Apple'ın yeni MacBook Air ve iPad Pro, işletme kullanıcıları için ilgi çekici yeni özellikler sunuyor

Yeni MacBook Air, öncekinden daha iyi bir klavye ve daha fazla depolama alanı sunarken, en yeni iPad Pro bir LIDAR tarayıcı ve izleme dörtgeni desteği sunuyor.

İşletme profesyonellerinin Apple'ın yeni MacBook'ları, iMac'leri ve Mac Uzmanlarından istedikleri
Apple'ın Windows makinelerine veya düşük maliyetli Chromebook'lara geçiş yapan kurumsal Mac kullanıcılarını geri kazanması için çok geç değil, ancak yakın.

Koronavirüs salgınının ortasında, Apple bize tüketicilere biraz tezahürat sunmak için tüm kötü haberlerden bir mola verdi. Şirket, Macbook Air ve iPad Pro kişisel ve profesyonel olarak bir dizi müşteriye hitap etmek için tasarlanmış yeni özellikler ile. Ancak, bir MacBook Air veya iPad Pro'ya sahip olup olmamanız, 2020 lezzetlerinin en yeni özelliklerden yararlanmak için satın almaya değer mi? Hadi bir bakalım.

GÖRMEK: Mobil cihaz güvenlik politikası (TechRepublic Premium)

2020 MacBook Hava

Apple Macbook Air daha düşük başlangıç ​​fiyatı, daha fazla depolama alanı, daha hızlı performans ve 2019 modelinden daha hızlı grafiklerle. Şimdi eğitim kullanıcıları için 999 $ veya 899 $ 'dan başlayan Air, 256GB depolama (512GB, 1TB veya 2TB'ye yükseltilebilir), en yeni 10. nesil Intel Core işlemciler ve Intel Iris Plus Graphics ile geliyor. Yeni Air ayrıca 6K harici monitörlere, daha iyi stereo hoparlörlere ve gelişmiş ses yakalama için üç mikrofonlu diziye bağlanmayı destekliyor.

Aşağı yönde, web kamerası hala 720p'de sıkışmış, bugünlerde modası geçmiş gibi görünüyorözellikle evden çalışan ve web konferansı ve sanal toplantılara daha fazla bağımlı olan daha fazla insanla. Ayrıca, kablosuz teknoloji daha yeni yerine Wi-Fi 5'de (802.11ac Wi-Fi) kalır Kablosuz 62020 iPad Pro'ya ulaştı.

Daha ucuz bir fiyat ve daha hızlı performans her zaman bekleriz. Ancak en son Air'i satın almak veya yükseltmek istemenizin ana nedeni, yeni makas tabanlı Sihirli Klavye'dir. Eski MacBook Airs, kelebek tepkisi ile eyerlendi, zayıf tepki süresi, toza duyarlılık ve yazım dostu olmayan yapı nedeniyle çok kötü huylu.

Apple'ın eklediği yeni Sihirli Klavye 16 inç 2019 MacBook Pro, kelebek lezzetinin birçok kusurunu düzeltir. Anahtarların ne kadar uzağa gittikleri, bastıkça nasıl hissettikleri ve tepki verdikleri konusunda büyük bir fark yaratabilir. Sihirli Klavyedeki ana hareket mesafesi 1 milimetredir. Çok fazla gelmeyebilir, ancak kelebek klavyedeki mesafenin iki katı. Üstün tasarımı ile yeni klavye, kaçırılan tuş vuruşlarını, yapışkan tuşları ve kelebek versiyonunu rahatsız eden diğer sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olmalıdır.

2019 MacBook Air'im var. Çok yazan biri olarak, kelebek klavyeyi gerçekten sevmiyorum. Ve 2019 kelebek klavyesi aslında eski nesil Air'lerdekilere göre bir gelişme. Siz de çok yazıyorsanız ve MacBook Air'inizdeki klavye ile hayal kırıklığına uğradıysanız, sadece yeni modele geçmek için tek neden budur.

Dezavantajı, şimdilik, yeni MacBook Air ve klavyeyi şu şekilde deneyemeyebilirsiniz: Apple, büyük Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını geçici olarak kapattı koronavirüs sonrasında. Best Buy ve hala mağaza saatlerini koruyan diğer perakendecilerin kontrol edebileceğiniz modelleri olacaktır. Her zaman satın almadan önce bir dizüstü bilgisayar denemeyi tercih ederim, bu yüzden bir tanesini bir mağazada test edene kadar bekleyeceğim.

