Amazon’un Drone Teslimatları Vizyonu Artık Paraşütleri İçeriyor

Ne artar, sonra… büyük bir yükseklikten bir parsel düşürmek gerekir.

Görünüşe göre Amazon'daki mühendisler, çok yetenekli teslimat uçağıyla olabileceğini düşünüyor. E-ticaret devi zaten teslim edilen paketler İngiltere'deki müşterilerini uçaklarını kullanarak ödeme yapmak için, bunu büyük bir açık zemine inerek yaptı. Şimdi, bir patentte, bunun yerine paketleri havadan nasıl düşürebileceğini özetledi.

Patent açıklar orta uçuşta bir drone'dan bir yükü güvenilir bir şekilde çıkarmanın bir yolu. Genellikle böyle bir düşüş, paketin uçağın ileri hareketinden kaynaklanan parabolik bir yay boyunca inişini görürdü – ancak bu komşularla çok iyi uyuşmayabilir. Bunun yerine, Amazon'un fikri paket insansız hava aracından dikey olarak inmesini sağlamak için bir kuvvet uygulamaktır.

Ayrıca, ambalaj kabının inişini düzeltmek için basit bir yerleşik yönteme sahip olabileceğini düşündürmektedir. Örneğin, yukarıdaki drone'dan kablosuz olarak iletilen talimatlar ile seyrini değiştirebilen kanatçık benzeri kanatlara sahip olabilir.

Amazon, motorsuz parsellerin havadan atılmasının iyi bir fikir olduğunu düşünen tek şirket değil. San Francisco merkezli girişim Otherlab kısa süre önce kendi tek kullanımlık karton uçağı tanıttı. bir yükünü hedeflerine kaydırmak bir zamanlar daha büyük bir anne gemisinden düştü.

Ancak tüm bu parlak fikirler için, düzenlemeler hala dünyanın birçok yerinde drone teslimatının önünde duruyor; Amazon bu fikri kırsal İngiltere’de neden test ediyor?, hepsinden sonra. Bu değişene kadar, alacağınız tek parsel damlası posta kutunuzun yüksekliğidir.

(Daha fazla oku: USPTO, “Bu Kağıt Dronları Tek Yönlü Görevler İçin Üretildi, ”“Amazon Drone İlk Ürünlerini Ödeyen Bir Müşteriye Teslim Etti, ”"İngiltere, Teslimat Dronlarını Test Etmek için Amazon ile Anlaşma İmzaladı")

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*