Apple'ın Siri'si: Bir hile sayfası

Apple'ın kişisel dijital asistanı Siri, soruları yanıtlamak, ilgili arama bilgilerini döndürmek, eylemler gerçekleştirmek ve daha fazlası için makine öğrenimi ve doğal konuşmayı kullanır. İşte Siri'deki düşüş.

Resim: CNET/Tyler Lizenby

Bazen, görünüşte küçük yenilikler muazzam bir etki paketi. Kesinlikle, Apple'ın Siri kişisel dijital asistanı ile bunun doğru olduğu kanıtlandı. Sesle etkinleştirilen kapıcı, eski Alphabet teknik danışmanı Eric Schmidt'in belirttiği gibi, insanların cihazlarla etkileşim şeklini önemli ölçüde yeniden şekillendiriyor. Google'ın temel arama işine yönelik bir tehdit.

GÖRMEK: Robotik süreç otomasyonu: Bir hile sayfası (Teknoloji Cumhuriyeti)

Retorik ne olursa olsun, Siri'nin hayranları var ve Apple, dijital asistanın daha fazlasını yerine getirdiğini ortaya koyuyor. Her ay 25 milyar istekApple'ın Siri veri bilimi ve mühendisliği direktörü Yael Garten'e göre. Apple'ın HomePod'u yüksek kaliteli hoparlör, teknolojinin erişimini müşterilerinin günlük etkileşimlerine genişletti ve yeni watchOS gelişmeler, sanal asistanın erişimini ve kullanışlılığını daha da genişletiyor.

Apple kendi toplantısında duyurdu 2018 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) Siri, tahmine dayalı rehberlik ve öneriler içerecek şekilde güncellenecektir. Makine öğrenme gelişmeler, Siri'nin ses tanıma özelliği ve kullanıcıların davranışlarından ve rutinlerinden öğrenme yeteneği, hepsini mümkün kılmak için bir araya geliyor. macOS, iOS ve watchOS güncellemeleri, Siri Kısayollarının ve geliştirilmiş watchOS entegrasyonunun, kullanıcıların özel Siri hatırlatıcıları oluşturmasını ve varsa çok fazla ek çaba harcamak zorunda kalmadan tahmini bildirimler ve özelleştirilmiş öneriler almasını daha da kolaylaştırdığı yeni bir çağı başlattı.

Bir soruyu yanıtlamak, bir yolculuk planlamak, bir uçuşun durumunu kontrol etmek, trafik sıkışıklığı nedeniyle eve alternatif bir rota izlemek, diğerlerine geride kaldığınızı bildiren bir not göndermek, bir metin mesajı göndermek veya yazmak zorunda kalmadan navigasyon bilgilerine sahip olan Siri, bireysel kullanıcının zaman içindeki nüanslarına uyum sağlayan akıllı yardım sunar. Apple'ın tüm işletim sistemlerinde (iOS, macOS, watchOS ve tvOS) bulunan kullanıcılar, dijital kapıcıyı farklı seslere sahip olacak şekilde özelleştirebilir ve hizmetlerinin etkinleştirilme şeklini değiştirebilir.

Siri, ilk olarak Siri Inc. tarafından bağımsız bir iOS uygulaması olarak tanıtıldı. Apple şirketi satın aldı Bu özellik daha sonra sürüm 5'e dayanan iOS'a entegre edildi ve ardından bu özellik, watchOS, tvOS ve macOS dahil olmak üzere Apple'ın diğer platformlarına düzenli olarak dahil edildi. Platform artık düzinelerce ülkede yaklaşık 20 dili desteklemektedir.

Siri hakkında yeni bilgiler mevcut olduğunda bu hile sayfasını güncelleyeceğiz. Bu makale ayrıca indirilebilir olarak da mevcuttur, Hile sayfası: Apple'ın Siri'si (ücretsiz PDF).

