Akıllı ev ses kontrol cihazlarını% 30 büyüme öngören COVID-19 pandemik etkisi

ABI Research'e göre, akıllı ev hoparlörlerinin küresel gönderileri, koronavirüs mikropları korkusu nedeniyle bu yıl artacak.

Evden çalışan milyonlarca insanla, pandemi sırasında ses kontrolünün değeri, bu yıl sesli kontrol cihazı gönderilerinin 2019'da küresel olarak% 30'a kadar büyümesini sağlayacak – ilk Çin pazarının ilk sırada etkilenmesine rağmen ABI Research, küresel teknoloji pazarı danışmanlık firması AB20 Research'e göre

Geçen yıl, 141 milyon ses kontrolü akıllı ev cihazının dünya çapında sevk edildiğini söyledi. En aza indirmek için tavsiyeye uymak COVID-19 ABI Research, evlerde bile paylaşılan yüzeylerden iletimin milyonlarca tüketici için akıllı ev ses kontrolünün faydalarını güçlendirmeye yardımcı olacağını söyledi.

ABI araştırma direktörü Jonathan Collins yaptığı açıklamada, "Daha akıllı bir ev daha güvenli bir ev olabilir" dedi. "Evdeki COVID-19 koruması ile ilgili öneriler arasında anahtar, ev ortak alanlarında günlük yüksek dokunma yüzeylerini temizlemek ve dezenfekte etmektir." ve lavabolar.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Collins, sesin akıllı ev alanına çoktan girmiş olduğunu söyledi. Ses kontrolünü kullanmak, insanların akıllı telefonlardan TV uzaktan kumandalarına, ışık anahtarlarına, termostatlara, kapı kollarına ve daha fazlasına kadar evde yaygın olarak dokunan yüzeylerden kaçınabileceği anlamına gelir. Ayrıca, çevrimiçi alışveriş ve bilgi toplama için ses de kullanılabilir.

Collins, diğer akıllı ev cihazlarıyla birlikte kullanıldığında sesin daha fazla fayda sağladığını söyledi.

"Evlere veya başka bir güvenli yere teslimatların doğrudan yerleştirilmesini sağlamak için akıllı kilitleri kontrol etmek ve izlemek için ses kullanılabilir veya ikamet eden kişi bunları getirene kadar kapının önünde güvenli bir şekilde izlenebilir," http://www.techrepublic.com/ "dedi.

Benzer şekilde, akıllı kapı zilleri / video kameraları, yüz yüze etkileşime veya maruz kalmaya gerek kalmadan teslimatların güvenli bir şekilde alınmasını sağlayabilir. Collins, “Bu tür teslimat yetenekleri, zaten evdeki karantinada olanlar veya evde test kiti alan kişiler için özellikle değerlidir” dedi.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve yöneticiler için en iyi 100 ipucu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Uzun vadede, "ses kontrolünün akıllı ev evlat edinmenin Truva atı olmaya devam edeceğine" inanıyor. Http://www.techrepublic.com/ "Şu anda, pandemi ses için ek motivasyon ve teşvikin bir parçası. bir dizi ek akıllı ev cihazı ve uygulaması için farkındalık ve evlat edinmeye yardımcı olmak için evde kontrol, Collins dedi.

"Daha fazla vurgu ve anlayış ve hepsinden önemlisi, fiziksel harekete geçmeden evde sesi kullanmaya doğru hareket etme alışkanlığı ve deneyiminin değişmesi, bireysel evlerde daha fazla akıllı ev genişlemesini destekleyecektir," http://www.techrepublic.com/ " "Çevrimiçi alışveriş ve teslimatın daha fazla vurgulanması, bu teslimatların güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için akıllı ev cihazının benimsenmesini de sağlayacaktır."

COVID-19'un mirası, evlerinde ve çevresindeki günlük yaşamlarına yeni rutinler getiren ve uzun bir süre gelecek milyonlarca insan için şu anda alınan önlemlerin devam edeceği olacaktır.

"Akıllı ev satıcıları ve sistem sağlayıcıları, evdeki günlük rutinleri iyileştirmek ve paylaşılan yüzeylerle teması en aza indirmenin yanı sıra ev teslimatlarını güvence altına almak ve otomatikleştirmek için ses ve diğer akıllı ev uygulamalarının rolünü kesinlikle vurgulayabilirler. "

Ayrıca, akıllı ev izleme ve uzaktan sağlık izlemeyi, hava kalitesi ve doluluk gibi çevresel verilerin yanı sıra sıcaklık, aktivite ve kalp atış hızı gibi kişisel sağlık veri noktalarının toplanması gibi çeşitli özelliklerle entegre etmenin bir değeri olduğunu söyledi. Bu, "akıllı şehir sağlığı yönetimi için daha geniş tepki ve katılımda yardımcı olabilir," dedi Collins.

Ayrıca bakınız

Dijital yardımcı soru soran evde yemek hazırlama kadın

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*