Apple, Google, CNN, Amazon ve diğerleri, koronavirüs nedeniyle çalışanların seyahatini kısıtlar

Amazon, Apple, Google, CNN, Ernst & Young, Salesforce ve diğer çalışanlar, COVID-19 riski nedeniyle birçok durumda "iş açısından kritik" geziler dışında herkese seyahat etmeyi kısıtlar.

Coronavirus: Şirketler çalışan seyahatini nasıl idare edebilir?
CDC, uçak yolcuları için maruz kalma riskini tanımlar ve firmalar Çin'de seyahat eden insanlar için evden çalışmayı teşvik eder.
http://www.techrepublic.com/

Amazon, Apple, Google, CNN, Ernst & Young, Salesforce, LinkedIn ve onlarca diğer şirket, koronavirüs ile sözleşme yapma riski nedeniyle "iş açısından kritik" geziler dışında çalışanların seyahatini kısıtlıyor.

Buna ek olarak, birçok şirket, koronavirüsün en zor olduğu alanlar olan Çin, İran, Güney Kore ve İtalya'ya herhangi bir iş seyahatini tamamen yasakladı.

Johns Hopkins tarafından derlenen verilere göre, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan 101.583 onaylanmış COVID-19 vakası olmuştur. Toplam 55.863 kişi iyileşti ve 3.460 kişi öldü. Amerika Birleşik Devletleri'nde 14'ü Washington eyaletinde, biri California'da olmak üzere 14 ölüm gerçekleşti.

Dünya çapındaki ekipte Amazon çalışanları için seyahat yasağı

Teknoloji ve lojistiği denetleyen dünya çapındaki operasyon ekibindeki Amazon çalışanlarına, şirketin salgının etkisini daha iyi anlayabileceğini umduğu en az Nisan ayına kadar seyahat gerektiren herhangi bir toplantı planlamaması söylendi.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Google, çalışan seyahat kısıtlamalarını genişletiyor

Google, çalışan seyahat kısıtlamalarını genişletti ve şimdi Güney Kore ve Japonya'yı halihazırda Çin, İran ve Lombardy ve Veneto'nun iki İtalyan bölgesini içeren alanlar listesine ekledi. Bu, bir Google çalışanının şirkete göre koronavirüs için pozitif test etmesinden sonra meydana geldi.

Bir Google sözcüsü, "Zürih ofisimizden bir çalışanın koronavirüs teşhisi konulduğunu doğrulayabiliriz." Dedi. "Herhangi bir belirti göstermeden önce Zürih ofisinde sınırlı bir süre içindeydiler. Herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik verdiğimizden, halk sağlığı görevlilerinin tavsiyelerini izleyerek gerekli tüm önlemleri aldık – ve almaya devam edeceğiz. "

GÖRMEK: Coronavirus: Bir salgında iş ve teknoloji (ZDNet özel özelliği)

Google ayrıca, koronavirüs konusundaki endişeler nedeniyle Google Haberler Girişimi Zirvesi'ni iptal ettiğini de açıkladı. Konferansın Nisan ayı sonunda Kaliforniya, Sunnyvale'de yapılması planlanmıştı.

Google'ın haber başkan yardımcısı Richard Gingras yaptığı açıklamada, "Küresel Google Haberler Girişimi zirvemizi iptal etmek zorunda olduğumuz için üzgünüz, ancak konuklarımızın sağlığı ve refahı 1 numaralı önceliğimizdir." Dedi.

Google, kendi yıllık geliştirici konferansını iptal etme planını henüz açıklamadı, Google I / O, Mountain View, Kaliforniya'da 12-14 Mayıs tarihlerinde planlanıyor.

Ernst & Young çalışanların seyahatini kısıtlıyor

Ernst & Young, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çalışanların seyahatini kısıtladı.

Bir sözcü, "Tüm EY çalışanlarının, müşterilerinin ve topluluklarının güvenliği ve refahı bizim birincil kaygımız olmaya devam ediyor. Yerel yönetimler ve Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) COVID-19 (Coronavirus) tavsiyelerine uygun olarak, EY çalışanlarından Çin, HK, Makao, Japonya, Güney Kore ve Kuzey İtalya'nın kısıtlı bölgelerinde bulunan tüm seyahatleri en yüksek risk altındaki ülkelere erteleyin.Bu yerlerden dönen EY'lerin 14 günlük kendi kendine karantina için hükümet önerilerine uymaları gerekmektedir. Ayrıca zorunlu olmayan uluslararası ve yurtiçi seyahatlere de sınırlamalar getiriyoruz ve çalışanlarımızdan alternatif bağlantı yollarını kullanmalarını istiyoruz. Bu durumu yakından takip ediyoruz ve gelişmeler gerektiğinde rehberliği güncelleyeceğiz. "