Yönetici Özeti

  • Siri nedir? Siri, son kullanıcının doğal sesli komutlarına yanıt olarak aramalar yapan ve eylemleri tamamlayan ve tahmine dayalı öneriler ve bilgiler sağlamak için kullanıcının davranış ve rutinlerinden öğrenen dijital bir kişisel asistandır.
  • Siri neden devrimci? Siri, rakipler tarafından benimsenen yenilikçi ve devrim niteliğinde bir arama ve talimat stratejisi sunar ( Amazon'un Alexa'sı, Google Asistan ve Microsoft'un Cortana'sı), bu, kullanıcıların cihazlarla etkileşim kurma ve bilgi edinme şeklini değiştirir. Makine öğreniminden yararlanarak ve yapay zeka ek kullanıcı etkileşimi gerektirmeden sanal asistanın kullanışlılığı artırılır.
  • Siri'yi kimler kullanabilir? Herhangi bir Apple cihazının kullanıcıları (ekipman ister akıllı telefon, tablet, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, Apple TV, iPod touch, Apple Watch veya HomePod ses hoparlörü olsun), kullanıcının dijital içerik ve malzemeye yaptığı yatırımlardan yararlanmaya yardımcı olan Siri özelliklerine erişebilir. bir Apple Kimliği kullanarak tüm Apple aygıtlarında ve hizmetlerinde.
  • Siri kullanmanın potansiyel gizlilik ve güvenlik riskleri nelerdir? Bir sanal asistan içinde makine öğrenimi eğilimleri ve ses tanıma kapasiteleriyle birleştirilen yapay zeka, çok sayıda önemli gizlilik ve güvenlik endişesini gündeme getiriyor. Sanal asistan, her kullanıcının kişisel ve profesyonel yaşamının mahrem bilgilerini ve ayrıntılarını toplar ve kullanır. Böyle değerli bilgiler beraberinde büyük koruma sorumlulukları getiriyor, ancak Apple bu göreve hazır olduğunu iddia ediyor.
  • Siri'yi nasıl kullanırım? Siri, iOS, macOS, watchOS ve tvOS ile entegredir. Kullanıcılar, çağdaş Apple cihazlarına otomatik olarak entegre edilen sanal asistan için ayarları özelleştirebilir.

Siri nedir?

Siri, Apple cihazı kullanıcılarının sorulara yanıt almasına, hava durumunu kontrol etmesine, uçuşları onaylamasına, arama yapmasına, soruları yanıtlamasına, eylemleri tamamlamasına, mesaj göndermesine ve çok daha fazlasına olanak tanıyan, Apple cihazı işletim sistemlerine entegre edilmiş bir dijital kişisel asistandır. Zaman kazandıran özellik, doğal dili kullanır ve karmaşık veya bilinmeyen komutların öğrenilmesini gerektirmez. Ayrıca Siri, kullanıcının nüanslarına uyum sağlar, önceki işlemlerden öğrenir ve minimum kullanıcı talimatı veya etkileşimi ile kullanışlılığı artırmak için bir cihazın mevcut yeteneklerinden yararlanır.

Siri, telaşlı, gürültülü ortamlarda kullanılacak bir yardımcı program veya video veya fotoğraf düzenleme gibi karmaşık komutları gerçekleştirmek için kullanılacak bir araç değildir. Bunun yerine, dijital kapıcı zaman kazandıran komutları yerine getirmede ("Hey Siri, lütfen eşime beş dakika geride kaldığımı mesaj at"), belirli bir dosyayı açma ("Hey Siri, lütfen 2021 bütçe tablosunu açın"), erişim belirli fotoğraflar ("Hey Siri, lütfen yeni ürün fotoğrafları fotoğraf albümünü açın"), müşteri toplantınıza şemsiye götürmeniz gerekip gerekmediğini öğrenin ("Hey Siri, öğleden sonra 3:00'te yağmur yağacak mı?") ve benzer görevler.

Yine de Siri'nin yeteneklerini kısa satmayın – Apple, Siri'nin yeteneğini öne çıkarır. kitap gezintisi, ödeme yapmak ve belirli dosyaları göster, diğer eylemlerin yanı sıra. Siri ile ne kadar çok zaman harcarsanız, yeni ve yaratıcı görevleri gerçekleştirmek için Siri'nin nasıl kullanılabileceğini o kadar çok öğrenirsiniz.

