Arm, şirketlerin işbirliği yapabileceği ve yeni yenilikleri test edebileceği 5G Çözümleri Laboratuvarı'nı başlattı

Yeni laboratuvarı Google, GSMA, NVIDIA, Tech Mahindra ve daha fazlası gibi ilk ortaklarla birlikte kuran Arm, endüstri çapında açıklık ve işbirliği olmadan 5G'nin gerçek potansiyeline ulaşamayacağını söyledi.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/02/27/c2ef818f-72fd-43c4-84eb-c83bdc68b7d2/resize/770x/5be874c24e5d07fa3cf78a9454356717/istock-1200656399.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: hqrloveq, Getty Images/iStockphoto">5G'nin hızlı gelişimi, dünyanın kavram haritasını kapsıyor. Patlayıcı perspektif ışınları ile soğuk parlayan bir dünyanın 3D render.

Resim: hqrloveq, Getty Images/iStockphoto

Yarı iletken şirket Arm yeni bir çapraz ortak duyurdu 5G Çözümleri Laboratuvarı 5G projeleri üzerinde çalışan kuruluşların yeni ürünleri test etmek ve inovasyonu hızlandırmak için gereken donanım ve yazılıma kolay erişim elde etmelerini sağlayacak.

Laboratuvar, küçük hücreler, makro hücreler, özel 5G ağları, bulut RAN, RAN İstihbarat Denetleyicisi (RIC) gibi bir dizi kritik kullanım durumunda çözümleri doğrulamak ve yeni teknolojilere güven kazanmak için ortaklara ve operatörlere güvenli erişim sağlayacak. ve çekirdek ağ," dedi Arm's Infrastructure Line of Business'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Chris Bergey.

GÖRMEK: 5G: Uç bilgi işlem için ne anlama geliyor (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Laboratuvarın kuruluşunu açıklayan bir yayında Bergey, 5G'nin gerçek potansiyeline ulaşmak için yeni altyapı ve teknolojiye ihtiyaç duyulacağını söyledi. Bergey, "Dağıtmanın hızlı temposu, 5G'nin faydalarını, bağlantıya sınırlı erişimi olan veya hiç erişimi olmayan gelişmekte olan ekonomilerdekiler de dahil olmak üzere herkese sunmak için ağ ve uç altyapı çözümlerini daha hızlı geliştirmemizin ne kadar kritik olduğunun altını çiziyor." Dedi.

Son birkaç on yıldır büyük ölçüde göz ardı edilen bir şirket olan Arm'ın şimdi Google, GSMA, Qualcomm, NVIDIA ve diğerleri gibi ortaklarla bir inovasyon kuluçka merkezi kurması mantıklı: Chip mimarisinde lider konumdadır. önümüzdeki on yılda.

Arm, çip mimarisini Apple gibi şirketlere lisanslar. elma M1 Arm tabanlı), Qualcomm (bir Arm çipindeki Snapdragon serisi), Samsung, AMD – Arm'ın yakın zamanda bugüne kadar gönderilen 190 milyar çipi geçmesiyle liste devam edebilir, dedi Bergey, bağlantılı sürümde de söyledi. Bunun üzerinde Arm, önümüzdeki yıllarda inşa edilecek 5G cihazlarının ve altyapının çoğuna güç sağlayacak.

Bu nedenle Arm 5G Çözümleri Laboratuvarı, Arm ve ortak şirketlerinin (ve laboratuvarın teknolojisini kullanarak kendi ürünlerini test edenlerin) "5G'deki yenilikleri canlı ve nihai olarak hayata geçirmeye yardımcı olmak için KPI'ları, planları ve dağıtım kılavuzlarını tanımlamak için bir araya gelebilecekleri bir yer olacaktır. , daha hızlı gelir elde edin," dedi Bergey.

Bergey, laboratuvarın fiziksel bir alan olacağını ve gerektiğinde katılımcılara ve müşterilere sınırlı erişim verilebileceğini, ancak laboratuvarın, müşterilerin kendi ofislerinden ve laboratuvarlarından bağlanarak testler yapmak üzere bağlandıkları uzak bir alan olarak tasarlandığını söyledi. Laboratuar ekipmanı.

GÖRMEK: 2026'ya kadar uç bilişimin benimsenmesi; kuruluşlar, karışıma 5G ekleme konusunda temkinli (TechRepublic Premium)

Bergey, "5G ekosisteminde o kadar çok insan var ki, insanların ihtiyaç duydukları her şeyi kopyalaması zor" dedi ve laboratuvarın bu alan olacağını da sözlerine ekledi. Bergey, "Arm, geleneksel kurumsal ağ sağlayıcıları için baskın işlemci sağlayıcısıdır ve laboratuvar, ARM ekosisteminin yazılım geliştiricilerine, CSP'lere ve operatörlere bağlandığı bir yer olacaktır, çözüm laboratuvarlarına, testlere ve diğer projelere katılabilirler."

Tech Mahindra ile ortaklaşa kurulan Arm 5G Solutions Lab'ın 2022'nin başlarında kullanıma sunulması bekleniyor. 5G Solutions Lab'i kullanmak veya onunla ortaklık yapmak isteyen kuruluşlar daha fazla bilgiyi şu adreste bulabilir: laboratuvarın web sitesive bu haftaki toplantıya katılanlar Geliştirme Zirvesi orada da daha fazla bilgi edinme şansına sahip olacak.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*