ABD'deki teknik işlerin %5'inden azı beyaz olmayan kadınlar tarafından işgal ediliyor

NPower CEO'su, programın ücretsiz eğitim vererek ve iş bulmaya yardımcı olarak bunu değiştirmeyi umduğunu söylüyor.

TechRepublic'ten Karen Roby, NPower CEO'su Bertina Ceccarelli ile konuştu. Komut Kaydırma, teknoloji kariyerlerinde renkli kadınların sayısını artırmak için bir program. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir dökümüdür.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Karen Roby: Sizi aramızda görmekten mutluyuz çünkü bu bahsettiğimiz gerçekten önemli bir girişim. Siz çocuklar, son birkaç gün içinde Command Shift adında bir program yayınladınız. Bize burada ne yapmaya çalıştığınızı söyleyin, sonra eğitim hakkında biraz daha konuşalım. NPower ve sizin yaptığınız şeyler.

Bertina Ceccarelli: Çok uzun zamandır gözümüzün önünde olan bir program olan Command Shift'i başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Command Shift'in temel hedefleri gerçekten, özellikle, gelişen teknoloji kariyerlerine giren, kalan ve başarılı olan beyaz olmayan kadınların sayısını artırmak, bir numara. Ve ikincisi, teknoloji sektöründeki beyaz olmayan kadınlar için gerçekten hakkaniyet sağlamak. Citi, Citi Foundation, EWS, Guardian, World Wide Technology ve Comcast gibi şirketler de dahil olmak üzere, bu girişimde arkamızda büyük şirketlere sahip olduğumuz için çok mutluyuz.

Karen Roby: Buradaki rakamlardan biraz bahsedin. Demek istediğim, insanları dahil etmek için bu ihtiyacın ne kadar büyük olduğu konusundaki eşitsizlik açısından biz neyiz?

Bertina Ceccarelli: Pekala, bunu özel bir odak noktası haline getirmeyi seçmemizin nedenlerinden biri, bugün teknolojideki beyaz olmayan kadınların sayısını düşünürseniz, ne yazık ki yetersiz olmasıdır. Aslında, ABD'deki genel nüfustaki temsilleri yaklaşık %25 olmasına rağmen, ulusal olarak teknik pozisyonların %5'inden azı beyaz olmayan kadınlar tarafından işgal edilmektedir. Yani, yapacak çok işimiz var. Ve özellikle geleneksel olmayan yollarda seyahat eden kadınlara, sertifikalar sunabilecek programları, teknoloji kariyerine girmek için alternatif yollar düşünmeye çok kasıtlı bir şekilde odaklanarak, bu sayıları daha hızlı iyileştirmeye başlayabiliriz.

Karen Roby: Ve bence bu Bertina'yı ortaya koymak çok önemli, çünkü teknoloji çalışanları ve şirketlerle ilgili arz-talep sorunlarını biliyoruz, işlerimiz var, "Onları kalifiye elemanlarla dolduracak yeterli insanımız yok. insanlar." Ancak herkesin oraya ulaşmak için o geleneksel yolu kullanması gerekmiyor. NPower ve yaptığınız iş ve sunduğunuz eğitim türü hakkında biraz konuşun.

GÖRMEK: Tükenmişlik yüzünden tükendi: Şirketler, çalışanların stresini azaltmak için çok uğraşıyor olabilir (Teknoloji Cumhuriyeti)

Bertina Ceccarelli: NPower, kendini teknolojide ırk ve cinsiyet eşitliğine adamış, toplulukta köklü bir ulusal kar amacı gütmeyen kuruluştur. Ve gerçekten bizim işimiz, gelişen teknoloji kariyerlerini başlatmak ve büyük ölçüde genç bireyler ve yetersiz kaynaklara sahip topluluklardan gaziler için yörüngeleri değiştirmek. Bunu da ücretsiz BT eğitimi, endüstri tarafından tanınan sertifikalar, profesyonel gelişim, mentorluk ve daha da önemlisi iş bağlantıları sunarak, hem büyük hem de küçük ülke genelindeki şirketlerle çalışarak yapıyoruz. Mezunlarımızın yaklaşık %81'i programı tamamladıktan sonra tam zamanlı iş buluyor veya eğitimlerine devam etmeyi seçiyor. Bunun yaptığı şey, yalnızca teknoloji sektörü için yetenekli ve eğitimli işçi arzını artırmakla kalmıyor, aynı zamanda birçok durumda bireylerin nesiller arası yoksulluktan kurtulmasına ve aileyi geçindirecek ücretlerden daha fazlasını kazanmaya başlamasına ve servet inşa etmeye başlamasına yardımcı oluyoruz.

Karen Roby: İnsanların, özellikle de kadınların bu sektöre girmesinden bahsettiğinizde, Bertina'yı gördüğünüz daha büyük engellerden bazıları nelerdir, onlar için ne kadar zor? Bazı engeller nelerdir?

