Analitiklerin gücünü kazanma zamanı: Şirketinizin avantajına kullanın

Analitik araçları belirsizlik zamanlarında içgörü ve netlik vaat ediyordu ve şu anda belirsizlikle doluyuz.

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/0fddad3d-fb11-41de-a033-80bdd7c3530e/resize/770x/2f6a56c39d00d2b37745583988b7987f/istock-11704099 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: GaudiLab, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">İş kadını çalışma olası riskleri ve karları hesaplamak için finansal piyasa. Kadın ekonomist muhasebe para ile bilgisayar ekranında masaüstü işaret istatistik grafikleri. Borsa teklifleri

Resim: GaudiLab, Getty Images / iStockphoto

Birkaç ay düşünürseniz, muhtemelen bir noktada bir odada oturdunuz ve analizin harikaları hakkında bir sunum dinlediniz. Şu anda nedeniyle kilitliyseniz COVID-19, bir düzine insanın işyerinde bir araya gelip bir video konferans yerine "et alanı" nda etkileşime girmesi gibi görünebilir. Belki de bu sunum, bir satıcı tarafından, geçmiş şirket verilerini işleyecek ve geleceğe ilişkin öngörüler sağlayacak şirketinin analitik "çözümünü" ortaya koyar.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Çoğu şirket, 1990'larda veri ambarlarından başlayarak ve son zamanlarda, onlarca yıldır analitik veya raporlama araçlarına yatırım yapıyor. yapay zeka (AI)sadece analiz sunmakla kalmayıp aynı zamanda tahmin ve proaktif öneriler sunduğunu iddia eden güçlü araçlar. Koronavirüs öncesi ve geçmiş ekonomik patlama dönemlerinde, çoğu şirket bu araçları daha az kullanmıştır. Zamanlar iyi olduğunda, şirketler raporlama ve analize daha az, artan talebi karşılamak için üretimi artırmaya daha fazla odaklanma eğilimindedir. Şirket üretebileceği her ürün veya hizmeti satarken kimse satışlardaki dalgalanmaların birkaç temel noktasından endişe duymaz.

Analytics sizin süper gücünüz olabilir

Şu anda% 100 emin görünen tek şey küresel belirsizlik. Belirsizliğe karşı en iyi silah, çoğu analiz teknolojisinin sağladığı gibi satılan bilgidir. Pazar eğilimlerini, işinizdeki aksaklıkları veya hatta çalışanların yeni beceriler öğrenmek için en fazla potansiyeli gösterdiklerini belirleme yeteneği, özellikle de inanılmaz derecede zor olan bir sektördeyseniz, şirketinizin hayatta kalması için çok önemli olabilir. seyahat ve turizm, perakende veya daha küçük bir işletme gibi.

GÖRMEK: Özel rapor: Kuruluşta AI ve ML'yi yönetme (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

En temel analitik araçlar bile, kuruluşunuzun fırtınaya karşı koyarken diğerleri mücadele ederken "süper güç" sağlayabilir. Gelecekte birden çok potansiyel senaryo oluşturmanıza ve dünya bir dünya üzerinde kaldığında neler olacağına dair fikir sahibi olmanıza olanak tanıyan basit tahmin ve modelleme araçları COVID-19 Günler, haftalar veya aylar için "kilitlenme", şirketinizin nakit rezervlerini planlamasına ve hayatta kalma ile aşırı zorluk arasındaki fark olabilecek erken harekete geçmesine izin verebilir.

Şaşırtıcı bir şekilde, daha küçük organizasyonlar için kıskançlık nesnesi olan büyük şirketler, özellikle kriz zamanlarında bile temel raporlama araçlarıyla güçlü bir şekilde mücadele etme eğilimindedir. Sistemlerinin karmaşıklığı, birden çok "hakikat kaynağı" ve yeni bir projenin düşünülmesine başlamak için bile aylar gerektiren finansman döngüleri nedeniyle, belirsizlik süreleri, şirketlere, bilgili "tahminler" için ne kadar büyük bir miktar kazandırabilecek şirketlere büyük avantaj sağlayabilir. gelecek, onlara hızlıca davranın ve koşullar değiştikçe ayarlayın.

Analizde kesinti süresine yatırım yapın

Çoğu teknoloji gibi, yeni analiz araçları satın almak ve yüklemek genellikle sürecin eğlenceli kısmıdır. Oynamak için yeni bir "oyuncak" ve her şeyi bağlamak ve çalışmasını sağlamak için bir aktivite telaşı var. Bununla birlikte, analitiklerin değeri, birileri oturuncaya ve geleceğe dair bir fikir edinmeye yardımcı olmak için çok sayıda veriye geçene kadar gelmez. Kuruluşunuz ofis çalışanlarını evden çalışmaya gönderdiyse, işe gidip gelmek ve bu toplantılardan yararlanabilmek için bolca toplantıdan tasarruf etmek için yeni zaman ayırmaya zaman ayırın.

GÖRMEK: Kuralcı analitik: İçeriden öğrenenlerin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

En iyi teknoloji uzmanlarınızı şirketinizdeki en iyi analistlerle bağlantılandırın ve analitik "beyinlerin" ve "brawn" teknolojisinin, şirketin netlik kazanmasına yardımcı olmak için zaten sahip olduğunuz araçlardan yararlanmasına izin verin. En gelişmiş analiz aracınız
Microsoft Excel
, eylemi bilgilendiren gelecekteki senaryoları modelleme yeteneği, insanlar çırpınırken meşhur köşede oturan en gelişmiş, AI destekli analiz aracına sahip bir şirketten son derece daha değerlidir.

Bir teknoloji lideri olarak, iş arkadaşlarınıza ileride aksi takdirde karanlık geleceğe bakmak için bir miktar ışık sağlamak için araçlar ve know-how ile masaya gelmek için mükemmel bir zaman.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*