GÖRMEK: TechRepublic'in tüm hile sayfaları ve akıllı kişi kılavuzları

Apple, yapay zeka asistanına yatırım yapmaya devam etti. elma WWDC 2017'de duyuruldu kullandığını derin öğrenme Siri'nin çalışmasını iyileştirmek için. Ses tonlaması ve tonlama ince ayarları daha doğal bir ses oluşturmaya yardımcı olurken, teknoloji aynı zamanda sorulara daha iyi yanıt vermesini, daha alakalı bilgiler sağlamasını ve hatta önerilen makaleleri, metin değişikliklerini ve arama dizelerini önermesini sağlamak için cihazda öğrenmeden de yararlanır. kullanıcının önceki davranışı.

siri-shortcuts.jpg" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2018/06/05/a0063227-118b-409b-a2e5-03fff2204060/resize/770x/9da2feb3de36c83473414faaa78a1527 /siri-kısayollar.jpg

Resim: Brandon Vigliarolo/TechRepublic

saat WWDC 2018, Apple, Siri'nin kullanımını daha da kolaylaştıran yeni watchOS yeniliklerini duyurdu. Kullanıcıların yalnızca bileğini kaldırması ve konuşmaya başlaması yeterlidir; sanal asistana komut ve soru göndermeye başlamak için "Hey Siri" demeleri gerekmez. watchOS Siri Face, üçüncü taraf uygulamalarla etkileşimleri de destekler ve işe gidip gelme sürelerini tahmin etme ve spor etkinlikleri gibi bağlamsal güncellemeler sağlama gibi geliştirmeleri içerir.

Siri'nin sesi de sürekli olarak gelişiyor. iOS 13 ve macOS Catalina Nöral TTS olarak da bilinen nöral metni konuşmaya tanıttı. Apple daha önce oyunculuk yeteneği tarafından kaydedilen ve kelimeler, ifadeler ve cümleler oluşturmak için bir araya getirilen kısa ses klipleri kullanırken, Neural TTS ile ortaya çıkan konuşma daha çok doğal vurgu ve kadansla normal insan konuşmasına benziyor. Etki, özellikle Siri daha uzun, daha karmaşık ifadeler konuştuğunda fark edilir.

saat 2020, Apple, Siri için geliştirilmiş bir tasarım duyurdu iOS 14 ve iPadOS 14. Hem iPhone'larda hem de iPad'lerde Siri, çağrıldığında artık tüm ekranı devralmıyor; bunun yerine, ekranın altında küçük, küre benzeri bir simge belirir ve Siri'yi başlatmadan önce üzerinde çalıştığınız şeyi görmeye devam etmenizi sağlar. Siri artık uygulamaları daha sorunsuz bir şekilde başlatıyor ve ekranın üst kısmında bir bildirime benzer bir başlık ile hava durumu gibi bilgiler sağlıyor.

GÖRMEK: BT liderinin derin öğrenme kılavuzu (TechRepublic Premium)

Siri'nin dikkate değer bazı ek özellikleri şunlardır: konuşmaların çevirisine izin veren ve tamamen çevrimdışı çalışabilen yeni Çeviri uygulamasıyla sesli mesaj gönderme, cihazınızda dikte etme ve diller arasında çeviri yapma yeteneği. Siri ayrıca genel sorulara verilen daha büyük bir yanıt bankasına ve sadece üç yıl öncesine göre 20 kat daha fazla bilgiye sahip.

GÖRMEK: WWDC 2020: İşletme profesyonelleri düşünülerek tasarlanmış en yeni iOS 14 özellikleri (Teknoloji Cumhuriyeti)

Siri neden devrimci?

