Apple'ın WWDC 2020 konferansı yalnızca koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olacak

Yenilenen format, Apple'ın diğer şirketleri önemli bir etkinliği değiştirirken takip ettiği için çevrimiçi bir açılış notuna ve oturumlara sahiptir.

Coronavirus: Şirketler çalışan seyahatini nasıl idare edebilir?
CDC, uçak yolcuları için maruz kalma riskini tanımlar ve firmalar Çin'de seyahat eden insanlar için evden çalışmayı teşvik eder.
http://www.techrepublic.com/

Apple, koronavirüsün bir sonucu olarak gelecek konferansları kapatmaya veya değiştirmeye zorlanan teknoloji şirketlerinin saflarına katıldı. Cuma günü, şirket 2020 Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı'nın mekanını olağan yüz yüze etkinlikten sadece çevrimiçi bir formata dönüştürdüğünü açıkladı.

Apple'ın Worldwide Marketing kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, "WWDC 2020'yi bu Haziran ayında dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca geliştiriciye yenilikçi bir şekilde sunarak tüm geliştirici topluluğunu yeni bir deneyimle buluşturuyoruz." Apple'ın web sitesinde paylaşılan basın açıklaması. "Mevcut sağlık durumu, çevrimiçi bir açılış konuşması ve oturumlarla tam bir program sunan yeni bir WWDC 2020 formatı oluşturmamızı gerektiriyor ve tüm geliştirici topluluğumuz için tüm dünyada harika bir öğrenme deneyimi sunuyor. ayrıntılar önümüzdeki haftalarda. "

Apple'ın yıllık WWDC'si, geliştiricilere oturumlar, uygulamalı laboratuarlar, buluşmalar ve konuşmacı sunumları aracılığıyla şirketin araçları ve teknolojileri hakkında bilgi edinme fırsatı verir. Ancak WWDC, Apple'ın farklı işletim sistemlerinin gelecek sürümlerinde basın ve kamuoyu ile ayrıntıları paylaşmasının bir yoludur. Bu yılki konferansta Apple'ın iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS'un yeni lezzetlerine ışık tutması bekleniyor.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Çevrimiçi format, WWDC için yeni olmayacaktır çünkü Apple, genellikle işletim sistemlerinin yeni sürümlerini tartıştığında ve gösterdiğinde konferansın ilk gününde canlı bir akış sunar. Ancak son yıllarda konferans, tartışmalar, ağ iletişimi ve uygulamalı laboratuvar oturumları için yüz yüze bir mekana dayanıyordu. Şimdi Apple, geliştiricilere yeni ürünleriyle uygulamalı deneyim sunmak için alternatif seçenekler sunacak.

Apple'ın Yazılım Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi, basın açıklamasında "Üzerinde çalıştığımız tüm yeni ürünler ve teknolojilerle WWDC 2020 büyük olacak," dedi. "Geliştiricilerimizin yeni koda sahip olmalarını ve geleceği tüm Apple platformlarında şekillendirecek teknolojiler ve çerçeveler oluşturmalarını sağlayan Apple mühendisleriyle tamamen yeni şekillerde etkileşimde bulunmayı dört gözle bekliyorum."

Önümüzdeki Haziran ayında planlanan konferansın, Apple'ın son birkaç WWDC etkinliğini gerçekleştirdiği San Jose, CA'da gerçekleşmesi bekleniyordu. Yalnızca çevrimiçi yeni biçimin bir sonucu olarak gelir kaybını telafi etmek için Apple, yerel San Jose kuruluşlarına 1 milyon dolar taahhüt edeceğini söyledi.

Apple, Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını kapatıyor

WWDC'yi yenilemenin ötesinde, Apple koronavirüse yanıt olarak diğer hareketler. Şirket Büyük Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını kapatacağını söyledi 27 Mart'a kadar.

Apple'ın Mart ayında bir iPhone 9, yani SE2 ve muhtemelen diğer ürünleri de açacağı bir etkinlik düzenlemesi bekleniyordu. Ancak şirket, koronavirüs ve Apple'ın bir kaynağı olan yeni telefonun üretimindeki gecikmeler nedeniyle bu etkinliği ertelemeye karar verdi Mac Cult söyledi.

Daha olumlu bir cephede Apple, Çin'deki tüm perakende mağazalarını geçen ay kapattıktan sonra yeniden açtı. Koronavirüsün yayıldığı diğer bölgelerin aksine, Çin, Şubat ayı ortasında 15.000'den fazla zirveye ulaştığından beri vaka sayısında dramatik bir düşüş gördü. Dünya Sağlık Örgütü'nden veriler.

Tüm dünyada iptal edilen teknoloji konferansları

Koronavirüs ışığında, giderek daha fazla teknoloji şirketi ve kuruluşu yaklaşan konferanslarını iptal ediyor, erteliyor veya değiştiriyor. Perşembe günü, Microsoft, bu yılki Build geliştiricileri konferansının biçimini değiştirdi yalnızca çevrimiçi bir yere yönlendirin. Şirket zaten iptal etmişti Yıllık En Değerli Meslek Zirvesiçevrimiçi bir etkinliğe geçecektir.

Önceden, GSMA, Mobil Dünya Kongresini iptal etti Şirketler ayrılmaya başladıktan sonra Barselona'da. Benzer şekilde, Eğlence Yazılımları Derneği de E3 video oyunu etkinliği Los Angeles'ta 9-11 Haziran tarihleri ​​arasında.

Facebook, geçtiğimiz hafta San Francisco için düzenlediği yıllık Global Pazarlama Zirvesi'ni ve F8 geliştirici konferansı 6-8 Mayıs tarihlerinde San Jose, CA'da yapılması planlanıyor. Google iptal etti I / O konferansı Mountain View, CA'da 12-14 Mayıs için yola çıktı ve Cloud Next konferansı çevrimiçi bir mekana. Şahsen olayları iptal eden, erteleyen veya değiştiren diğer şirketler arasında Adobe, Cisco, vadi, Gartner, Kaspersky, torpil, ve SAP.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/04/9e27bb52-2b9b-4b28-97ac-1ab4b6ff6a7a/resize/770x/0344ee15424aa96d19d23aac0f0d8647/istock-1205835 target" " = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Kırmızı top mavi zemin üzerine Iinscription COVID-19 "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/04/9e27bb52-2b9b-4b28-97ac-1ab4b6ff6a7a/resize/ 770x / 0344ee15424aa96d19d23aac0f0d8647 / istock-1205872351.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*