Android'de SMS doğrulama kodu otomatik doldurma nasıl etkinleştirilir

Android 9'dan başlayarak, iki faktörlü kimlik doğrulamayı daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Eğer kullanırsan iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) (bu günlerde bir zorunluluktur), piyasadaki birçok 2FA uygulamasından biriyle kullanmalısınız. Authy ya da Google Şifrematik. Ne yazık ki, her hizmet 2FA kimlik doğrulayıcı uygulamasıyla çalışmaz (size utanç, hizmetler).

Uygulama 2FA almak bu SMS lezzetinden çok daha güvenli olmasına rağmen, şu anda size metin yoluyla gönderilen 2FA kodlarından bazılarını almak için kurmanız kaçınılmazdır. Bu olduğunda, bu kodları SMS mesajından almanız ve rakamları istekte bulunan hizmete yazmanız veya kopyalamanız / yapıştırmanız gerekir.

Veya, tanıtılan bir özellikten yararlanabilirsiniz. Android 9, SMS Doğrulama Kodu Otomatik Doldur olarak adlandırılır. SMS Doğrulama Kodu Otomatik Doldur özelliğini etkinleştirmek için, önce Otomatik Doldur özelliğini etkinleştirmelisiniz.

GÖRMEK: En iyi Android güvenlik ipuçları (TechRepublic indir)

Android'de otomatik doldurma nasıl etkinleştirilir

  1. Ayarlar uygulamanızı açın ve Otomatik Doldur'u arayın.
  2. Otomatik Doldurma servisi penceresinde, Otomatik Doldurma için kullanmak istediğiniz servisi etkinleştirmek için üzerine dokunun.
  3. Ayarlar'a dönün ve ardından Google | Doğrulama Kodu Otomatik Doldur.
  4. Açık konuma gelene kadar Açık / Kapalı kaydırıcısına dokunun.
  5. Bu etkinleştirildiğinde, otomatik doldurma seçeneğini destekleyen herhangi bir uygulama SMS bildiriminde bir Otomatik Doldur düğmesi içerir.

Tek yapmanız gereken o düğmeye dokunmaktır ve altı haneli kod uygulamada otomatik olarak doldurulur, böylece 2FA üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bu mükemmel bir kurulum değildir ve pek çok uygulama özelliği kullanmaz, ancak daha fazla hizmet ve uygulama yakalandığında, 2FA kullanmayı inanılmaz derecede kolaylaştıracaktır.

Bununla birlikte, bir kimlik doğrulayıcı uygulamasıyla 2FA kullanmanın daha güvenli bir yol olduğunu hatırlatmazsam, hatırlatmak isterim. Bu nedenle, seçeneğiniz varsa, uygulamayı her zaman SMS doğrulama kodları üzerinden kullanın.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/25/dff77796-6d2e-4487-9f82-ec101673e199/resize/770x/f42f3f87d64a7ab5152eb07111b141c0/security" " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Mobil ekranda grafik diyagramı ile ağ güvenlik simgesi.

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*