Kullanıcıların yaptıklarını durdurmak, çeşitli menülere ve uygulamalara gitmek, klavyeye erişmek, belirli yönergeleri yazmak ve sonuçlara göz atmak ve ara sıra sonuçları revize etmek zorunda kalmaları yerine, Siri, kullanıcıların Apple cihazlarına basit ve doğal sesli komutlar vermelerini sağlar. İster bir video oynatmak, bir dosya açmak, navigasyon bilgileri almak, belirli bir fotoğraf albümünü görüntülemek veya diğer görevleri yapmak istiyor olun, kullanıcılar tüm bu işlemleri Siri'yi minimum düzeyde rahatsız edici sesli komutlarla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Kullanıcıların Apple cihazlarını kendi cihazlarına katılacak şekilde yapılandırdıkları düşünüldüğünde iCloud ve iTunes hesaplarında, tüm Apple cihazlarının erişebildiği içeriğe (elektronik tablolar, belgeler, sunumlar, PDF'ler, videolar, fotoğraflar, filmler, TV şovları, müzik ve diğer dosyalar) Siri tarafından erişilebilir hale gelir. Sonuç, son kullanıcı, son kullanıcının dijital içeriği (dosyalar, fotoğraflar, videolar, müzik, uygulamalar, bulut hizmetleri vb.) ve cihazlar (Apple TV, iPhone, Mac, otomobil) arasında çok daha işbirliğine dayalı, verimli ve üretken bir ilişkidir. Sıralamak, bulmak, görüntülemek ve erişmek için genellikle minimum ses etkileşimi gerektiren eğlence sistemi, watchOS ve iPad).

Siri, diğer Apple teknolojilerinden yararlanma görevini de basitleştirir. Örneğin, hareket halindeki bir iPhone kullanıcısı Siri'ye öğleden sonra 2'yi planlamasını söyleyebilir. Salı günü müşteri randevusu. Apple kullanıcısı ofise döndüğünde, Mac'ini çalıştırdığında ve Apple Calendar'ı açtığında, kullanıcının Apple Calendar'ı tüm cihazlarında doğru bir şekilde yapılandırdığı varsayıldığında, toplantı zaten takvimde olacaktır. Apple, hareket halindeyken bu tür bilgileri girebilmekten, basit sesli komutlar kullanarak bu tür verileri girip senkronize edebilmek arasındaki boşluğu hızla kapattı. Etkileri etkili ve geniş kapsamlıdır.

GÖRMEK: Bilgisayarlarla konuşmayı nasıl öğrendik ve cevap vermeyi nasıl öğrendiler (kapak hikayesi PDF indir (Teknik Cumhuriyeti)

WWDC 2017'de Apple, yeni bir Siri hoparlörünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Aranan Ana SayfaPod, Bluetooth özellikli, kendi kendini ayarlayan yüksek kaliteli cihaz, Siri işlevselliğini genişletmek için altı mikrofona sahiptir. Apple kullanıcıları, Siri'nin sesli etkileşim teknolojilerinden yararlanarak (sesli komutları düşünün), cihazın Apple Music'i çalmasını, akıllı ev aksesuarlarını kontrol etmesini, genel bilgi sorularını yanıtlamasını, saatleri ve zamanlayıcıları ayarlamasını, haber ve hava durumu bilgilerini almasını ve hatta trafik raporları ve çevirilerini almasını sağlayabilir.

yıllık 2018 WWDC'si, Apple tanıtımını duyurdu Siri Kısayolları. Bu özellik, herhangi bir uygulamanın Siri'ye erişmesine izin verir. Kullanıcılar, "Siri, anahtarlarımı kaybettim" gibi belirli uygulamalara anahtar sözcük öbekleri atayarak, söz konusu eksik anahtarların fiziksel konumunu sağlamak üzere Siri'nin Döşemeler ile çalışmasına olanak tanır. Kısayolları kullanarak kullanıcılar ayrıca özel hatırlatıcılar oluşturabilir ve önceden biçimlendirilmiş yüzlerce kısayol rutini arasından seçim yapabilir.

20 Nisan 2021'de, Apple duyurdu Siri'yi kullanmanın yepyeni bir yolu: Apple TV 4K ve Apple TV HD için yeniden tasarlanmış bir Siri uzaktan kumandası. Yayına göre uzaktan kumanda, "daha iyi doğruluk için beş yönlü gezinme sunan ve aynı zamanda Apple TV kullanıcılarının sevdiği hızlı yön kaydırmaları için dokunmatik özellikli yenilikçi bir tıklama paneli kontrolü" içeriyor.

