Accenture, iş değişikliğinin 25 sinyalini kitle kaynaklarından alıyor

Firma, "sıkıştırılmış dönüşüm çağında" değişimi yönlendirmeye çalışan şirketlere rehberlik etmek için etkileşimli bir araç sunuyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/15/0b8e269f-a0aa-49e8-b9d7-767af093602b/resize/770x/a9ff24a136b0b66e928d14cc38fcc000/interactive-radar.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Accenture">interaktif-radar.jpg

Resim: Accenture

Küresel profesyonel hizmetler şirketi Accenture, dış danışmanlar, akademisyenler ve araştırmacılardan gelen 400 kitle kaynaklı eğilim listesinden, salgın sonrası iş değişikliğine ilişkin 25 sinyal belirledi. Altı göze çarpıyordu, firma yaptığı açıklamada İş Vadelileri 2021 şirketlere "sıkıştırılmış dönüşüm çağında" değişimi yönlendirmeyi amaçlayan rapor.

Firma, şirketlerin %88'inin karşılaştıkları zorlukları net bir şekilde gördüğünü, ancak yalnızca %6'sının gelecekteki aksaklıkları öngörme ve bunlara yanıt verme konusundaki mevcut yeteneklerinden emin olduğunu buldu. Accenture Strategy & Consulting'in grup başkanı Annette Rippert, kitle kaynaklı sinyallerin yöneticilere "sadece görmeleri için değil, aynı zamanda en iyi geleceklerini yakalamaları" konusunda güven vermeyi amaçladığını belirtti.

Bozulma ve hız ayarlama, COVID-19 salgını sırasında oyunun isimleriydi. Dijital dönüşüm çabaları hızlandı, ancak yakın tarihli bir araştırmaya göre Harvard Business Review raporu, yöneticiler rakiplerinden farklılaşmak için doğru seçimler yapma konusunda geride kaldıkları endişesini dile getirdiler.

GÖRMEK: Dijital dönüşüm: Bir hile sayfası (Teknik Cumhuriyeti)

Diğer stratejilerin yanı sıra, verileri buluta taşımayı ve işi dönüştürmek için dijital teknolojiyi benimsemeyi içeren dijital dönüşüm çabalarında milyarlarca dolar tehlikede. Göre istatistikçi2020 ve 2024 yılları arasında dijital dönüşüme yapılan doğrudan yatırımların toplam 7,8 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

TechRepublic'in yakın zamanda bildirdiği gibi, dijital dönüşümün temel bileşenleri Forrester/ThoughtWorks araştırmasına göre başarı, güvenilir ortaklarla çalışmayı, sürekli iyileştirme taahhüdünü, işe öncelik vermeyi ve özel bir bütçeyi içerir.

Accenture, pandemi nedeniyle, "deneyimlerin artan önemi, bulutun daha fazla benimsenmesi ve satın alma modellerindeki değişiklikler gibi uzun süredir devam eden eğilimlerin tümü kesintiye uğradı, hızlandırıldı veya tersine çevrildi.

Firma, "Aynı zamanda yeni tedarik zincirleri ve iş modelleri aylar değil günler içinde kuruldu ve yeni bilimsel atılımların vaadi yıllar değil aylar içinde kesin olarak gerçekleşti" dedi.

Accenture, önümüzdeki üç yıl içinde kuruluşlar üzerinde en büyük etkiye sahip olması beklenen 25 iş değişikliği sinyalini izledi ve bunları İş Vadeli İşlemleri Etkileşimli Radarı. Bundan, altı sinyali vurguladı:

  1. Gelecekten öğrenmek— Değişimi gerçekleşmeden görün.
  2. Kenara itildi-Karar alma sürecini merkezden uzaklaştırın.
  3. Sürdürülebilir amaç—Amaca odaklıdan amaca yönelik hareket edin.
  4. Sınırsız tedarik– Gerçekleştirmenin fiziksel sınırlarını aşın.
  5. gerçek sanallık-Gerçekliği ve yeri yeniden tanımlayın.
  6. Yeni bilimsel yöntem—Bilimsel bir şirket olun.

"Kurumlar geçen yılın sıkıştırılmış dönüşümüne uyum sağlamak zorunda kalırken, bugün stratejilerini proaktif olarak değiştirmeleri, yörüngelerini yeniden düşünmeleri ve yeniden icat ederken bu yeni manzaraya uyum sağlamak için çalışanlarını bir araya getirmeleri gerektiğine dair güçlü bir fikir birliği var. derinden farklı bir yarın için," dedi Rippert.

metodoloji

Accenture, Business Futures 2021'i derlemek için üç aşamalı bir süreç kullandığını söyledi:

  • Kitle kaynağı: 400'den fazla araştırmacı ve Accenture uzman ağının üyelerinden – iş dünyası, akademi ve sivil toplumdan temsilciler dahil olmak üzere – 400 iş değişikliği sinyali kitle kaynaklı olarak elde edildi. Bu girişi 30 sinyalden oluşan bir başlangıç ​​listesine sentezledi.
  • Önceliklendirme: Firma, daha sonra, altısına öncelik verdiği 25 sinyal listesini hassaslaştırmak için, Accenture genelinde 2.000'den fazla sektör ve işlevsel liderden oluşan küresel topluluğuyla – görüşmeler, anketler ve atölye çalışmaları kullanarak – sinyalleri stres testi yaptı.
  • Test et ve doğrula: Daha sonra altı öncelikli sinyali test etmek ve daha fazla doğrulamak için karma araştırma yöntemleri kullandı. Bu yöntemler arasında ekonomik modelleme, veri bilimi (kaldıraç yapay zeka ve doğal dil işleme) yanı sıra Mart-Nisan 2021 arasında görev yapan 2.650 üst düzey yöneticiyle yapılan küresel bir anket. Katılımcılar, 18 ülkede bulunan ve 20 sektöre yayılan büyük kuruluşlarda üst düzey yöneticilerdi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*