AR, koronavirüs pandemisi sırasında ventilatörlerin çalışmasına yardımcı oluyor

Tıbbi cihaz teknisyenleri COVID-19 krizinden dolayı karantinaya veya seyahat kısıtlamalarına maruz kaldıklarından, sistemlerin uzaktan çalışmasını sağlamak için artırılmış gerçekliğe yöneliyorlar.

Hızlı yayılması coronavirüs aşağıdakiler de dahil olmak üzere gerekli tıbbi ekipmanlarda önemli eksikliğe neden olmuştur test kitleri, maskeler, ve vantilatörler. Kriz insanları yaratıcı olmaya zorluyor. 3D baskı malzemeleri gerektiğinde. Bir şirket bile artırılmış gerçeklik (AR) karıştırın.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Birçok üretici daha fazla sistem ve malzeme yaratmanın yollarını ararken, TechSee mevcut sistemleri çalışır durumda tutmak için AR kullanıyor.

TechSee pazarlama başkan yardımcısı Liad Churchill, "Tıp teknisyenleri bugünlerde çok sınırlı ve temel olarak değerli insan kaynakları olarak değerlendiriliyor. Bunlar uzmanlar. Şirketler onları hastanelere göndermeyi ve (riskli) risk altına sokmayı göze alamazlar."

Churchill, "Şirketler, personelinin maksimum güvenliğini sağlamak zorundadır, ancak öte yandan birisinin bu makineleri desteklemesi gerekir." Dedi.

Salesforce destekli girişim, AR'yi kullanarak sanal yardımı kolaylaştırmak, hastaneler, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve tıbbi ekipman üreticileri ile birlikte çalışarak gerekli sistemleri çalışır durumda tutmak için çalışıyor. COVID-19 kriz.

Uzak teknisyenler AR'yi nasıl kullanır?

Churchill, "Bir teknisyeni hastanelere gönderebileceğiniz normal zamanların aksine, doktorlara ekipmanı nasıl çalıştıracaklarını, tamir edeceklerini vb. Gösterebildiniz." Dedi. "Bu yüzden onları video ve AR ile birleştirdik."

TechSee bir soruşturma aldığında, bir teknisyene verilir ve teknisyen, bir hastane personeline SMS yoluyla bir web bağlantısı gönderir. Bu, hastane destek görevlisinin akıllı telefon kamerasını veya tablet kamerasını teknisyene sorunu göstermek için kullanmasına izin verdiğini belirtti.
Kullanıcı teknisyene sorunu gösterir ve daha sonra teknisyen sorunu teşhis eder ve hastane çalışanını görsel olarak bir çözüme yönlendirmek için AR'yi kullanır.

Churchill, TechSee'nin çeşitli sektörlerde 100'den fazla işletme ile çalıştığını söyledi. Medtechnica sağlık alanında en büyük müşterilerinden biri olmak. TechSee'nin çözümü, X-ışınları, yönlendiriciler, akıllı termostatlar ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir sisteme uygulanabilirken, ventilatörlere olan talep bu kullanım durumunu artırmaktadır.

Bu çözüm tamamen web tabanlıdır, bu nedenle kullanıcı bir uygulama indirmek zorunda değildir. AI destekli platform, aygıtları ve teknik sorunları tanıyabildiği gibi destek sürecini de otomatikleştirebilir.

Olası zorluklar

Churchill'e göre, sistemin kullanımı çok kolaydır, bu da operasyonel zorlukları çok az ve çok uzak kılar.

"Zorluk zihniyetin değişmesidir. Birisini aramak ve onlara sormak yerine, 'Bana ne gördüğünü söyle." Şimdi onlara 'Bana ne gördüğünü göster' diyorsun, "http://www.techrepublic.com/" dedi Churchill.

Churchill, "Teknisyenler söz konusu olduğunda bunlar saha teknisyenidir. Tüm yaşamları sahada gönderilir ve işletilir ve aniden evden çalışmaları gerekir." Dedi. "Bu alışkanlıklar ve yeni zihniyetle ilgili, 'Bana ne gördüğünü göster ve görsel olarak kendiniz nasıl düzeltebileceğiniz konusunda yol göstermeme izin verin." Http://www.techrepublic.com/ "

Çözüm, çözümcülerin evden çalışmasına ve sosyal mesafe gereksinimlerini sürdürmesine olanak tanırken, hayati sistemleri de çalışır durumda tutmasını sağlıyor.

Daha fazla bilgi için göz atın Teknologlar ve sağlık çalışanları koronavirüs yanıt hackathonu için bir araya geldi TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/31/be72f6a3-a101-4102-a461-cec9f7156d3a/resize/770x/fe6f61e750562b7610a9bc9b11b4eim15/medtech/medtech .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Medtechnica "rel =" noopener noreferrer nofollow ">medtechnica-techsee-image-2.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/31/be72f6a3-a101-4102-a461-cec9f7156d3a/resize/770x /fe6f61e750562b7610a9bc9b11b4e915/medtechnica-techsee-image-2.jpg

Resim: Medtechnica

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*