Apple piyasaya çıktığında iOS 14.5 26 Nisan 2021'de Siri için çeşitli geliştirmeler içeriyordu. Örneğin, Siri'nin artık varsayılan bir sesi yoktur; bu, kullanıcıların "cihazlarını ilk kurduklarında kendileriyle konuşan sesi seçmelerine" olanak tanır ve İngilizce olarak kullanıcılar artık daha çeşitli ses seçenekleri seçebilirler. Apple'dan basın açıklaması. Yeni Siri sesleri, konuşma sesini olabildiğince doğal hale getirmeyi amaçlayan Neural Text to Speech teknolojisini kullanır.

Siri ayrıca, Grup FaceTime desteğine sahip, birden fazla kişiyle arama başlatmayı veya Siri'den FaceTime'a Mesajlar'daki herhangi bir grubun adını sormayı kolaylaştıran yeni yeteneklere sahiptir. Siri artık gelen aramaları AirPods veya uyumlu Beats kulaklıklar aracılığıyla da duyurabilir ve iPhone kullanıcısının yardıma ihtiyacı olduğunda ve arama yapamıyorsa acil durumda aranacak kişileri aramayı destekler.

Siri'yi kimler kullanabilir?

iPhone'lar, iPad'ler, Mac'ler dahil olmak üzere Apple cihazlarının kullanıcıları, Apple TV'ler ve Elma Saatleri Siri yeniliklerinden etkilenir.

Donanımlı otomobil satın alan müşteriler elma araba oyunu ayrıca fayda; Siri işlevi, aracın ses sisteminin yetenekleriyle bütünleşir ve yol tarifi almayı, arama yapmayı, kitap dinlemeyi, mesaj gönderip almayı ve müzik dinlemeyi basitleştirmek için kullanıcının iPhone'unu araca daha iyi bağlar. adresinde açıklandığı gibi WWDC 2017 ve WWDC 2018, Siri, sırasıyla watchOS 4 ve watchOS 5 platformlarında giderek daha belirgin bir rol üstlendi.

Programları koordine etmek ve modern işyerine ayak uydurmak isteyen iş kullanıcılarından, yatırımları izlemek isteyen emeklilere, yoğun akademik ve kişisel yaşamlarının yolunda gitmesini sağlamak için çalışan öğrencilere kadar herkes, davranışlarından ve rutinlerinden öğrenen sanal asistanı hoş karşılayacaktır. giderek çılgınlaşan sorumluluklarına ek olarak. Siri, makine öğrenimi ve yapay zeka kapasiteleriyle Apple kullanıcılarının yaşamlarına giderek daha fazla entegre olurken, kişisel asistan yakında bir zorunluluk olduğunu kanıtlayabilir.

Yazılım üreticileri, uygulamaları Siri ile entegre edildiğinde fayda sağladığından geliştiriciler de etkilenir. Elmalar SiriKit süreçte geliştiricilere yardımcı olur. SiriKit, geliştiricilerin uygulamalarını ve hizmetlerini Siri ile bağlamak için yararlanabilecekleri iki çerçeveden oluşur.

GÖRMEK: Kontrol listesi: iOS cihazlarını yönetme ve sorun giderme (Teknik Cumhuriyeti)

Apple'ın WWDC 2019 konferansı hem iOS 13'te hem de CarPlay'de Siri iyileştirmelerini duyurdu. SiriKit, geliştiricilerin Siri işlevlerini uygulamalarına entegre etmelerini kolaylaştırır. Pandora ve Waze, iOS 13 ile başlayan Siri'yi desteklediğinden CarPlay bir örnektir.

Siri iOS 13 geliştirmeleri, Kısayol desteğini içerir. Takviminizdeki bir sonraki randevuya giden yol tarifleri gibi talimatları otomatikleştirmek için hızlı bir yöntem olan Kısayollar, Siri'ye eklenenler de dahil olmak üzere tüm Kısayollara daha güçlü erişim sağlamak için iOS 13'e entegre edilmiştir.