Nike derin temizlik için Oregon kampüsünü kapattı

Geçen haftasonu Ore, Beaverton'da Nike, genel merkezinin bulunduğu yayılan kampüsü kapattıktan sonra Ore Coronavirüs'ün Washington eyaletinde yaşayan bir koronavirüs vakası olduğunu söyledi. Kampüs hafta sonu boyunca tesislerin dezenfekte edilebilmesi için derin temizlik yapıyor, KOIN-6 TV'den bir rapora göre.

Nike yetkilileri yaptığı açıklamada, "Oswego Gölü'ndeki olası koronavirüs vakasının (COVID-19) farkındayız. Nike çalışanlarına maruz kaldığına dair hiçbir bilgimiz olmasa da, çok dikkatli olmakla birlikte, derin bir temizlik yapıyoruz. Fitness merkezleri de dahil olmak üzere tüm WHQ binaları ve tesisleri hafta sonu kapalı olacaktır. " WHQ, Nike World Genel Merkezi anlamına gelir.

Kapanış sadece hafta sonu boyunca sürecekti.

Dünyanın dört bir yanındaki teknoloji konferansları etkilendi

O esnada,
dünya çapında teknik konferanslar
iptal edildi, ertelendi veya önemli katılımcıların koronavirüs korkusundan çekildikleri.

"Koronavirüs dünya çapında rekor kıran olay iptallerine ve ertelemelerine neden oldu. Geçen Şubat ayına kıyasla, önemli olayların iptali veya ertelenmesinde% 500 artış (ve büyüyen) var. Geçen ay (Şubat 2020), daha fazlasını gördük 5.000 ila yüz binlerce katılımcı arasındaki 220'den fazla önemli ve büyük olay iptal edilir veya ertelenir Bağlam vermek için, 2019 Şubat ayında iptal edilen veya ertelenen sadece 45 önemli ve büyük olay vardı. Ve bu sadece buzdağının görünen kısmı – biz herkes önümüzdeki aylarda koronavirüs endişeleriyle ilgili daha fazla küresel olayın iptal edilmesini bekleyebilir. "diyor PredictHQ CEO'su ve kurucu ortağı Campbell Brown.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde iptal edilen bazı önemli konferanslar arasında SXSW, Çarpışma, Adobe Zirvesi, Google I / O, F8 ve Mobil Dünya Kongresi, Facebook'un yıllık pazarlama konferansı Cisco Live Melbourne, DEF CON China ve Tokyo Maratonu sayılabilir.

Bir salgın ortasında değişen seyahat planları nasıl ele alınır?

COVID-19 gibi bir salgının ortasında hızla değişen seyahat planları, şirketlerin çalışan seyahat planlarını ve programlarını dengelemesini zorlaştırabilir.

Şubat ayı başlarında, teknoloji konferansları iptal edilmeden önce ve şirketler etkinliklerden çekilmeye başlamadan önce, şirketler zaten çalışanların Çin'e olan seyahatlerini kısıtlıyordu. O zaman, American Express Global Business Travel'da halkla ilişkiler başkan yardımcısı Martin Ferguson, TechRepublic'den Veronica Combs'a şunları söyledi: Wuhan ve Çin anakarasına, Çin'den ve Çin'den gelen tüm gereksiz iş seyahatlerini durduran müşterilerde artış görüyordu Çin anakarasını çevreleyen alanların yanı sıra. Bazı şirketler de önlem olarak Çin'e seyahat ettikten sonra çalışanlarından iki hafta boyunca evden çalışmalarını istiyorlardı.

Şu anda alınan kararların birçoğunu etkileyen belirsizlik nedeniyle şirketlerin çalışan seyahat planlarını esnek tutması gerekiyor. Hâlâ yolculuğa izin veren şirketler için, çalışanlardan, cezalandırılmadan iptal edilebilecek veya yeniden rezervasyon yapılabilecek havayolu ücretleri ve cezasız olarak iptal edilebilecek otel odaları rezervasyonu yapmalarını isteyin. Bu şekilde, bir konferans veya etkinlik iptal edilirse, şirket, çalışanın seyahatini iptal etmesi nedeniyle ek masraflara maruz kalmaz.

