Apple MacBook Air 2020: Kopya kağıdı

Yeni Macbook Air daha hızlı, ancak Apple hayranlarının konuşmasını sağlayacak klavyedir.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/24336ef2-a0c1-43f1-87fc-b9becdca6f51/resize/770x/f16fff097027a321f4e4de4a2dddcb14/app20" hedef " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Apple MacBook Air 2020

"data-credit =" Resim: Apple "rel =" noopener noreferrer nofollow ">applemacbookair2020.jpg

Resim: Elma

Rağmen koronavirüs salgını Mağazaları kapatmak ve dünyanın dört bir yanındaki pek çok kişiye hayat vermek için Apple, Apple hayranlarına en kötüsünü beklerken heyecanlanacak bir şey kazandıracak yeni bir MacBook Air modeli ortaya koydu. Yeni MacBook Air, geçen yılki modelin yerini alıyor ve pratik olarak aynı görünse de (2020 modelinde eklenen tek fark 0.02 "), grafikler, depolama ve işlemci yükseltildi.

Bu yeni donanım özellikleri, 2020 MacBook Air'de sunulan en büyük değişiklikle karşılaştırıldığında soluklaşıyor: Yepyeni bir klavye tasarımı. Gerçek bir MacBook klavye yeniden tasarımı umudunu sürdürenlerin sonunda istekleri yanıtlandı.

İşte iş kullanıcılarının MacBook Air 2020 hakkında bilmeleri gerekenler. Bu makale, bu Apple cihazı hakkında yeni bilgiler bulunduğundan güncellenecektir.

GÖRMEK: Mobil cihaz güvenlik politikası (TechRepublic Premium)

Bilgilendirme: TechRepublic, bu sayfada yer alan bazı ürünlerden komisyon alabilir. TechRepublic ve yazar bu bağımsız inceleme için tazmin edilmemiştir.

Yeni MacBook Air 2020 nedir?

Apple'ın 2020 MacBook Air'i ilk olarak 2008'de ortaya çıkan ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar tasarımının en son sürümüdür. Yeni MacBook Air, 2018 ve 2019 modellerinin tasarımını koruyor ve çoğu iyileştirme dahili bileşenlere yükseltme şeklinde geliyor; bir istisna yeni bir klavye tasarımı.

Apple'ın MacBook klavyeleri uzun zamandır bir şikayet kaynağı oldu 2015'ten 2019'a kadar MacBooks'ta bulunan popüler olmayan tasarımın yerine, şu anki nesilde bulunan aynı makas klavye tasarımı var. Apple Magic Klavye. Aynı klavye tasarımı da 2019 MacBook Pro 16 inç'te kullanılıyor.

Kelebek klavye ve Apple Magic Keyboard veya 2019 MacBook Pro ile bir MacBook kullanan herkes ne kadar farklı hissettiklerini bilir. TechRepublic kardeş sitesi CNET'ten Dan Ackerman bile yeni klavyeyi çağırmak kadar ileri gitti "olumlu hoşki bu biraz övgü değil. "

GÖRMEK: Apple'ın ilk çalışanı: Bill Fernandez'in dikkat çekici odyssey'i (PDF indir) (TechRepublic)

Diğer özellikler arasında yeni makas tasarımlı klavye, daha net ses yakalama için üç mikrofon dizisi, 6K harici monitör desteği, geliştirilmiş stereo hoparlörler ve Touch ID yer alıyor.

2018 veya 2019 MacBook Airs sahipleri, performans ve yeni klavye dışında çok fazla fark görmeyecek; bu MacBook, bir yeniden tasarım değil, bir güncellemedir.

MacBook Air 2020 teknik özellikleri

  • Görüntüle: 13,3 inç 2560×1600 piksel Gerçek Tonlu ekran

  • Grafik: Intel Iris Plus Grafik Kartı

  • İşlemci: 1,1 GHz çift çekirdekli Intel i3, 3,2 GHz Turbo Boost ve 4 MB L3 önbellek ile; veya 3,5 GHz Turbo Boost ve 6 MB L3 önbellekli 1,1 GHz dört çekirdekli Intel i5; veya 3,8 GHz Turbo Boost ve 8 MB L3 önbellekli 1,2 GHz dört çekirdekli Intel i7.

  • Hafıza: 8 GB veya 16 GB seçeneği

  • Depolama256 GB, 512 GB, 1 TB veya 2 TB SSD seçenekleri

  • Güvenlik: Apple T2 yongası

  • Limanlar: 2 USB-C, 3,5 mm kulaklık jakı

  • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (Wi-Fi 6 yok), Bluetooth 5

  • Kamera: Öne bakan FaceTime HD kamera

  • İşletim sistemi: macOS Catalina

Ek kaynaklar

İşletme kullanıcıları yeni MacBook Air'i neden önemsemeli?