Navigasyon için Siri kullananlar, AI yardımının da zamanla geliştiğini görecekler. iOS 13 ile, 700 fitte sağa dön demek yerine, Siri sadece bir sonraki sağa dön diyecek. Gelişmeler daha doğaldır ve daha sonra daha çabuk anlaşılır. Arenalar veya havaalanları gibi büyük mekanlara seyahat ederken, Siri sizi o konumdaki asıl hedefinize daha yakın bir yere yönlendirir.

Ancak günlük eylemler bile Siri'den yararlanır. İster podcast ister Harita kullanıyor olsun, Siri, kullanıcılara daha doğru ve bağlamsal öneriler ve öneriler sunarak daha iyi rehberlik eder. Kullanıcılar, belirli bir radyo istasyonunu ayarlamak gibi daha yaygın görevleri gerçekleştirmek için Siri'den de yararlanabilir.

serbest bırakılması ile iOS 14.5, Apple, ABD ve Çin'deki Harita kullanıcıları için geliştirmeler içeriyordu; artık rotaları boyunca bir kazayı, tehlikeyi veya hız kontrolünü iPhone veya CarPlay'de Siri'ye bildirerek kolayca bildirebilirler. Navigasyon sırasında, kullanıcılar yolda tespit edilen sorunları Siri'ye bildirebilir ve haritada görüntülenen olayların temizlendiğini bildirebilir. Diğer yolcular da, Haritalar'da Bir Sorun Bildir özelliğini kullanarak olayları temizlenmiş olarak bildirebilir. Ahizesiz kullanım özelliği, sürücülerin telefon ekranı tarafından dikkati dağılmak yerine yola odaklanmasına yardımcı olmak içindir.

Siri kullanmanın potansiyel gizlilik ve güvenlik riskleri nelerdir?

Sonra Facebook'un devasa veri sızıntılarıTanımlanabilir bireysel kullanıcılar için kapsamlı profil ve davranış bilgilerini ortaya çıkaran , gizlilik ve güvenlik endişeleri artan farkındalık alıyor. Aslında, dijital gizlilik ve güvenlik sorunlarının 2018'in ve önümüzdeki birkaç yılın en çok duyurulan hikayeleri arasında yer alması muhtemeldir.

WWDC 2018 konferansında Apple, gizlilik ve güvenlik konusundaki taahhüdünü yeniledi, ancak endişeler devam ediyor. Bir teknoloji, Siri'nin her bir kullanıcı için emanet edildiği kadar mahrem, kişisel, hassas ve stratejik bilgileri yakaladığında, bu bilgilerin değeri, çeşitli bileşenler için muazzam derecede önemlidir. Bu nedenle, bu hassas verileri korumayı taahhüt ettiğini belirten Apple için zorluk, Facebook'u rahatsız etmeye devam eden şüpheli ittifaklar ve sızıntılar.

Eğer macOS Mojave ve iOS 12 Hangi herhangi bir gösterge, Apple doğru yönde ilerliyor. macOS Mojave, web sitelerinin bir kullanıcının davranışını birden çok web sitesinde izlemesini sağlayan parmak izi olarak bilinen izlemeyi engellemek için çalışır. FaceTime yakında uçtan uca şifrelemeyle övünecek. Safari'de yerleşik olarak bulunan yeni Akıllı İzleme önleme özelliği, genellikle kullanıcının bilgisi dışında kullanıcıları izleyen "beğenme" ve "paylaşma" bağlantılarına karşı koruma sağlar.

GÖRMEK: Veri gizliliğinde gezinme (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Kullanıcı verilerini reklamcılara satma veya veri madenciliği amaçlarına yönelik cazibeye direnerek ve bir kullanıcı üçüncü taraf uygulaması için eksiksiz profil bilgilerinin yayınlanmasına engel teşkil ederek, üçüncü tarafların kullanıcı davranışını izlemesini zorlaştırarak geliştiriciler, web siteleri ve diğer ortaklar, Apple kullanıcılarının bilgilerini araştırmayı çok daha zor bulacaklar.

