirse, ne olacağı konusunda biraz karışıklık var belirli saldırı seviyelerinde. Hepimiz akıllarımızı Doğu şebekesinin etrafında elektrik şebekesine gönderebiliriz. New York'tan DC'ye kadar büyük güç kayıplarımız var. Bunun büyük bir ekonomik etki olduğunu düşünüyoruz. Askeriye benzer bir eylem.

Aklımızı savaşın etrafına sarabiliriz ve aklımızı devletlerle silahlı çatışmanın gerçekten etrafına sarabiliriz. Yine de daha küçük bakarsanız, halkın hala gerçekten korktuğu bu alana giriyoruz, ancak silahlı çatışma için gerçekten yeterli değil. Diyelim ki Suudi Arabistan saldırısı gerçekleşti, ABD'de böyle bir şey oldu, belki bir petrol rafinerisinde bir siber saldırı gerçekleşti ve beş kişiyi öldürdü.

Şimdi, gerçekten yaptırımlar için çok sert gibi, ama aynı zamanda savaş zamanı eylemler için yeterli değil gibi, gerçekten önemli bir ülkedesiniz. Politika ve normların ve diplomasinin bu konuşmaları yapabilmek için oldukça iyi bir yerde olması gerektiği yer de burası. Bu tür durumlarla gerçekten yüzleşmek için gereken pek çok mekanizmayı gerçekten oluşturmadığımızı düşünüyorum. Aslında bir kasabadaki 30 dakikalık elektrik kesintisinden, şebeke genelindeki aşağı çekmekten daha fazla endişeliyim.

Amerika Birleşik Devletleri'nde birden fazla elektrik şebekesi var. Toplu bir elektrik sistemini deviren bir siber saldırının bu fikirleri zaman zaman oldukça saçma. Ancak, yerel bir kasabadaki yabancı güç nedeniyle 30 dakikalık bir elektrik kesintiniz varsa, hala halkı korkutuyorsunuz. Hala politika çıkarımlarınız var. Hâlâ kongre üyeleriniz var ve senatörler yanıt vermek zorundalar. Aslında çok karmaşık bir saldırı olmadan çok şey başarıyor.

Dan Patterson ve Robert Lee ile daha fazla röportaj izleyin

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/04/5c701dae-a74e-40bc-906c-2261f4a9ce63/resize/770x/e3f02e57b077d7d8fcf027b3c6e1effa/20dan .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">20200225-lee-part3-dan.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/04/5c701dae-a74e-40bc-906c-2261f4a9ce63/resize/770x /e3f02e57b077d7d8fcf027b3c6e1effa/20200225-lee-part3-dan.jpg

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*