Akamai tehdit hizmetine güvenli ağ geçidi özellikleri ekliyor

Müşteri talebine yanıt veren şirket, Kurumsal Tehdit Koruyucusuna yeni bir şey getiriyor.

Siber güvenlik şirketi Akamai, tüketici talebine cevap verdi ve Salı günü Enterprise Threat Protector hizmetine müşterilerin tüm web trafiğini bir proxy'ye göndermesine izin veren yeni araçlar eklediğini duyurdu.

Akamai ürün pazarlama müdürü Jim Black, bir blog yazısında, yeni güvenli web ağ geçidi özelliğinin, geçmişte yapılması zor bir şey sağlarken, şirketin güvenlik teklifine yeni bir güvenlik ve görünürlük düzeyi ekleyeceğini açıkladı.

"Özetle, en yüksek güvenlik düzeyine ihtiyaç duyan müşteriler artık tüm web trafiğini uç noktalara kurulmuş hafif bir istemci kullanarak veya mevcut bir proxy'den trafik ileterek Enterprise Threat Protector'a gönderebilirler."

"Tüm trafik Akamai'nin gerçek zamanlı DNS ve URL tehdit istihbaratıyla karşılaştırılacak, bu da bir IP bağlantısı yapılmadan önce çok sayıda zararlı trafiği engelleyebilir. Satır içi yük analiz motorları artık daha büyük dosyalar için çevrimdışı tarama ve daha fazla dinamik analiz sağlıyor koruma, bir sanal korumalı alanla sağlanır. "

GÖRMEK: İhtiyaçlarınız için en iyi VPN'i seçme ipuçları (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Black'e göre, siber güvenlik şirketlerinin, çoğunlukla gecikme zorlukları ve ne kadar yakın olduğu ile ilgili diğer sorunlar nedeniyle, şirket içi cihazlarla ağ geçitleri yapabilen bulut tabanlı güvenli web ağ geçitleri aracılığıyla işletmelere aynı düzeyde güvenlik sağlaması zor olabilir bulut ağ geçitleri kullanıcılar içindir.

Ancak Akamai, 1.500 ağ ve 150 ülkede 250.000'den fazla sunucuya sahip ve şirkete bulut güvenli bir web ağ geçidinin iyi çalışmasını sağlamak için gereken hizmetleri sunma olanağı sağlıyor.

Akamai'nin beklentileri, 56 şehir ve 29 ülkede Enterprise Threat Protector proxy sunucularına sahip olmak ve 2020'nin geri kalanında ek dağıtımlar yapılması planlanıyor.

"Bu geliştirmeler son üç yılda pazara sunduğumuz Enterprise Threat Protector ürün yetenekleri üzerine inşa edildi. Zero Trust Network Access çözümümüz Enterprise Application Access ile birlikte Enterprise Threat Protector, yüzlerce işletmenin Zero Trust dönüşüm yolculuğuna başlamasına yardımcı oldu , "Siyah yazdı.

Akamai'nin 20 yıldan uzun süredir siber güvenlik oyununda, şirketin DNS uzmanlığı, 10 yıllık kanıtlanmış güvenlik uzmanlığı ve küresel Akamai Akıllı Kenar Platformu ile Kurumsal Tehdit Korumasını güçlendirmek için kullandığını da ekledi.

Akamai platformu ilk piyasaya sürdüğünde, müşterilere bir kuruluşun DNS trafiğinden ve şirketin gerçek zamanlı tehdit istihbarat yeteneklerinden yararlanmada proaktif olan ekstra güvenlik katmanları eklemenin basit yollarını sunabildi.

GÖRMEK: Siber güvenlik: Taktik takalım (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Anlaşıldığı üzere DNS, anında değer sağlayan çok etkili bir güvenlik kontrol noktasıydı. Örneğin, bir DNS isteği bir web isteğindeki ilk adım olduğundan, bu aşamada engelleme, diğer güvenlik çözümlerinden gelen uyarıları azaltır. Sıkıştırılmış güvenlik ekipleri için daha az çalışma "dedi. "En iyisi, bu koruma basit bir DNS yapılandırma değişikliği ile birkaç dakika içinde etkinleştirilebilir."

Yeni güvenli web ağ geçidi özelliklerine ek olarak, Black, Akamai'nin geçen yıl hizmetlerine bir bulut proxy eklediğini ve bu da müşterilere URL trafiğini incelemek ve potansiyel olarak zararlı yükleri araştırmak için daha fazla araç sağladığını belirtti.

Akamai'nin Kurumsal Tehdit Koruyucu "dört algılama motoru" ve tehditleri analiz etmek için çeşitli yöntemler ile üretilmiştir.

Black ayrıca, Enterprise Threat Protector'ın işletmelerin güvenliği buluta taşımasına yardımcı olduğunu, birden fazla kötü amaçlı yazılım algılama motoruna sahip olduğunu ve yanlış pozitif güvenlik uyarılarını azalttığını yazdı.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/24/d9773ec9-7b64-4c68-a529-f575b8b1e575/resize/770x/d4e24eefc02e3e8ab9d8ae85f8f80536/durity-s- -ve-veri-koruma-picture-id1196678010.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Olemedia, Getty Images / iStockPhoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">digital-background-security-systems-ve-veri-koruma-picture-id1196678010.jpg "data-original =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/24/d9773ec9-7b64 -4c68-A529-f575b8b1e575 / boyutlandırmak / 770x / d4e24eefc02e3e8ab9d8ae85f8f80536 / dijital-background-güvenlik-sistemleri-ve-veri-koruma-resim-id1196678010.jpg

Görüntü: Olemedia, Getty Images / iStockPhoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*