American Express yeni Dijital Makbuz özelliğini kullanıma sunuyor

Amex müşterileri artık Google, Microsoft, Square, Apple ve diğer seçkin satıcılardan yapılan satın alma işlemleri için bilgileri çevrimiçi olarak tanımlayabilir ve izleyebilir.

Görsel: iStock / tevarak

Artık annenin American Express değil. İkonik kredi kartı şirketi, Kasım 2020'de PayPal ve Venmo ile “Amex Gönder ve Böl” ü sunduğu zaman trendde nasıl kalacağını bildiğini gösterdi. Amex'in son girişimi, Dijital Makbuzlar, müşterilerin Google, Microsoft, Square ve Apple gibi belirli bir satıcı grubundan ayrıntılı bilgi bulması, satın alma işlemlerini tanımlaması ve bilgileri takip etmesi için yeni bir özelliktir.

Algı kaymasının düğmeli geleneksel şirketten kasıtlı olup olmadığına bakılmaksızın Amex, çevrimiçi alışverişin benzeri görülmemiş seviyelere ulaştığını kabul etti.

American Express kurumsal dijital ve analitik başkan yardımcısı Sarkis Kalashian, “Yıllar içinde, hem kart üyelerimizle hem de satıcılarla yaptığımız görüşmeler sayesinde, satın alımlarda daha fazla şeffaflık arzusunu duyduk,” dedi. “Bir Kart Üyesi tarafından tam olarak neyin satın alındığı ve bir ücretle ilgili bir anlaşmazlığın açılması gerekip gerekmediği konusundaki kafa karışıklığının azaltılmasına yardımcı olacağını biliyoruz. Dahası, COVID daha fazla e-ticaret satın alımını teşvik ettiğinden, daha fazla satın alma bilgisi gerekliliği daha da artmaktadır. şu anda kritik. Zaten stresli bir dönemde müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için Dijital Makbuzlar özelliğini genişletmekten heyecan duyuyoruz. “

Başlangıçta iTunes / Apple ile başlatılan, ancak artık tüm üyelerin kullanımına açık olan Dijital Makbuzlar, üyelere satıcı adı ve logosu, sipariş numarası, sipariş tarihi, satın alınan ürünler ve satın alınan ürünler gibi ayrıntılı satın alma bilgilerini gösterecektir. maliyet detayları ve tüccar açıklaması. Üyeler bu işlem bilgilerine doğrudan Amex Uygulamasından veya American Express web sitesinden erişebilecekler.

Hizmet artık müşteriler tarafından kullanılabilir. Kalashian, “Bu özellikleri, müşteriler ve tüccarlarla devam eden araştırma ve doğrulamaya dayalı olarak ölçeklendirmeye devam edeceğiz,” dedi.

GÖRMEK: COVID-19 işyeri politikası (TechRepublic Premium)

Kalashian, dijital ayak izlerinin daha fazla çevrimiçi olmasından endişe duyan üyeler için, “Günün sonunda, Dijital Makbuzlar, yasal ve hileli değişiklikleri kolayca ayırt etmelerine yardımcı olarak müşterilerimize daha da fazla hesap koruması ve gönül rahatlığı sağlamaktır. . Bu bilgiler doğrudan üye işyeri tarafından ve / veya Ethoca ve Verifi tarafından American Express'e yalnızca kart üyelerine gösterilmesi amacıyla verilmektedir. Bu amaçların dışında kullanmıyoruz. ” American Express'in “işlediğimiz kişisel bilgilerin güvenliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumak için gerekli tüm idari, organizasyonel, teknik ve fiziksel önlemleri kullanma konusunda uzun süredir devam eden bir taahhüdü” olduğunu ekledi.

Kredi kartı sahiplerinin en büyük endişelerinden biri hileli satın alımlardır. Dijital Makbuzlar, müşterilerin yasal satın alma işlemlerini neyin ne zaman satın alındığına ilişkin ayrıntılarla tanımasına yardımcı olur. Amex, çevrimiçi işlemlerinin ayrıntılarını teyit etmek için arama sıklığını azaltacağına ve itiraz edilen ücretlerin sayısını azaltacağına inanıyor.

En son Amex Trendex verileri, ABD'deki tüketicilerin% 70'inin, başlangıçta sahte veya yanlış olduğuna inanılan bir satın alma işlemi nedeniyle kredi kartı şirketleriyle iletişime geçtiğini, ancak bunun aslında kendilerinin veya bir aile üyesinin yaptığı geçerli bir ücret olduğunu gösteriyor.

Amex, tüccarlar için, müşterilere satın alma için daha fazla erişilebilirlik sağlayan yeni özelliğin çevrimiçi alışverişte güven oluşturacağını söyledi.

Kalashian, “Benim için dijital faturaların müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırma yolu bu” dedi. COVID-19 birçok müşteriyi çevrimiçi olarak gönderdi; “(Daha fazla), satın alma işlemlerini takip etmenin zor olabileceğini biliyoruz. Çevrimiçi veya şahsen olsun, Dijital Makbuzlar, bir müşteri bir işlemin ayrıntılarını genişlettiğinde bir satın alma hakkında daha fazla bilgi edinmeyi çok kolaylaştırıyor , onlara dijital faturayı görüntüleme seçeneği vereceğiz. Amacımız her zaman deneyimlerimizi sorunsuz hale getirmek ve kimseyi bunaltmamaktır, bu nedenle entegrasyonları ve genel kullanıcı deneyimini idare etmek için bazı akıllıca yollar bulduk. Bence bu oldukça havalı müşteriler artık bir satın alma işlemiyle ilgili sorularını hızla yanıtlayabiliyor ve hayatta en çok önem verdikleri şeylere devam edebiliyor. “

Resim: American Express

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*