Apple, koronavirüs yayılımı nedeniyle Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını kapatıyor

Tim Cook, COVID-19'un iletimini yavaşlatmak için bugün tüm Büyük Çin'deki mağazalar dışındaki tüm perakende mağazalarının geçici olarak kapanacağını söyledi.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Teknoloji dünyasına gelen en yeni koronavirüs, Apple perakende mağazaları kapanıyor Büyük Çinliler hariç 27 Mart'a kadar. Apple CEO'su Tim Cook duyuru cumartesi günü yapıldı şirketin web sitesinde.

Cook yaptığı açıklamada, şirketin genellikle Çin anakarası, Hong Kong, Makao ve Tayvan'ı içeren alan olarak kabul edilen Büyük Çin'deki mağazalarının olduğunu söyledi. Cook'a göre, COVID-19 enfeksiyonlarının oranı "dramatik bir şekilde azaldı" çünkü Büyük Çin mağazaları bugün yeniden açılıyor. Operasyon ekibi ve ortaklarının küresel bir yanıt için en iyi uygulamaları öğrendiklerini söyledi.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Bu derslerden biri, virüsün bulaşma riskini en aza indirmenin en etkili yolunun yoğunluğu azaltmak ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmaktır. Başka yerlerde yeni enfeksiyon oranları artmaya devam ettikçe, ekip üyelerimizi korumak için ek adımlar atıyoruz ve müşteriler, "dedi Cook.

Sonuç olarak, Büyük Çin dışındaki tüm Apple perakende mağazaları 27 Mart'a kadar kapanacak ve müşteriler şu adresten çevrimiçi alışveriş yapabilir: www.apple.com veya Apple Store uygulaması aracılığıyla.

Apple web sitesindeki mağaza sayısına göre Apple, ABD'de 271 perakende mağazası ve Büyük Çin dışında 139 dünyanın geri kalanında, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya'da faaliyet gösteriyor. , Japonya, Meksika, Hollanda, Singapur, Güney Kore, İspanya ve İsveç. Büyük Çin'i oluşturan bölgede Çin anakarasında 42, Hong Kong'da altı, Makao'da iki ve Tayvan'da iki Apple perakende mağazası bulunmaktadır.

Apple çalışanları için uzaktan çalışma seçenekleri

Büyük Çinliler dışındaki tüm Apple çalışanlarının esnek çalışma seçenekleri olacaktır. "Bu, ekip üyelerinin işleri izin veriyorsa uzaktan çalışması gerektiği ve işleri yerinde olmalarını gerektiren kişilerin kişilerarası alanı en üst düzeye çıkarmak için rehberlik etmeleri gerektiği anlamına gelir. Kapsamlı, derin temizlik tüm alanlarda devam edecektir. Tüm ofislerimizde, yeni sağlık taramaları ve sıcaklık kontrolleri "dedi.

GÖRMEK: Uzak çalışanları yönetme: Bir iş liderinin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Saatlik çalışanlarımızın tümü, her zamanki operasyonlar gibi işlerle uyumlu olarak ödeme almaya devam edecek. İzin politikalarımızı, COVID-19 tarafından yaratılan kişisel veya aile sağlığı koşullarını karşılamak için genişlettik – bir hastalıktan kurtulmak, hasta bir hastaya bakmak da dahil olmak üzere , okulun kapatılması nedeniyle zorunlu karantinaya alma veya çocuk bakımı zorlukları "dedi.

Bunu takip eder Cuma günkü duyuru o Apple'ın Haziran Ayındaki Dünya Geliştiricileri Konferansı bu yıl çevrimiçi bir formatta gerçekleştirilecek.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/14/96131fe3-4270-4f72-aeb7-d27b377a8c28/resize/770x/a2450e85d79d9d1dde09743048b6b58b/apple-s– .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

1 Mart 2020'de Hong Kong'daki Apple mağazası. & Nbsp;

"data-credit =" Resim: Budrul Chukrut / SOPA Images / Getty Images aracılığıyla LightRocket "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Amerikan çokuluslu teknoloji şirketi Apple store "data-original =" gördü /apple-store-hong-kong.jpg

1 Mart 2020'de Hong Kong'daki Apple mağazası.

Resim: Budrul Chukrut / SOPA Images / Getty Images aracılığıyla LightRocket

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*