Apple, Google ve diğer akıllı telefon üreticileri bu noktayı kaçırıyor

Yorum: Jack Wallen, pek "akıllı" olmayan cihazlar üreten akıllı telefon üreticilerinden bıktı. Google'a, Apple'a, Samsung'a ve diğerlerine hatırlatıyor: Telefon almamızın gerçek sebebini unutmayın.

google-pixel-portfolio-shot-max-1000x1000.jpg

Resim: Google

biraz gerginim. Niye ya? Çünkü her türlü ve platformdaki akıllı telefon üreticileri topu düşürdü. Görüyorsunuz, "akıllı"ya o kadar odaklandılar ki ikinci heceyi unuttular: "telefon".

Akıllı telefonlar ilk ortaya çıktığında oldukça bağışlayıcıydım ve arama kalitesi o kadar da iyi değildi. Ve sonra, Google Android'i ilk çıkardığında, HTC Hero'm arama yapmayı her reddettiğinde diğer yanağımı çevirmeye istekliydim. Ardından, ilk Pixel cihazımı satın aldığımda, onu bir kerelik bir soruna bağladım.

Ama sonra o cihazı RMA yaptım ve yeni telefon da aynı şeyi yaptı. Bir konuşma yapıyor olurdum ve birdenbire konuştuğum kişi artık beni duyamazdı. Sinir bozucuydu çünkü aslında akıllı telefonumun telefon kısmını kullanmayı seviyorum. Ben (soluk çekerim) telefon görüşmeleri yapar ve kabul ederim. Evet, aslında insanlarla konuşmayı seviyorum.

Bu sorunun ortadan kalkması için iki Android güncellemesi gerekiyordu. Bu arada, Google bir yazılım sorunu olduğunu kabul etmeyi reddetti.

GÖRMEK: BYOD Onay Formu (TechRepublic Premium)

Bu yüzden, bir sonraki Pixel'imi satın aldığımda, "Sonunda, önceki enkarnasyonun başına bela olan çağrı sıkıntılarına veda edebilirim" diye düşündüm. Hayır. Aynı sorun oldu. Biriyle konuşuyor olurdum ve sonunda beni duyamadıklarını fark ederdim. Başka bir RMA ve hala çözüm yok. Yine, telefon görüşmesi sorunlarının ortadan kalkması için bir yazılım yükseltmesi gerekti.

Mikrofon, hayatın klozetine doğru düşüyor.

Yeni Pixel 6 Pro'mun da aynı sorunu yaşaması sürpriz olmamalıydı. Bunu öğrenmek uzun sürmez diğer kullanıcılar sahip Pixel 6 cihazlarıyla aynı tür sorunlar. Ve önceki telefonlarda olduğu gibi, ne yaparsam yapayım sorun rastgele ortaya çıkıyor. Bulduğum tek çözüm, aramanın diğer ucundaki kişi beni tekrar duyana kadar telefon ve hoparlör arasında gidip gelmek. Ancak bu bile her zaman işe yaramaz – bazen yeniden başlatma bile gerektirir.

Ancak bu sefer, Google bir sorun olduğunu kabul ediyor. Öyle olsa bile, ilk kareye geri döndü. Google, akıllı telefonların güvenilir bir şekilde telefon görüşmeleri yapabilmesi gerektiğini ve yalnızca küçük bilgisayarlar olarak hizmet vermemesi gerektiğini unutmuş görünüyor.

Bu çok sinir bozucu. Ya bir 911 çağrısındaysam ve bu sorun ortaya çıktıysa? Potansiyel bir müşteriyle telefon görüşmesinde olsaydım ne olurdu? Ya eğer, ya öyleyse, ya eğer?

Bu yalnızca bir Pixel sorunu değil – akıllı telefon üreticilerinin bu cihazları tasarlarken düşündükleri son şey telefon görüşmeleri gibi görünüyor. Belki benim gibi insanların kabul etmeyi reddettiği bir mantık düzeyi vardır. Genç nesiller telefonda konuşmaktan pek hoşlanmazlar; Onlara göre, akıllı telefonun telefon kısmı benim gibi kalıntılar için sadece bir kalıntı. Kırbaç yiyenler.

OnePlus, Samsung, Apple ve Motorola cihazlarını rahatsız eden aynı sorunu duydum.

Bu durum olmamalıdır. Tüm akıllı telefon kullanıcıları, cihazlarının telefon yönüne güvenebilmelidir. Değilse, bu cihazlara gerçekte ne olduklarını söylemeye başlayalım: Koşullar uygun olduğunda telefon görüşmesi yapabilen cep bilgisayarları.

GÖRMEK: Microsoft 365 için iPhone, iPad ve Mac kullanıcı kılavuzu (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyet)

Google, Apple, Samsung, OnePlus ve diğer herhangi bir akıllı telefon üreticisi: Düşük kaliteli telefonlar üretmeyi bırakın. Bir cihazdaki amiral gemisi etiketini tokatladığınızda, amiral gemisi düzeyinde telefon görüşmeleri yapabilmesi daha iyi olurdu; aksi takdirde, ürettiğiniz her şey başlığa layık değildir.

Akıllı. Telefon. Bazı şirketlerin bu iki heceyi tekrar bir araya getirmesi ve birini diğeri için feda etmemesi gerekiyor. Kalite kontrol ekibinizin gerçekten arama yaptığından (yalnızca faceinstatwitter kullanmak, oyun oynamak ve mesajlaşmak değil) ve bu cihaza onayınızı koymadan önce birinin diğer ucundan onları duyabildiğinden emin olun.

Şimdi beni duyabiliyor musun?

TechRepublic'e abone olun YouTube'da Teknik Çalışma Nasıl Yapılır? Jack Wallen'dan profesyonel iş adamları için en son teknoloji tavsiyeleri için.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*