ABD'nin kritik altyapısını hacklemeye çalışan ülkeler

Dragos, Inc.'in kurucusu ve CEO'su Robert Lee, Dan Patterson ile hangi ülkelerin ABD endüstriyel altyapılarına tehdit oluşturduğu hakkında konuşuyor.

CNET ve CBS News Kıdemli Yapımcısı Dan Patterson, siber güvenlik şirketi Dragos, Inc., Kurucu ve CEO Robert Lee ile ABD'deki endüstriyel altyapılara yönelik siber tehditler hakkında konuştu. Aşağıda röportajın düzenlenmiş bir transkripti yer almaktadır.

Robert Lee: Yıllar boyunca gördüğümüz (ülkeler) Rusya, İran, Çin, Kuzey Kore – normal oyuncular. Ama insanları sık sık uyardığım şeylerden biri, çünkü kimi arayacağımızı biliyoruz ve bu aktörleri nerede arayacağımızı bildiğimiz için, onları neredeyse kendini gerçekleştiren bir kehanette tekrar tekrar görüyoruz. Açıkçası başka şeyler yapan başka devletler de var, ancak o ortamlara görünüp, "Oh, belki Kuzey Afrika merkezli bir takım var. Belki de geleneksel olarak görmediğimiz diğer devlet aktörlerini görüyoruz. " Bilinen / bilinmeyen oyuncuların bazıları da oldukça endişeli olabilir.

GÖRMEK: Rus hackerları durdurulabilir mi? İşte bu yüzden 20 yıl alabilir (TechRepublic kapak hikayesi) | PDF sürümünü indirin

Dan Patterson: Burada biraz daha ayrıntılı olalım. Sonra ne var? Zaten ne buldular?

Robert Lee: Buna iyi bir örnek Electrum dediğimiz bir ekip olabilir. ABD hükümeti çıktı ve gelişigüzel bir şekilde Rusya'ya atfetti. Onlardan sorumlu olanlar onlardı. Ukrayna'da 2016 elektrik kesintisi. Adlı bir ekip gördük Ksenotimve diğerleri de Rus devletine atfedildi. Suudi Arabistan'daki siteyi hedeflediler. Yaptıkları güvenlik sisteminin güvenliğini tehlikeye attı. Bunu düşünmenin en kolay yolu, doğası gereği güvensiz olan büyük bir petrokimya ortamında, iş için her şey var. Tek başına duran, insan hayatını korumak için bir güvenlik sistemi. Güvenlikten ödün vermek dışında peşinden gitmenin bir değeri yoktur.

Bu yüzden şimdi bir can kaybı olabileceğini düşündüğümüz bir vergi gördük, şans eseri bu durumda saldırganlar başarısız oldu. Ancak ABD elektrik altyapısında ve Kuzey Amerika'da imalatta enerji etrafında gördüğümüz altyapıda, imalat şirketlerinden fikri mülkiyet hırsızlığının bir karışımını gördük. İş yapma şeklinizden belki de ilerletme ilaçları ve benzerleri için farmasötik tariflere, hazırlık eylemlerine daha çok benzeyen bilgi ve elektriğe kadar her şey. Temel olarak, bu elektrik alanını nasıl hedeflersiniz? Bunu yapabilmek için ilgili bilgi türünü çalalım.

Dan Patterson ve Robert Lee ile daha fazla röportaj izleyin

Ayrıca bakınız

20200224-lee-part2-dan.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/03/e6ef8e6f-25fa-48cf-8d92-e3ae51c31e11/resize/770x /1dcbf49eeead8e68ec0326bee95df513/20200224-lee-part2-dan.jpg

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*