Aruba, endüstrinin ilk dağıtılmış hizmet anahtarını tanıttı

Yeni CX 10000, güvenlik duvarı gibi güvenlik hizmetlerini, güvenliğin ve diğer hizmetlerin bulunması gereken her yerde konuşlandırılabilen tek üniteli bir ağ anahtarına doğrudan entegre eder.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/10/19/82154073-98c9-476a-b3bf-cbf6ea64ce8e/resize/770x/4abb2c3c5f5722c53c1a2aa8c2cbc8cf-10000aruba-cx -series-switch.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Aruba CX 10000 serisi dağıtılmış hizmetler anahtarı

" data-credit="Resim: Aruba">aruba-cx-10000-serisi-switch.jpg

Aruba CX 10000 serisi dağıtılmış hizmetler anahtarı

Resim: Aruba

Aruba, "sektörün ilk dağıtılmış hizmetler anahtarı" olarak tanımladığı yeni bir tek birimli ağ anahtarını duyurdu. Aruba doğruysa, yeni CX 10000, uç konumlarda veri toplayan veya başka bir şekilde bu konumlardan yararlanan şirketler için oyunun kurallarını değiştirebilir.

Aruba CX 10000 ürününün Aruba Başkan Yardımcısı William Choe, Aruba CX 10000'in birkaç farklı ağrı noktasına hitap etmek için oluşturulduğunu söyledi. Choe, "Operatörler genel buluta doğru ilerliyor, oluşturulan ve işlenen veri hacmi patladı, ağ modelleri basitleştirildi ve daha fazla insan hiper ölçeklendirmeden yararlanmak istiyor" dedi.

GÖRMEK: Kubernetes: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Havadaki tüm bu değişiklikler, teknolojinin bir kısmının modasının geçeceği anlamına geliyor ve bu durumda mevcut anahtarlama ve ağ mimarisi. "Veri merkezindeki doğu-batı trafiğinin patlayıcı büyümesiyle birlikte, merkezi güvenlik cihazlarının verimsiz, pahalı ve yönetilmesi zor olduğu ortaya çıkıyor. Basitçe söylemek gerekirse, veri merkezinin ucunda oturan bir cihaza trafik sıkmak, ağır performans, maliyet ve operasyonel cezalar," dedi Aruba.

Bu amaçla Aruba, HP'nin (Aruba'nın ana şirketi) daha önce yatırım yaptığı ve birlikte çalıştığı bulut şirketi Pensando'nun yardımına başvurdu. CX 10000, LBA adlı yeni bir Pensando ASIC'i ve Aruba'nın "kablo hızı performansı ve büyüklük ölçeği sıraları ve geleneksel veri merkezlerine göre performans iyileştirmeleri ile, ölçekli, durum bilgisi olan yazılım tanımlı hizmetler sunmak için" tam programlanabilir tek DPU dediği şeyi kullanır. Aruba, L2/3'ün TCO'larının çok küçük bir kısmında geçiş yaptığını söyledi.

Pensando'nun silikon üzerinde yazılımının eklenmesi, CX 10000'in bir güvenlik duvarı barındırma, DDoS saldırılarına karşı koruma, NAT, şifreleme, yük dengeleme ve telemetri gibi işlevleri gerçekleştirmesini sağlar. Tüm bunları bir 1U anahtarına aktarın ve kendinize her yerde bulunabilecek ve bakım masraflarından çok tasarruf sağlayan, enerji tüketimini azaltan ve değerli raf alanını boşaltan güçlü bir ürününüz olur.

Aruba, CX 10000'i yalnızca enerji kullanımını azaltmakla kalmayıp birçok farklı soruna da bir çözüm olarak tanıtıyor. Trafiğin bir veri merkezine (veya uç bir konuma) geri sabitlenmesi gerekmediğinden, bant genişliği ve performans artabilir. Trafik gereksiz yere uzun mesafelere gönderilmediğinden, güvenlik duruşu iyileşir ve son olarak, cihaz yayılımı azaldığı için karmaşıklık ve maliyet azalır.

GÖRMEK: Baştan sona: Bir LDAP sunucusu nasıl dağıtılır (TechRepublic Premium)

Aruba ayrıca CX 10000'in bir sıfır güven ağı. CX 10000'deki her bağlantı noktası, olağandışı davranış için 800G E-W Durum Bilgisi Servisleri tarafından izlenir ve anahtarlar arasında ve ağın içinden dışarıya ağ trafiğinin tam kapsamını sağlar.

Veri merkezlerini ve uç konumlarını CX 10000 yönlendiricilerle donatmak isteyenlerin birkaç ay beklemesi gerekecek: Ocak 2022'ye kadar piyasada olmayacaklar ve ucuz da olmayacaklar: Fiyatlar 45.000 USD'den başlıyor. Başlatıldığında anahtarlar, hızlandırılmış Durum Bilgisi Güvenlik Duvarı, Sıfır Güven Segmentasyonu, ERSPAN, Telemetri ve DDoS korumasını içerecektir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*