WWDC 2019'da Apple, gizliliği ikiye katladı. Gizliliğin temel bir insan hakkı olduğunu belirten şirket, teknolojilerini giderek kullanıcı gizliliğini korumak ve korumak için tasarlanmış temel tasarım stratejilerine sahip olarak konumlandırırken, Google ve Facebook gibi rakipler reklam ve promosyonlarla kullanıcıları daha iyi hedeflemek için bu tür kullanıcı verilerini kamuya açık bir şekilde topluyor. .

iOS 14.5'in piyasaya sürülmesi, kullanıcılara yeni bir gizlilik özelliği de sundu: Uygulama İzleme Şeffaflığı. Bu özellik, uygulamaların diğer şirketlere ait uygulamalar veya web siteleri arasında reklam amacıyla verileri izlemeden veya verilerini veri aracılarıyla paylaşmadan önce kullanıcının iznini almasını gerektirir.

Siri'nin rakipleri neler?

Amazon, Google ve Microsoft gibi ağır toplardan birkaç alternatif, Siri için zorlayıcı bir rekabet oluşturuyor:

Apple, kullanıcılarıyla sadık ilişkiler geliştirme geçmişine sahiptir. Pek çok Apple uzmanı bu platforma o kadar sadık ki ofiste Mac, evde iPad ve arada her yerde iPhone kullanıyor. Siri'yi dijital giyilebilir cihaz (Apple Watch) ve ev hoparlörü (HomePod) ile eşleştirmek, ilişki içindeki pazarlamacılar tarafından çok değer verilen "yapışkanlığı" daha da artırıyor.

GÖRMEK: Neden iPhone 12'yi atlıyorum ve iPhone 11'imi tutuyorum (Teknik Cumhuriyeti)

Siri'yi nasıl kullanırım?

Siri'nin yeteneklerinden yararlanmak isteyen kullanıcıların çağdaş bir Mac, iPad, iPhone, iPod touch, Apple Watch veya Apple TV satın almaları gerekiyor. Siri ayarları, bir iPhone'un veya iPad'in Ayarlar menüsü, bir Mac'in Sistem Tercihleri ​​ekranı veya bir Apple TV'deki Ayarlar menüsü kullanılarak özelleştirilebilir.

Bir iPhone veya iPad'de Siri'ye erişmenin varsayılan yöntemi Ana Sayfa düğmesini basılı tutmaktır. Siri'yi çağırmak için macOS Büyük SurDonanımlı Mac'te, Sistem Tercihleri'nde atanan bir klavye kısayolundan veya menü çubuğundaki Siri simgesine tıklayarak (Mac'inizin Siri tercihlerini görünümünü etkinleştirmek için yapılandırdıktan sonra) kullanabilirsiniz.

Mac'iniz veya eşleştirilmiş AirPod'larınız destekliyorsa Siri'yi kullanmaya başlamak için "Hey Siri" diyebilirsiniz. Bu seçenek açıkken ve "Kilitlendiğinde Siri'ye izin ver" onay kutusunu seçtiğinizde, Mac'iniz kilitli veya uykuda olsa bile Siri'yi kullanabilirsiniz.

macOS Big Sur, kolay erişim için Dock'a bir Siri simgesi de yerleştirir. Bir Apple Watch kullanarak, watchOS 5 veya daha yenisini kullanmıyorsanız, Dijital Taç'ı basılı tutarak veya Saati yükselterek veya ekrana dokunarak ve "Hey Siri" diyerek Siri'ye soru sorabilirsiniz. kolunuzu kaldırın ve Siri'ye sorunuzu sorun. watchOS 5 ve daha yeni sürümlerde, kullanıcıların yalnızca bileğini kaldırması ve konuşmaya başlaması yeterlidir; bu kadar kolay.

Ayrıca bkz.

Editörün Notu: Bu makale, haber özelliklerini ve ilgili kaynakları yansıtacak şekilde Kristen Lotze tarafından güncellendi.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*