Android, ev deneyiminden işinize nasıl yardımcı olabilir?

Android akıllı telefonunuzun yardımıyla evdeki stresinizi nasıl hafifleteceğinizi öğrenin.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/26/bb19d95e-3a18-4c70-98a5-a4092279436a/resize/770x/ef8048870e3ec93b52f8e27021196ac6/istock-1132330.300.300" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStockphoto / dragana991 "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Meşgul anne oğlu ile evden çalışma

Fotoğraf: iStockphoto / dragana991

Şimdiye kadar, şirketiniz muhtemelen sizi ve ekibinizi evden çalışmaya mahk hasm etti. Bazıları için bu değişiklik, duygusal veya zihinsel ölçekte zorlukla kayıt altına alınmaktadır; diğerleri için bu, düşünme, davranış ve çalışma biçiminizde tektonik bir değişimdir.

Bunu bir mücadele olarak görenlere ne yaparsınız? Neyse ki, bu geçişi biraz daha kolay hale getirmek için birçok aracınız var. Böyle bir araç Android cihazınızdır. İster inanın ister inanmayın, bu küçük akıllı telefon evdeki işinizin biraz daha az zahmetli olmasına yardımcı olabilir.

"Nasıl" soruyorsun? Google'ın platformunun bu yeni dünya düzenini biraz daha kolay hale getirebildiğine şaşıracaksınız.

Açıklamama izin ver.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve yöneticiler için en iyi 100+ ipucu (TechRepublic indir)

Yedek ağınız

Muhtemelen Android cihazınızın size yardımcı olabileceği en büyük yol, bir yedek ağ olarak hizmet etmektir. Zaten ev ağımın daha önce sıfır problemi olduğunda biraz zorlandığını gördüm. Bu, ev ağlarında çalışan, akış yapan ve oyun oynayan çok daha fazla kullanıcının getirdiği ek yükten kaynaklanmaktadır.

Normal şartlar altında bu büyük bir sorun olmayabilir. Ancak, aslında iş yapmak için o ev ağına bağlı olarak kendinizi buldunuz. Bu ağ kesilsin, ne yaparsın?

Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı bu Android akıllı telefona bağlar ve taşıyıcı ağınızı yedek olarak kullanırsınız. Bir yedeğiniz olduğunu bilmenin güvenliği, şirketten ev ofisine geçiş yaparken zihninizi rahatlatmak için uzun bir yol kat edecektir.

Zamanlayıcı zamanı

Muhtemelen Cumartesi sabahı (bir parça peynir için özlem) karikatür referansını alamasanız da, büyük olasılıkla fikri anlarsınız. Zamanlayıcılar. Evden çalışırken zamanınız hiç olmadığı kadar değerli hale gelir. Ev ve çalışma ortamınız bir ve aynı olduğunda, ev ve çalışma hayatı arasında geçiş yapmak, zamanınızı izleme konusunda normalden biraz daha çalışkan olmanızı gerektirebilir.

Bu amaçla, yerleşik zamanlayıcı aracını kullanın (Saat uygulamasında). Öğle yemeği, molalar, çalışma süreleri ve hemen kalmanızı veya görev almanızı gerektiren her şey için zamanlayıcılar ayarlayın.

Hatırlatmalar

Zamanlayıcılardan bahsetmişken, hatırlatıcılara ihtiyacınız olacak. Bu yeni ortamda çalışmak sizi bir iki döngüye atacak – kaçınılmaz olarak şeyleri unutacaksınız. Bu nedenle hatırlatıcılar ayarlamanız gerekir. Google Asistan sayesinde, bu tür hatırlatıcıları ayarlamak aslında oldukça basittir.

Ekip toplantıları, konferans görüşmeleri, faturalandırma zamanlamaları ve aklınızı kaçırması muhtemel her şey için hatırlatıcılar ayarlayın. Evden çalışma oluğuna girene kadar, bu Google Asistanı dürtülerine yoğun bir şekilde yaslanmaktan çekinmeyin.

Telefonunuz geliştirildi

Ofisinizde kullanmak için bir iş atlı telefon sistemine sahip olmaya alışkınız. Android'in aynı amaca hizmet edememesinin bir nedeni yok. Hangouts ve Zoom gibi araçların yardımıyla çağrıları tutma, çağrılar arasında geçiş yapma ve konferans çağrıları yapma olanağına zaten sahipsiniz. Eksik olan tek şey bir kulaklık. Günün iyi bir bölümünü akıllı telefonunuzu kulağınıza kulağınıza iterek geçirmek istemezsiniz. Bunun yerine, bir Bluetooth kulaklık veya dahili mikrofonlu bir çift kulaklık alın. Kulaklıkları hem müzik hem de aramalar için istediğiniz gibi tavsiye ederim.

Hassas bilgilerin meraklı kulaklara dökülmesine izin vermenizin bir sebebi yok, çünkü sadece hoparlörlü telefona çağrı yapmanız gerekiyordu. Muhtemelen kendinizi ailenizden, arkadaşlarınızdan ve komşularınızdan gelen rahatsızlıkları boğmak zorunda kalacaksınız.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (TechRepublic indir)

Uygulamalar, uygulamalar, uygulamalar

Bu süre boyunca size ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız uygulamalar ve hizmetler vardır. Bu uygulamaların birçoğu Google Play Store'da zaten mevcut. Gevşek, Zoom, bill.com, Nextcloud, ses kaydediciler ve daha fazlası. Bu uygulamaların mobil platforma yüklenmesi çok kolay olduğu için, bunları evinize veya iş bilgisayarınıza yüklemek için zaman ayırmaya ne dersiniz? Bu uygulamaların bazılarının Android'e yüklenmesi ve kullanımı katlanarak daha kolay olduğu için, bu bir beyinsizdir.

Bir web kamerasını masaüstünüze bağlamak ve Zoom ile çalışmasını sağlamak yerine mobil cihazınızı kullanmanız yeterlidir. Üzerinde zaten olağanüstü bir kamera var, neden üçüncü taraf bir donanım satın alma, kurma ve yapılandırma çabasına giresiniz ki?

Yapabileceğiniz herhangi bir şans, Android uygulamasını kullanın.

Web için mesajlar

Muhtemelen şimdi evden çalıştığınız için çok daha fazla kısa mesaj almaya başlayacaksınız. Bu küçük klavyedeki mesajları veya yanıtları yazmaya çalışmak yerine, Android Messenger'ı aracın web tabanlı sürümüne bağlayın. Gidebilirsin https://messages.google.com, cihazınızda Mesajlar uygulamasını açın, Menü düğmesine, Web için Mesaj'a dokunun ve kodu tarayın.

Hizmeti web tarayıcınıza bağladıktan sonra, farenizi ve normal bir klavyeyi kullanarak mesajlarınızı yönetebilirsiniz; bu, mobil arayüzü kullanmaktan katlanarak daha verimlidir.

Yaratıcılığınızı kullanın

En ufak bir yaratıcılıkla, Android cihaz şirketten ev ofisine geçişinizi kolaylaştırmak için oldukça küçük bir yardımcı olabilir. Bunun birini (PC'nizi) veya diğerini (Android cihazınızı) kullanmanız gereken bir durum olduğunu düşünmeyin. Her ikisini de bir ev ofisinin esnek, güç merkezini oluşturmak için kullanın.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*