Anket: Tüketiciler 5G veya hücre servis kalitesi konusunda çok heyecanlı değil

Yeni bir Dalga Formu araştırması, tüketici 5G anlayışını, ev hücresi hizmet kalitesini ve T-Mobile-Sprint birleşmesini analiz eder. Anket, piyasadaki dalgalanmaları belirlemek için benzer bir 2018 raporunu takip ediyor.

Muhalefetteki genel avukatların çabalarına ve tüketici savunuculuk gruplarının ateşine rağmen, Sprint-T-Mobile birleşme bu ayın başlarında sonuçlandırıldıve yeni T-Mobile artık bir şey. Bu öğleden sonra Waveform 5G Sunumu, T-Mobile-Sprint Birleşmesi ve Hücre Sinyali Nisan 2020 Raporu özünde endüstrinin birleşme sonrası gerçekliğe giren durumu vurgulamak. Rapor aşağıdakileri takip eder: Ekim 2018 Anketi önümüzdeki aylarda manzaranın nasıl değiştiğini daha iyi anlamak için. Bu ayrıntılı ayrıntılar ve net değişiklikler, bu pazarın önümüzdeki yıllarda nasıl karışabileceği ve yeniden düzenlenebileceğine dair daha net bilgiler verebilir.

GÖRMEK: 5G mobil ağlar: Bir hile sayfası (TechRepublic)

Yeni T-Mobile rekabeti artırıyor

Anket, gelecek şeylerin herhangi bir belliyse, rekabet, bloktaki yeni kız çocuğu ile endüstrideki en iyi taşıyıcılar, özellikle AT&T arasında hızlanıyor olabilir. Mevcut AT&T abonelerinin dörtte birinden fazlası (% 28.8) yeni T-Mobile'a katılmak için geminin zıplamasına ilgi duyduğunu belirtti. Verizon, yeni rekabetten daha az sıcakla karşı karşıya. Bu ankette ankete katılan Verizon müşterilerinin neredeyse yarısı (% 45,3) geçiş yapmakla ilgilenmiyordu.

Tüketiciler hala 5G avantajlarından satılmıyor

Savaş sandığına bakılmaksızın 5G pazarlama, Amerikalılar öngörülenleri tam olarak kavramış görünmüyor 5G şu anda faydaları. Aslında, ABD tüketicilerinin sadece üçte biri (% 32,8) "çok açık" veya "son derece açık" 5G'den nasıl faydalanacaklarını anlamıştı. Bağlı akıllı ev cihazlarının benimsenmesindeki artıştan bağımsız olarak, daha önce bildirmiştik
belirsiz şekilde tüketiciler arasında benzer
.

Heyecan… zar zor hissedilir

Genel olarak, tüketiciler önümüzdeki yıllarda 5G'nin beklentilerinden tam olarak etkilenmiş gibi görünmüyor. Bu anket 2018'de son kez gerçekleştirildiğinden beri, 5G teknolojisini çevreleyen heyecanda hafif bir artış oldu. Son ankette, ankete katılan tüketicilerin çoğunluğu (% 65,7) teknoloji hakkında "çok heyecanlı" veya "çok heyecanlı" olmadıklarını söyledi.

Sprint ve T-Mobile müşterileri heyecanı dile getiriyor

Sprint ve T-Mobile müşterileri ise beşinci nesil kablosuz konusunda daha hevesli görünüyorlar, Sprint'in% 19'u ve ankete katılan T-Mobile müşterilerinin% 22'si "son derece heyecanlı" olarak belirtildi. Buna karşılık, teknoloji konusunda aynı heyecanı ifade eden ilgili AT&T ve Verizon müşterilerinin sadece% 16 ve% 12'si.

Daha iyi ev hücresi hizmeti için tüketiciler giderek daha fazla susuyor

Ankete katılanların üçte birinden daha azı (% 29,3) "çok iyi" ev hücresel sinyallerine dikkat çekti, katılımcıların 40,3'ü 2018 anketinin bir parçası olarak bu soruyu sordu. Oldukça kısa bir zaman dilimindeki bu önemli düşüşe dayanarak, Waveform postülatlar "kullanıcıların hücresel hizmetlerinden beklentileri, ağ yükseltmelerini önemli ölçüde geride bırakıyor."

Taşıyıcıya göre kapsama deneyimi önemli ölçüde değişiklik gösterir

Verizon, genel müşteri hücre kapsamı memnuniyeti açısından anketi tamamladı ve abonelerin% 38'i "çok iyi" bir ev sinyali bildirdi. T-Mobile, Sprint ve AT&T abonelerinin yalnızca dörtte biri aynı soru sorduğunda "çok iyi" bir ev sinyali bildirdi. Ayrıca, Verizon abonelerinin "kötü" veya "çok kötü" bir ev sinyali bildirme olasılıkları daha düşüktü.

GÖRMEK: 5G, bağlı cihazlar için nasıl yeni yetenekler getirecek? (TechRepublic)

metodoloji

Genel olarak, Waveform SurveyMonkey'i 30 Mart'ta çevrimiçi olarak 1.065 yetişkin Amerikalı anketi başlatması için görevlendirdi. Çevrimiçi anket şirketi, yaş ve cinsiyete göre normalize edilmiş panelini kullandı. Tüm nüfusun örnek bir temsilcisini düzenlemek için önlemler alındı. Şirket, anketin yalnızca katılımcı bir alt kümeyi içerdiği belirtilen bir istisna hariç, sonuçlarının% 3'lük bir güven aralığını bildirmektedir.

Ayrıca bakınız

5G mobil ağlar: Bir hile sayfası (TechRepublic)
5G mobil ağları: İçeriden öğrenenlerin kılavuzu (TechRepublic indir)
Özel rapor: 5G iş dünyasını nasıl dönüştürecek (TechRepublic Premium)
5G nedir? Yeni kablosuz devrim hakkında bilmeniz gereken her şey (Zdnet)
İPhone'lar ve Android telefonlar için en iyi cep telefonu takas seçenekleri (CNET)
Tüm zamanların en önemli 10 iPhone uygulaması (Download.com)
5G: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

Akıllı 5G ile modern şehir

Akıllı 5g kablosuz iletişim ağ konsepti ile modern şehir.

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*