Bertina Ceccarelli: Geçen yıl adında bir rapor yayınladık, İlerleme, Yükselme: Teknolojide Renkli Kadınları İlerletme Stratejileri. Öğrendiklerimiz büyüleyiciydi. Aslında, engellerden biri özellikle genç kadınlar için, bir teknoloji işinin tamamen kodlama ve kardeş kültürü ile ilgili olduğuna dair yerleşik bir inanç var. Ve elbette kodlama teknolojinin gerçekten çok önemli bir parçası, ancak yüzlerce kariyer yolu ve destekleyici kültürlere sahip, gerçekten istekli ve büyük yetenekleri yetiştirmek ve geliştirmekle ilgilenen birçok harika şirket var.

Bu nedenle, NPower'daki işimizin bir kısmı, bireylerin siber güvenlik, proje yönetimi, BT iş analisti, veri analisti gibi teknoloji alanında önlerindeki geniş kariyer fırsatlarını anlamalarına gerçekten yardımcı olmaktır. Bazıları kodlama becerileri gerektirir, ancak her zaman değil. Temel engellerden biri budur. İkincisi, sadece ne gerektiğini bilmek. Yani bu, ne tür sertifika programlarına girileceğini, ne tür bir üniversite diplomasının dikkate alınacağını, kiminle ağ kurulacağını, ne tür şirketlerin dikkate alınacağını bilmek mi? Bunda gezinmek ve pürüzsüz ve kusursuz yollar yaratmak yaptığımız işin büyük bir parçası.

GÖRMEK: Forrester, ABD teknoloji bütçeleri için güçlü bir büyüme öngörüyor (Teknoloji Cumhuriyeti)

Karen Roby: Çok iyi. Ve son olarak Bertina, Komuta Vardiyası için bu girişime baktığınızda, sunum nasıl görünüyor? Sözü nasıl çıkarırsın? Bunu başarılı kılmak için tüm farklı parçaları buraya nasıl dahil ediyorsunuz?

Bertina Ceccarelli: Daha büyük daha iyi. Bence iş bu tür koalisyonlara geldiğinde, hırslar ve özlemler önemli, çünkü bizimle silah kenetlemek ve "Birlikte daha iyisini yapabiliriz. Bu değerleri paylaşıyoruz ve istiyoruz" diyen ortakların sayısı olması gerektiği gibi. katkı sağlamak." Bence her şeyden önce, AWS'den LaDavia Drane'de ve Citi'den Timicka Anderson'da gerçekten güçlü iki eşbaşkan olması, başlamak için harika bir yer. Bunlar, kendi teknoloji kariyerlerinde deneyimler yaşamış ve başkalarını harekete geçirmemize yardımcı olacak güçlü kadınlar. Hedeflerimizi şekillendirmeye ve stratejilerimizi yönlendirmeye yardımcı olacak bir yönlendirme komitesinde çekirdek bir gruba sahip olmak da önemli bir adımdır.

GÖRMEK: İrlanda tüm çalışanlara bağlantıyı kesme hakkı verdi. Şimdi İngiliz işçileri de bir tane istiyor (Teknoloji Cumhuriyeti)

Ama daha da önemlisi, mezunlarımızın seslerini de duymak ve gerçekten ilk ağızdan duymak, çalıştıkları şirketlerde bugün gördükleri fırsatlar nelerdir? Ve böyle bir koalisyonun üstesinden gelmeye yardımcı olabileceği zorlukları veya engelleri nerede görüyorlar? Ve size sadece ilginç bir örnek vereceğim. Pek çok şirketin çeşitlilik için işe alma konusunda çok daha iyi bir iş çıkardığını görüyoruz, ancak daha sonra asimilasyon yönetimine geri dönüyorlar. Bu yüzden şirketlerine gelen tüm çeşitlilikten en büyük avantajı kullanmak yerine, aynı tür davranışları, aynı problem çözme yaklaşımı, uyum sağlamayı bekliyorlar.

Geçenlerde konuştuğum ve NPower'dan mezun olan kadınlardan biri büyük bir finansal hizmetler organizasyonu için çalışıyor. Ağırlıklı olarak beyaz erkeklerden oluşan bir grupta çalışmak, fikirleri gözden kaçırıldığı için alabileceği tüm desteği alamadığını hissetmek. Sesi duyulmuyordu. Pekala, kariyerinde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu şeyler hakkında konuşmak için dürüst konuşmalar yapma ve sesini farklı şekilde kullanma konusunda mükemmel tavsiyeler veren bir akıl hocasına döndü. Ve o zamandan beri terfi etti. Ve onun hikayesi, mentorluğun nerelerde değerli olduğuna dair çok güçlü bir örnek. Ve bu pozisyonlara gelen bireylere yardım etmek, sadece herkesin yaptığı şeyi yapmak zorunda olduğumu hissetmekle kalmıyor, bunun yerine bu şirketin iş değerine katkıda bulunabilecek benzersiz bir dizi yaşanmış deneyim getiriyorum. .

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*