2020 iPad Pro

Son iPad Pro Apple, 2020'de daha hızlı bir performans, daha iyi kamera ve mikrofon seçenekleri, gelişmiş Wi-Fi, izleme paneli desteği ve isteğe bağlı Sihirli Klavye kapağı ile Pro tabletini geliştirdi.

2020 iPad Pro, 64 bit mimariye sahip 8 çekirdekli A12Z Biyonik çip ve Apple'ın iPad'de en yüksek performansı sunan bir Neural Engine ile donatılmıştır. Yeni tablet, çift kamera kurulumu için arkaya 10 megapiksel Ultra Geniş kamera ekliyor. Artık kuruluşunuz için profesyonel videolar çekiyorsanız ilgi çekici olabilecek 4K video kaydedebilirsiniz. Ses ayrıca dört ses hoparlörü ve beş stüdyo kalitesinde mikrofon ile geliştirildi.

Kablosuz cephede, yeni iPad Pro, yönlendiricilerde ve diğer ağ aygıtlarında daha fazla çekiş kazanmaya başlayan Wi-Fi 6 veya 802.11ax sunuyor. Yeni tabletin hücresel varyantı, bağlantı için hala 4G LTE kullanıyor 5G.

2020 iPad Pro'daki ilgi çekici özelliklerden biri de Işık Algılama ve Değişen (LiDAR) tarayıcıdır. LiDAR, yakındaki nesnelere olan mesafeyi daha doğru bir şekilde ölçer ve artırılmış gerçeklik (AR) uygulamalar ve araçlar. Kuruluşunuzda AR uygulamaları geliştirir veya bu uygulamalarla çalışırsanız, yalnızca LiDAR tarayıcı yeni tabletin fiyatına değebilir. Aksi takdirde, bu ortalama bir işletme kullanıcısı için olmazsa olmaz bir özellik değil, en azından henüz değil.

Bir başka ilginç seçenek de trackpad desteğidir. İPadOS 13.4'ün piyasaya sürülmesiyle, yalnızca yeni Pro'yu değil, herhangi bir iPad ile harici bir Bluetooth veya USB izleme dörtgeni kullanabilirsiniz. Apple, deneyimi macOS'tan kopyalamak yerine iPad için trackpad desteğini yeniden tasarladığını söyledi. Hareket tuşu ayrıca belirli özellikler ve kontroller için çoklu dokunma hareketlerine izin verir.

Harici izleme dörtgeniniz yok mu? İPad Pro için yeni Sihirli Klavye kapağı ile izleme paneli ve daha fazlasını elde edebilirsiniz. İzleme paneli eklemenin ötesinde, yeni kapak arkadan aydınlatmalı klavye, USB-C bağlantı noktası ve tabletinizi görüntülemek üzere daha iyi eğmek için daha yumuşak bir açı ayarı sunar. 11-inç için 299 $ veya 12.9-inç varyant için 349 $ 'dan satış yapan Magic Keyboard, Mayıs ayından itibaren satın alınabilir.

2020 iPad Pro, 11 inç model için 999 $ ve 12.9 inç sürüm için 1.299 $ 'dan başlıyor. Yeni iPad Pro yatırıma değer mi? Bu bağlıdır. İlk kez bir iPad almak ve mahsulün kremasını istiyorsanız, bu model dalış yapmak için iyi bir yer. 2018 iPad Pro'm var ve bundan çok memnunum. Zaten bir iPad'iniz, özellikle bir iPad Pro'nuz varsa ve gelişmiş kamera veya LiDAR kurulumuna ihtiyacınız yoksa, bir sonraki model gelene kadar bekleyebilirsiniz. Ancak Apple'ın son iPad yükseltme geçmişi göz önüne alındığında, bu muhtemelen 2021'in sonlarına kadar olmayacak.

2020 MacBook Air ve iPad Pro şimdi satışta Apple'ın çevrimiçi mağazası. Bunları Best Buy, Staples, Amazon ve diğer perakendecilerde de bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*