Profesyonellerin 2020 MacBook Air'i önemsemesinin nedeni tek kelimeyle kayboluyor: Klavye.

2018 MacBook Air'in sahibi olarak, klavye sorunlarını kanıtlayabilirim; ve bunun yerine yazmak için sıklıkla kullandığım Apple Magic Keyboard'un sahibi olarak, Magic Keyboard'un makas tuşlarının üstünlüğünü de kanıtlayabilirim.

GÖRMEK: Tüm TechRepublic'in hile sayfaları ve akıllı kişi kılavuzları

Tüm profesyoneller yeni bir klavye üzerinde heyecanlanmayacak, ancak günlerini iyi yazarak harcayan herkes memnun kalacak. Yeni MacBook Air Magic Keyboard'daki önemli seyahat mesafesi sadece tek bir milimetredir, ancak bu kelebek klavyenin mesafesinin iki katıdır.

Anahtar seyahat mesafesi büyük bir fark yaratabilir ve sığ tuşlar kullanan herkes ayarlayabilirken, parmaklarınızın daha fazla seyahate sahip bir klavyede olduğundan biraz daha hantal olduğu hissini tamamen ortadan kaldırmak zordur.

Seyahat mesafesi bir yana, Sihirli Klavye, kelebek klavyenin kaçırdığı tuş vuruşlarını, kopyaları, yapışkan tuşları ve toza duyarlılığı içeren birçok sorunu giderir.

Yeni ve geliştirilmiş klavye sizi heyecanlandırmak için yeterli değilse, Apple'dan 2020 MacBook Air'in iki kat daha hızlı performans elde edeceği ve giriş seviyesi sabit sürücüsünün 256 GB'den başlaması söz konusu. Geçen yılki modelin.

2020 Air'in 999 $ 'lık yeni bir düşük başlangıç ​​fiyatı var ve giriş seviyesi bir model bile yeni klavye ve iki kat daha büyük sabit sürücü ile geliyor.

Ek kaynaklar

Yeni MacBook Air benzer ve diğer ürünlerle nasıl karşılaştırılır?

2020 MacBook Air, çoğu zamandan beri çok fazla değişmemiş olan olağan şüphelilerin rekabetiyle karşı karşıya TechRepublic 2018 MacBook Air'in çıkışını yayınladı.

Chromebook'lar MacBook Air'in benzer ince tasarımları, taşınabilirliği ve kullanım kolaylığı ile en büyük rakibi. Chromebook'lar genellikle çok daha ucuzdur ayrıca; CNET'in 2020'nin en iyi iş Chromebook'u ( Acer Chromebook 714) maliyeti yaklaşık 650 USD'dir.

Apple, MacBook Air'i giriş seviyesi bilgisayarı haline getirdi ve 999 $ 'dan daha ucuz, daha kolay korunan ve giderek daha fazla kurumsal dostu Chromebook'lara göre fiyatta önemli bir sıçrama. Yoğun kaynak kullanan bilgisayarlara ihtiyaç duymayan kullanıcılar için çok sayıda makine satın almak isteyen işletmelere Chromebook'lar seçilerek daha iyi hizmet verilebilir.

GÖRMEK: Apple MacBook Air 2020 ve MacBook Air 2019: Yeni ve farklı olan nedir? (CNET)

Sonra yeni iPad Proher yinelemede tam teşekküllü bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor. En yeni iPad Pro, çoklu dokunmatik izleme dörtgeni desteği, arkadan aydınlatmalı tuşlara sahip yeniden tasarlanmış bir kasa ve 2020 MacBook Air'de aynı Magic Keyboard teknolojisini ve LiDAR tarama özellikleri. Tüm bu özellikler, MacBook Air'in rekabet etmeyi bile ümit edemediği artırılmış gerçeklik özellikleri (LiDAR tarafından desteklenmektedir) eklenmesiyle aynı düzeyde kullanıcı deneyimi sunma potansiyeline sahiptir.

Apple, kullanıcı tabanını iki yeni ürün arasında bölüyor olabilir ve bu, Apple'ın alt satırına zarar vermese de, tüketicileri hem 2020 MacBook Air hem de 2020 iPad'in tüm özelliklerine sahip daha ucuz bir makine tercih ettikleri bir konumda bırakabilir. Pro bir pakette.

Ek kaynaklar

Yeni MacBook Air ne zaman piyasaya sunulacak ve nereden satın alabilirim?

2020 MacBook Air, Apple'ın web sitesinde sipariş edilebilir 18 Mart 2020'de başlayacak ve ertesi hafta mağazalarda olacak.

İle koronavirüs pandemisi nedeniyle Apple'ın perakende mağazalarının büyük Çin dışında kapatılması, çevrimiçi sipariş, şu anda mağaza içi piyasaya sürülmesini izleyen haftalarda üçüncü taraf perakendecilere gelene kadar yeni MacBook Air'i satın almanın tek yoludur.

Ek kaynaklar

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*