Amazon Prime Day tarihinin Ağustos ayına kadar en erken geciktiği bildirildi

Amazon’un yıl ortası alışveriş tatili Amazon Prime Day'in, satın aldığı dahili belgelere göre en az Ağustos'a kadar ertelendiği bildirildi Reuters.

Anlaşmalar bonanza, tipik olarak Temmuz ayında yıllık bir gelenek haline geldi, ancak Amazon, bir gün boyunca bol miktarda mal fiyatlarını düşürdü, ancak Amazon Prime Day 2019'daki indirimler, 15 Temmuz lansman tarihinden sonraki günler boyunca devam etti. Fırsatlar yalnızca Amazon Prime üyeleri için olsa da, ücretsiz denemeler herkesin indirimlere erişmesine izin verir.

Reuters raporu bir neden belirtmemiş olsa da, gecikme büyük olasılıkla insanları iç mekanlara yönlendiren ve Amazon Prime teslimatlarının olabileceği çevrimiçi alışverişlerde böyle bir artışa yol açan koronavirüs salgını nedeniyle gecikmiş. Bunalmış nakliye altyapısı Amazon Prime Day siparişlerinin yerine getirilmesini çok daha zor hale getirebilirdi.

Diğer açıklama, elbette, Amazon'un tatili krizin kendisine saygısız olarak ertelemesidir. Büyük işsizlik yine de satışları aşağı çekecekti, ancak önümüzdeki aylarda koronavirüsün yayılması, alışveriş yapanların bir anlaşma tatili için hype olması için kötü bir zaman olurdu.

Her halükarda, gecikme, Reuters tarafından edinilen belgelere göre, indirim yapmak zorunda kalabileceği anlaşma tatiline hazırladığı satılmayan cihazlarda Amazon'a 100 milyon dolara mal olabilir.

Üzerinden CNET

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*