Alibaba, Tencent ve Baidu AI, COVID-19 salgını sırasında bulut hizmetlerini ücretsiz hale getiriyor

Araştırmacılara, işletmelere ve öğrencilere yardımcı olmak amacıyla, en iyi üç Çinli bulut sağlayıcısı, ihtiyaç duyanlar için ücretsiz hizmetler sunarak gelecekte benzer olaylar için emsal teşkil etti.

Coronavirus: Bilgisayar korsanları bilgilerinizi çalmak için COVID-19 salgınını kullanıyor
Karen Roby, COVID-19'un getirdiği tehditten farklı bir siber güvenlik uzmanıyla görüştü.
http://www.techrepublic.com/

Yeni bir koronavirüs suşunun neden olduğu COVID-19, Çin'in ücretsiz hizmetler sunan üç büyük bulut sağlayıcısı hükümet kurumlarına, işletmelere, araştırmacılara ve öğrencilere pandemi ile mücadele etmek için

Alibaba Cloud, Tencent Cloud ve Baidu AI Cloud, platformlarının bazı yönlerini belirli kullanıcılara ücretsiz olarak açtı ve araştırmacılara ve evde barınak yapmak zorunda kalan iş profesyonellerine yardımcı olmak için çeşitli hizmetler sunuyor.

Sunulan hizmetler üçü arasında farklılık gösterir, ancak tümü analitik ve veri araçlarını, daha önce mevcut olanlardan daha fazla veri işleme kapasitesine ihtiyaç duyan araştırmacılar için kullanılabilir hale getirdi.

Canalys, Çin'in bulut altyapı hizmetleri pazarının 2019'un dördüncü çeyreğinde% 66,9 büyüdüğünü ve toplam harcamanın 3,3 milyar dolara ulaştığını tahmin ediyor. Çin, dünya toplamının% 10,8'ini temsil ederek ikinci en büyük pazar oldu. Alibaba Cloud, toplam harcamaların% 46,4'ünü oluşturan 2019'un dördüncü çeyreğinde lider bulut servis sağlayıcısı olmaya devam etti. Tencent Cloud, payını% 18,0'a yükseltirken Baidu AI Cloud,% 8,8 payla üçüncü sırada yer aldı.

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/82efebf7-6549-4376-a196-f5e101c8376d/resize/770x/341f0cc5113a9a859bdd6f2339ae7e04-ud-can.alg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Canalys "rel =" noopener noreferrer nofollow ">canalys-china-cloud.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/82efebf7-6549-4376-a196-f5e101c8376d/resize/770x/341f0cc5113a9a859bdd6f233a /canalys-china-cloud.jpg

Resim: Canalys

Alibaba Elastik Bilişim Hizmeti için kredi sundu

Alibaba, Elastik Bilişim Hizmeti ve diğer ürünleri için kredi sunarken, yapay zeka destekli bulut hizmetlerini gen sıralama, protein tarama, tedavi ve önleme planlarına odaklanarak araştırmacıların kullanımına sunuyor.

Tencent, platformunu benzer amaçlar için açtı, ancak Cloud Office Portfolio görüntülü sohbet ve toplantı araçlarını işletmeler ve öğrenciler için ücretsiz hale getirdi.

Baidu'nun katkısı, araştırmacılar için yapay zeka destekli yardım şeklinde de geldi, ancak şirket çevrimiçi tıbbi konsültasyon aracını ücretsiz hale getirdi ve doktorları enfeksiyondan korurken hastaları tedavi etmeye yardımcı olan 15 milyondan fazla sanal tıbbi değerlendirme ile sonuçlandı.

Tekliflerinin COVID-19 salgınının yönetimi üzerinde ne gibi bir etkisi olduğunu belirlemek için henüz çok erken olabilir, ancak Çin'de koronavirüs enfeksiyon oranları düştü aynı tarihte diğer haber kuruluşları haber vermeye başladı benzer hikayeler.

Canalys'in kıdemli analisti Yih Khai Wong, yaptığı açıklamada, bunun bulutun gücü için açık bir durum olduğunu söyledi. "Bulut bilişimin faydaları, yükselen koronavirüs krizine yanıt olarak önde gelen bulut servis sağlayıcıları tarafından gösterildi."

Wong, sadece Alibaba, Tencent ve Baidu bulut bilişimin gücünü kanıtlamakla kalmadı, aynı zamanda diğer bulut sağlayıcıları için bir eylem çağrısı olduğunu söyledi. "Kuruluşlar için hızla süreklilik önlemleri uyguladılar ve geniş veri kümelerini analiz etmek için kaynak yoğun iş yükleri oluşturdular … (koronavirüsten etkilenen kuruluşlara yardımcı olmak için bulut tabanlı hizmetler sunan dünya çapında teknoloji şirketleri için emsal teşkil ediyorlar."

Microsoft, ve Google her ikisi de ücretsiz olarak hizmet sundular, ancak Amazon'un AWS ile uyup uymadığı belli değil. ABD'deki diğer teknoloji şirketleri de ücretsiz hizmetler sunuyorWi-Fi, sınırsız veri ve evde kendi kendini tecrit eden çalışanlara ücretsiz çevrimiçi teknik destek gibi.

COVID-19'a neden olan koronavirüs, teknoloji endüstrisi için kaos, perakende mağazaları tüm dünyada kapanıyor, Apple WWDC, Microsoft Build, Google I / O ve MWC gibi büyük teknoloji konferansları sanal etkinliklere dönüştü veya iptal edildive küresel ekonomi yavaş yavaş ilerledikçe dünyadaki pazarlar büyük kayıplarla karşı karşıya.

Alibaba, Tencent ve Baidu tarafından sağlanan ücretsiz hizmetlerin yardımıyla Çin, salgını yıprattı ve kuyruk ucunda, ancak dünyanın geri kalanı hala karşı karşıya koronavirüs vakalarında artış ve salgın kötüleştikçe daha fazla sosyal kısıtlama.

Diğer büyük teknoloji firmaları için bir emsal teşkil ederek Çin bulut devleri, sosyal sorumluluğu, eğriyi düzleştir biraz kurumsal cömertlikle. Gelecekteki felaketler için de model olmasını umuyoruz.

Ayrıca bakınız

En son iptaller: Koronavirüs dünya çapındaki teknoloji konferanslarını nasıl bozuyor? (TechRepublic)
Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (TechRepublic indir)
Coronavirus alan adları en son hacker numarasıdır (TechRepublic)
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)
Koronavirüs yayılırken, iptal edilen veya kapatılan şey (CBS Haberleri)
Coronavirus: Bir pandemi sırasında uzaktan çalışma için etkili stratejiler ve araçlar (Zdnet)
Koronavirüs nasıl izlenir: Gösterge tablosu ölümcül virüsün gerçek zamanlı görünümünü sunar (Zdnet)

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/8546a1bb-66fa-43ee-b485-f141f2ba713c/resize/770x/d0942b4d7c6adbb6bcb5797efc44523c/coronavv- .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Peter Zelei Resimleri / Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Dünya haritası ve biyolojik tehlike sembolü olan "veri-orijinal =" ile Coronavirus https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/8546a1bb-66fa-43ee-b485-f141f2ba713c/resize/770x/d0942b4d7c6adbb6bcb579c445cef /coronavirus-covid19-world-map.jpg

Resim: Peter Zelei Resimleri / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*