Ağınızı, verilerinizi ve kullanıcılarınızı savunma politikalarıyla BT güvenlik duruşunuzu güçlendirin

Politikalar, son kullanıcılar için bir eğitim planı oluşturmayı ve risk yönetimi stratejilerini geliştirmeyi kolaylaştırır.

BT güvenliğinizi güçlendirmek için hiç zaman olsaydı, şimdi. Koronavirüsün neden olduğu çok sayıda iş kesintisi ile yeni ve eski güvenlik risklerinin etkilerini hissediyor olabilirsiniz. Bazı sorunlar bu özel iş kesintisine özgü olabilir, ancak diğerleri çok uzun süredir destekte olan sorunlar olabilir.

Mevcut politikanızın bir güncellemeye ihtiyacı olsun veya sıfırdan başlamanız gerekiyorsa, TechRepublic Premium'un bu politika koleksiyonu, bir güvenlik iyileştirme sürecine başlamayı kolaylaştıracaktır.

İş istasyonları, dizüstü bilgisayarlar, sunucular, anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları, mobil aygıtlar ve kablosuz erişim noktaları dahil olmak üzere bir ağı güvenceye almaktan sorumlu olduğunuzda çok fazla yer vardır. Harici uzak sistemler ve bulut hizmetleri eklediğinizde kapsam daha da büyür. Bu politika size yapılandırma yönergeleri, fiziksel ve işletim sistemi güvenliği için öneriler ve zaman içinde güvenliği koruyacak prosedürler için öneriler sunar.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Bu politika, şirketinizin BT varlıklarına erişimi yöneten yönergeler belirler: Donanım, yazılım ve veriler. Sunucu odaları için fiziksel güvenlik önlemlerinin kapsamlı bir listesine ve bu alanlara kimlerin erişebileceğine dair rehberliğe sahip olacaksınız. Politika, alan içindeki ve dışındaki trafiği izlemek için kullanılacak dokümantasyonu önerir. Ayrıca, bu alanda hangi eylemlerin yasaklandığına dair kurallar bulacaksınız.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Kapsamlı bir risk yönetim planı, kullanıcılar, sistemler, ağ, veri, uzak ve bulut depolama konumları dahil olmak üzere birçok hareketli parçaya sahiptir. En iyi politika, tüm bu bileşenleri ve bunların nasıl etkileşimde bulunduğunu göz önünde bulundurur. Bu politika, politikanın sahibini oluşturmaktan ve sorumluluklarından şirket denetimlerinin bir listesini oluşturmaya, koruyucu izleme önerisine kadar tüm temelleri kapsamaktadır.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Eğitim, her güvenlik stratejisinin önemli bir parçasıdır. Bazı durumlarda, kullanıcılar zincirdeki en zayıf halkadır. BT ve İK departmanlarının güvenlik bilinci ve eğitimini kapsayan bir politikası olmalıdır. Yöneticiler bu en iyi uygulamaları güçlendirmeli ve ekip üyelerinin kuralları nasıl yorumlayacaklarını ve uygulayacaklarını anlamalarını sağlamalıdır. Bu politika, politikanın geliştirilmesi için rollerin nasıl atanacağını, eğitim programlarının nasıl geliştirileceğini ve kullanıcılara yardımcı olan güvenlik farkındalığı örneklerini açıklar. Son olarak, çalışanlara ilgili malzemelerin nasıl teslim edileceğine ilişkin teknikler bulacaksınız.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*