Ayrıca, programları esnek tutun. Henüz rezerve edilmemiş konferanslar için bekleyin. Ana sponsorların hala katılıp katılmadığını ve etkinlik hakkında herhangi bir haber yayınlanıp yayınlanmadığını görmek için konferansın web sitesini günlük olarak izleyin. Uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmadan önce çalışanlardan mümkün olduğunca uzun süre beklemelerini isteyin.

Seyahatin özendirilmesi için bazı havayolları yeni rezervasyonu yapılan tüm uçuşlarda ücretsiz uçuş iptalleri veya değişiklikler sunmaktadır. JetBlue , uçuş 1 Haziran 2020'ye kadar tamamlandıysa ve kredi gelecekteki seyahatler için kullanılabiliyorsa, 27 Şubat ve 11 Mart tarihleri ​​arasında rezerve edilen tüm uçuşlarda ücretsiz uçuş iptalleri veya değişiklikler sunuyor. Alaska Havayolları ayrıca 1 Şubat 2020'ye kadar seyahat için 27 Şubat – 12 Mart tarihleri ​​arasında rezerve edilen yeni biletlerin iptal edilmesine veya değiştirilmesine ve gelecekteki seyahatler için kullanılan fonlara izin veriyor. American Airlines açıklandı 1 Mart ile 16 Mart arasında seyahat satın alan müşteriler için seyahatten 14 gün öncesine kadar olan değişiklik ücretlerinden feragat edeceği.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic Premium)

Çalışanlara seyahat ve koronavirüs hakkında neler söylenir?

Gibi TechRepublic'de daha önce bildirilmişUlusal Yasa İncelemesi'nde çalışan Emma Follansbee, seyahat ve çalışanlarla koronavirüsü tartışırken işverenlerin ne yapmaları ve kaçınmaları gerektiğini önerdi:

  • Virüs hakkında eğitim ve bilgi sağlayın – Kısa olun ve resmi kaynakların bilgi eklemeden söylediklerini tekrarlayın. İletişim hedefi, çalışanlara gerektiğinde proaktif adımlar attıkları konusunda güven vermektir.
  • Hastalık izni politikalarını güçlendirmek – Grip mevsimi ABD'de normalden daha kötü bu sezon. Hastalık izni politikalarını yinelemek için iyi bir zamandır. Follansbee, hasta olmaları durumunda insanları evlerine göndermeleri için eğitim yöneticilerine de tavsiye eder.
  • Geçici bir seyahatten vazgeçme politikasını göz önünde bulundurun – İşverenler, çok sayıda koronavirüs vakası bulunan bir bölgeye doğrudan seyahat askıya almayı düşünmelidir. Follansbee ayrıca şirketlerin enfekte bölgelere gidip gelen bölgelerden seyahat eden çalışanların raporlamadan işe gitmemelerini istemelerini önerdi.
  • Tıbbi görüş ve yanlış bilgilendirme önermeyin: "Daha az daha fazladır" yaklaşımını kullanın.
  • Çalışanların tıbbi muayenelerini ve karantinalarını başlatmayın: Halk sağlığı kurumları henüz yapmadıklarında çalışanları izole eden veya karantinaya alan işverenler, Engelli Amerikalılar Yasası, tıbbi gizlilik yasaları, eyalet ücret ve saat yasaları kapsamındaki korumaları ihlal ediyor olabilir.
  • Seyahat kapsamı dışında kalma tercihlerinin zorunlu olarak uygulanmasını kullanmayın: Bu politika tüm çalışanlara eşit olarak uygulanmalıdır. Örneğin, işverenler hamile ya da özürlü çalışanların seyahatten çıkmalarını talep edemezken, diğer çalışanların bir bölgeye seyahat etmeye devam etmesini talep edemez.

Bu makale 6 Mart 2020'de güncellenmiştir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/28/10fc1907-e3d4-42c8-abfc-393baeabfb84/resize/770x/11d721cc0316324fb1f74a218a699ccc/ithon-loq .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Amazon, koronavirüs nedeniyle tüm çalışan seyahatlerini durdurdu.

"data-credit =" Resim: Smith Koleksiyonu / Gado / Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Amazon "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/28/10fc1907-e3d4-42c8-abfc-393baeabfb84/resize/770x/11d721cc0316324fb1f74a218a699ccc/ithonhq -logo.jpg

Amazon, koronavirüs nedeniyle tüm çalışan seyahatlerini durdurdu.

Resim: Smith Koleksiyonu / Gado / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*