Akamai, kullanıcı hesaplarını, API'leri ve uygulamaları korumak için otomasyon ve makine öğrenimi ekler

Şirket, uç platform siber güvenlik geliştirmelerinin yanıt verme hızını artırmayı ve karar vermeyi artırmayı amaçladığını söyledi.

siber güvenlik.jpg

Resim: Teera Konakan/Moment/Getty Images

İçerik dağıtım platformu sağlayıcısı Akamai Çarşamba günü duyurdu platform güvenliği geliştirmeleri web uygulamaları, API'ler ve kullanıcı hesapları için siber güvenlik korumalarını artırmayı amaçlamaktadır. Akamai, makine öğrenimi algoritmalarının, siber güvenlik analistlerinin daha iyi kararları daha hızlı almasına yardımcı olmak için tehdit algılamalarını, zaman alıcı görevleri ve güvenlik mantığını otomatikleştirmek için günlük 1,3 milyardan fazla müşteri etkileşiminden oluşan bir veri kümesinden elde edilen bilgilerden yararlandığını söyledi.

Şirket, yapay zeka, makine öğrenimi ve otomasyon kullanan saldırganlara ayak uydurmak için bu adımları attığını söyledi. sıklık ve karmaşıklık saldırılarından.

Akamai'nin kıdemli başkan yardımcısı Aparna Rayasam, "Akamai'de en son platform sürümümüzün amacı, otomasyon ve makine öğrenimi konusundaki temel yetenekler ile güvenlik ve kullanım kolaylığı arasındaki gerilimi çözmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış," dedi. Uygulama Güvenliği genel müdürü, bir basın açıklamasında. "Akıllı otomasyon anında değer katıyor ve kullanıcıları doğru araçlarla güçlendirerek, saldırganların bir sonraki adımda ne yapacağını tahmin ederken daha hızlı ve daha güvenilir kararlar almak için içgörü ve bağlam oluşturmalarını sağlıyor."

GÖRMEK: Güvenlik olayı yanıt politikası (TechRepublic Premium)

Akamai, yeni makine öğrenimi güvenlik geliştirmelerinin şunları içerdiğini söyledi:

Akamai'nin web uygulaması ve API koruması (WAAP) çözümleri için Uyarlanabilir Güvenlik Motoru, Kona Site Defender ve Web Application Protector. Güvenlik motoru, saldırıların ölçeğine ve karmaşıklığına yanıt olarak korumaları otomatik olarak uyarlamak ve yanlış pozitifleri ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Güvenlik motoru, saldırıları belirlemek için anormallik risk puanlamasını tehdit profili oluşturma ile birleştirir. Her müşterinin benzersiz trafiği için otomatik olarak ilişkilendirilen tehdit istihbaratına dayalı olarak yanıtlarını ayarlar.

Web istemcilerini hedeflemek için JavaScript, reklamveren ağları, tarayıcı eklentileri ve uzantıları kullanan istemci tarafı saldırılarından kaynaklanan kötü amaçlı etkinlikleri gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve engellemek için Akamai Sayfa Bütünlüğü Yöneticisi'ne Kitle Ele Geçirme Koruması eklendi. Hassas kaynakları belirlemek, şüpheli davranışları tespit etmek ve istenmeyen reklamları, pop-up'ları, bağlı kuruluş sahtekarlığını ve izleyicileri ele geçirmek için kullanılan diğer kötü niyetli etkinlikleri engellemek için makine öğrenimini kullanır.

Bot yönetimini iyileştirmek ve botlara karşı önlem almak için Akamai Bot Manager'a Bot Skoru ve JavaScript Gizleme eklendi. Bot Skoru, etkinliğini artırmak için benzersiz trafiği ve bot kalıplarını ve kendi kendine ayarlamaları otomatik olarak öğrenir. JavaScript Gizleme, bot operatörlerinin tersine mühendislik algılamalarını önlemek için algılamaları dinamik olarak değiştirir.

GÖRMEK: Parolalar nasıl yönetilir: En iyi uygulamalar ve güvenlik ipuçları (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Şirket de açıkladı Akamai Hesap Koruyucu, gerçek zamanlı olarak hesap ele geçirme saldırıları gibi insan dolandırıcılık faaliyetlerini proaktif olarak tanımlamayı ve engellemeyi amaçlayan yeni bir çözüm. Hesap Koruyucu, makine öğrenimi ve diğer yaklaşımları kullanarak, oturum açma isteklerini meşru bir kullanıcıdan mı yoksa kötü bir oyuncudan mı geldiğini belirlemek için değerlendiriyor. Çözüm, Akamai Intelligent Edge Platformuna entegre edilmiştir, bu nedenle mevcut uygulamalarda herhangi bir değişiklik gerektirmez.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*