Anonim eşler arası doğrulama ağı üzerinde çalışan sahtekarlığı önleme girişi

Identiq kriptografik algoritmalar kullanır ve şirketlerin gizlilik ağını kullanarak yeni müşterileri tanımlamalarını sağlarken müşteri gizliliğini korur.

Kimlik doğrulama ve sahtekarlığı önleme girişimi, şirketlerin herhangi bir kişisel müşteri verilerini paylaşmadan veya göstermeden kimliklerini doğrulamak için birlikte çalışmasını sağlayan ilk ve tek gerçekten anonim eşler arası doğrulama ağı olduğunu iddia etti. Identiq, müşteri gizliliğini korurken yeni kullanıcı verilerini diğer ağ üyeleri tarafından zaten güvenilen kimliklerle anonim olarak karşılaştırmak için kriptografik algoritmalar kullanıyor. Mahremiyet için Gartner "Cool Vendor" seçildi.

ne blockchain veya yapay zeka Ürünün kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Uri Arad, yalnızca kriptografi kullanıldığını söyledi. Şimdiye kadar, perakende, binicilik, seyahat, oyun ve sosyal ağ alanlarında 20'den fazla şirketin bu çeyrekte ağa katılmaya ilgi duyduklarını söyledi.

Üye B2C şirketleri "bilmedikleri kişiler ve veri noktaları hakkında sorular sormak için bir ağ olarak birlikte çalışarak kullanıcılarını doğrulayabilirler '' ve onlara güvenilir kullanıcı olarak kefil olduklarını açıkladı Identiq Pazarlama Müdürü Shmuli Goldberg.

Ağ üyeleri arasında veya Identiq ile hiçbir veri paylaşılmadığını da ekledi. Equifax ve diğer kredi bürolarının bir şirketin veri tabanlarında bulunanlara göre bir tüketici verilerini doğrulamasına izin verdiğini ve kaydettiğini kaydeden Goldberg, "Bu endüstrinin 20 yıldan uzun bir süredir nasıl çalıştığına ters düşüyor" dedi.

"Tam tersi (model) poz veriyoruz ve inanıyoruz ve teknolojimiz, herhangi bir veri paylaşmadan kullanıcı kimliklerini doğrulamaya çalışarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratabileceğimizi" söyledi.

GÖRMEK: Windows 10 güvenliği: İş dünyası liderleri için kılavuz (TechRepublic Premium)

Goldberg, teknolojinin sahtekarları koklayabildiğini ve üçüncü taraf veri sağlayıcılarına karşı olağan kontrol yöntemlerine dayanmadan kimliğini doğrulayabildiğini söyledi. Herhangi bir bilgiyi paylaşmadan veya saklamadan yapar, böylece kimlik hırsızlığını ve kişisel bilgi yayılımını ortadan kaldırır.

PayPal'da risk analistlerini ve veri bilimcilerini yönetmek için birkaç yıl geçirdikten sonra, Arad, çok büyük şirketlerin bile "yeni müşteriler veya daha önce görmedikleri bilgiler söz konusu olduğunda riski yönetmek için mücadele ettiğini" ve " dolandırıcıların faydalandığı şey budur. ''

Bir kişi çevrimiçi bir hesap açtığında yeni bilgiler geliyorsa, dedi. "Bunun şüpheli göründüğünü söyleyecek bir şey yok. Şirketlerin bu alanda herhangi bir ilerleme kaydetmesinin tek yolu harici veri satıcılarına gidip ne düşündüklerini sormaktır '' dedi.

Bir güven ağı kurmak

Fikir, şirketlerin yeni müşterilerinin kim olduğunu "güven ağı" üzerinden tanımasını kolaylaştırmak olduğunu söyledi. Bunu müşterinin kişisel bilgilerini paylaşmadan yapabilirler.

Arad, "Çok taraflı hesaplama adı verilen ve 30 ila 40 yaş arasındaki bir şifreleme dalına baktık." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bu şube, birden fazla tarafın kendi girdilerini ortaya çıkarmadan bazı işlevleri birlikte nasıl hesaplayabileceği sorusuyla ilgileniyor."

Örneğin, çevrimiçi bir açık artırma yürütüyorsanız, her katılımcı bir teklif verebilir ve çok taraflı hesaplama, katılımcıların bireysel teklifleri açıklamadan kazananın kim olduğunu bulmalarına izin verebilir.

Başka bir örnek sürüş paylaşımı senaryosunda olabilir – Goldberg, hem sürücünün hem de sürücülerin kimliğini her ikisinin güvenliği için doğrulamak için çok önemli.

"Kimliğinizi çözmek için büyük bir veritabanı oluşturmak yerine, verilerinizi istemediğimizi söyleyen ilk şirketiz – veri görmüyoruz, veri almıyoruz / satıyoruz / paylaşıyoruz" dedi. "Bu, bugün piyasadaki çözümlerin büyük çoğunluğunun modelinin tersidir."

Çok taraflı hesaplama, tarafların hem size ne sahip olduğumu söylememe gerek kalmadan hem de aynı telefon numarasına veya kredi kartı verileri gibi daha hassas bilgilere sahip olduklarından emin olmalarını sağlar '' dedi.

Sağlayıcısız bir teknoloji şirketi olduğundan, Identiq'in gelir modelinin insanların ağı kullanmak için ödediğinin küçük bir kısmını alacağını söyledi.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*