AI eğitimi ve standartlaştırılmış testi nasıl kökten değiştirebilir?

Yorum: Yapay zekanın yeni, oyunun kurallarını değiştiren öğrenci değerlendirme biçimlerini şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

uzaktan öğrenme

Resim: iStock/maksymbelchenko

COVID-19'un bir gümüş astarı, başarısız eski sistemleri ve süreçleri ortaya çıkarması ve kuruluşları dijital olarak dönüşüme zorlamasıdır. Yararlanan alanlardan biri eğitimdir. Yüzyılı aşkın süredir sürdürdüğümüz varsayımlara meydan okuyan sessiz bir devrim yaşanıyor. pek çok EdTech şirketinin başarısı geçen yıl bize eski zorluklarla daha iyi başa çıkmanın yeni yollarını gösteriyor. Yapay zekaörneğin, bazen eğitimde kötü adam olarak gösteriliyor, öğretmenleri yerinden ediyor. Bununla birlikte, bunun yerine, AI'nın öğretmenin öğrencilerin katılımını geliştirmek için zamanını boşaltmak için kullanıldığı görülüyor.

Belki de eğitimin hiçbir alanında bu, test etmekten daha iyi gösterilemez.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

AI şimdi sizi test edecek

hakkında daha önce yazdım Riiid Labs, yapay zekayı testlere nasıl uygular?. Riiid kısa süre önce Softbank'tan 175 milyon dolar topladı ve dalgalar yaratıyor. AI'nın testi nasıl iyileştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Silikon Vadisi merkezli Riiid Labs CEO'su David Yi ile bağlantı kurdum. Yeni başlayanlar için standart testlerden kurtulmak gibi.

Yi, "Çoğumuz bir tür nesnel eğitim ölçüsüne ihtiyacımız olduğu konusunda hemfikir olsak da, hiç kimse standart testlerden hoşlanmaz" dedi. "Fakat bu uygulamanın Amerikan okullarına yaygın olarak tanıtılmasından bu yana geçen yüzyılda, standartlaştırılmış test sistemi şişirildi ve yozlaştı. Parası olan insanlar uzun zamandır onunla nasıl oynanacağını anladılar."

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi

Koronavirüs pandemisinin sonuçlarından biri, birçok okulda testlerin durdurulması oldu ve bir dizi prestijli Amerikan üniversitesi ACT, GMAT ve SAT gibi standart testleri tamamen kaldırdı. Yi bunun iyi bir şey olduğunu savundu. AI'nın standart testlerden çok daha iyisini yapabileceğini söyledi.

Yi, "Bir yapay zeka sistemiyle etkileşime girdikten sonra on dakika içinde, bir öğrencinin standart test puanını %90'ın üzerinde doğrulukla tahmin edebilir ve nelerde zayıf ve nelerde güçlü olduğunu bilebiliriz" dedi. "Hangi soruları yanlış cevaplayacağını, daha onlara cevap vermeye çalışmadan tahmin edebiliyoruz. Hatta ne zaman yorulacağını ve geri döneceğini bile tahmin edebiliyoruz."

AI'nın bir uygulaması, "Azınlık Raporu"ndaki "suç öncesi" gibi öğrencilere "başarısız olmak" olabilir. Ama Yi işlerin gidişatını böyle görmüyor.

AI öğrencilerin başarılı olmasına nasıl yardımcı olabilir?

İnsanların AI'da çok sık gözden kaçırdığı şey, eğitimi standart ders kitaplarının, testlerin ve öğretimin yapamayacağı şekilde ayrıntılı, bireysel öğrenci düzeyinde kişiselleştirebilmesidir. AI, her öğrenci için bir öğrenme planını optimize edebilir. Bu bir oyun değiştirici.

Yi, "Birdenbire değerlendirmenin kendisi biçimlendirici hale geliyor" dedi. "Bu sadece öğrencinin kesin, tek testlik bir değer yargısı değil. Bu, biçimlendirici bir öğrenme süreci haline gelir ve onu bir okul dönemi veya öğretim yılı boyunca birçok kez düşük risklerle mikro değerlendirebiliriz. Bu heyecan verici bir teklif, ancak İnsanların bu tür bir metodolojiyi kabul etmeye hazır olmasının on yıl alacağını düşündük.COVID-19 her şeyi hızlandırdı.İnsanlar fiziksel bir yerde toplanamadığı ve her şey senkronize olmadığı için, daha fazla insan bulmaya istekli buluyoruz. bu değerlendirme biçimini benimseyin."

GÖRMEK: Yapay zeka etik politikası (TechRepublic Premium)

Bir öğrencinin günlük veya haftalık olarak etkileşimde bulunduğu bir sisteminiz varsa ve bu sistem herhangi bir zamanda öğrencilerin puanlarını tahmin edebiliyor ve en iyi sonuçlar için izlemeleri gereken öğrenme yolunu önerebiliyorsa, standart testlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. , Yi savundu. Standartlaştırılmış bir test, insanların hazırlanmak için tıkılıp kaldıkları bir anlık görüntüdür. Fotoğrafı çekiyorlar ve sonra takip yok. Ancak öğrenciyi sürekli olarak değerlendiren bir sisteminiz varsa, o anlık görüntüye ihtiyacınız yoktur. Herhangi bir zamanda nerede olduklarını ve olası sonucun ne olduğunu bilirsiniz.

Değişen şey, değerlendirmenin arkasındaki amaç veya niyettir. "Hey, öğrendin" veya "Öğrenmedin; başarısızsın" veya "Harikasın" yerine, AI öğretmenlerin öğrenciyi daha iyi öğrenmesine yardımcı olmak için değerlendirmesine yardımcı olur. Bu şekilde, test puanlarının olabileceği şekilde onun hakkında bir değer yargısı değildir. Mikro değerlendirme yaparken, "İşte bu noktadasınız. İşte zayıf olduğunuz şeyler. Ve işte geliştirmeniz gerekenler" diyorsunuz. Bu yaklaşım, eğitime yaklaşımımızı tamamen değiştirme potansiyeline sahiptir.

Yi, "Bir topluluk, toplum ve ulus olarak, öğrenme sürecinin değerli olduğu ve öğrencinin nihai sonucu hakkında bir şeyler söylediği konusunda hemfikirsek, bu nihai özetleyici test puanını bu biçimlendirici değerlendirmeyle değiştirebilmeliyiz" dedi. AI bunu sağlar.

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak burada ifade edilen görüşler bana aittir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*