Avrupalı ​​meslektaşları geride kalırken Kanadalı işçiler evde çalışan üretkenliği artırıyor

Hizmet olarak yazılım izleme şirketi, çalışanların Outlook, Excel ve Salesforce'u kullanarak ne kadar zaman harcadığını izler.

Evdeki faaliyetlerin yeni bir analizine göre üretkenlik Kanada'da, ABD'de biraz aşağı ve Avrupa'da önemli ölçüde azaldı.

24 Şubat – 26 Mart tarihleri ​​arasında Kuzey Amerika'daki işçiler toplam üretkenliklerini% 23 oranında artırırken, Avrupa'da genel üretkenlik% 8,2 oranında azaldı.

Kanada bu artışı, ofis tabanlı çalışma saatlerindeki% 72'lik düşüşe rağmen, genel olarak% 25'lik bir verimlilik artışı ve uzaktaki çalışmalarda% 170'lik bir artışla sürdürdü. ABD, ofis içi işlerde benzer bir düşüş ve uzak işlerde% 125'lik bir artış gördü ve bu da üretkenlikte% 7,2'lik bir düşüşü temsil ediyor.

GÖRMEK: Evden çalışma: BT uzmanının uzaktan çalışma ve uzaktan çalışma rehberi (TechRepublic Premium)

İtalya, Hollanda, Fransa, Danimarka ve Almanya'daki keskin düşüşler nedeniyle Avrupa'da genel verimlilik azaldı.

Aternity'nin COVID-19 Uzaktan Çalışma Verimliliği Takipçisi saatler süren çalışma bilgi işlem süresinde toplam verimliliği ölçer. Toplanan veriler, Aternity'nin SaaS çözümünü kullanan 500'den fazla Fortune 2000 şirketindeki milyonlarca çalışan cihazdan geliyor. Raporlar, Aternity'nin analizleri ve özel raporları aracılığıyla oluşturulur.

Aternity'deki küresel stratejik hesapların üst düzey yöneticisi ve raporun yazarı Mark Robinson, ülkeye özgü Aternity kriterlerinin Avrupa'daki farklı coğrafi, politik ve sosyal güçlerin yanı sıra değişen çalışma modellerini yansıttığını söyledi.

Yetkili, "Bu farklılıkların bazıları zaman içinde değişiyor, bu yüzden kıyaslamalar önümüzdeki haftalarda ülkeler arasında neredeyse kesinlikle farklı bir model gösterecek." Dedi.

Bu düşüş kısmen Belçika, İsviçre ve İsveç'teki büyük verimlilik artışlarıyla dengelenmiştir.
Virüs, güneyden Avrupa'ya yayıldı, bu yüzden İtalya ve İspanya gibi ülkelerin kuzey ülkelerinden birkaç hafta önce bir kilitlenme başlattığını söyledi.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma politikası (TechRepublic Premium)

Ayrıca, her ülkenin hükümeti pandemi ile ilgili kendi kararlarını verdi.

Birçok ülke, zorunlu olmayan tüm ofisler kapanmaya zorlanıyor, ancak Hollanda gibi bazı ülkeler, daha fazla işletmenin açık kalmasına izin veren hedefli kilitlenmeler kullanıyor. Bazı Avrupa hükümetleri, bu duruşmalar sırasında istihdamı korumak için furloughs başlattılar, dedi Robinson.

Bazı iş işlevlerinin evden çalışmaya diğerlerine göre daha uygun olması Aternity kriterlerine de yansır.

Robinson, "Ofis veya hizmet işlerinin oranı daha yüksek olan ülkelerde, turizm veya üretim oranının daha yüksek olduğu ülkelerden daha az verimlilik düşüşü görülecektir." Dedi.

Robinson, verimlilikteki düşüşleri aile üyelerine bakmak için ücretli hastalık iznine bağlamanın zor olduğunu söyledi.

Sosyal güçler, Avrupa'nın bölgelerindeki kişisel ve ticari kararları da farklı şekilde etkiler.

Robinson, "İtalya gibi birçok Akdeniz ülkesi, daha yaşlı nüfusa sahip çok kuşak aile birimleri ile karakterize edilir, bu da bir çalışanın bir aile üyesine baktığı için çalışamayacağı ihtimalini artırır." Dedi.

Aternity Benchmark hesaplamaları, Word, Excel, Outlook ve Salesforce gibi işle ilgili uygulamalarda harcanan toplam süreyi temel alırken, Facebook, Twitter ve haber siteleri gibi işle ilgili olmayan web taramalarını hariç tutar. Bu, SaaS ve shadow IT dahil her tür kurumsal uygulamanın yanı sıra kalın istemci uygulamalarını ve sanal altyapı üzerinde çalışanları da içerir.

GÖRMEK: Coronavirüs ve işletme üzerindeki etkisi (TechRepublic Premium)

Bu kriz sırasında, Aternity müşterileri içindeki BT ve iş ekipleri, evden çalışmaya zorlanan çalışanları desteklemek, darboğazları (VPN bağlantısı gibi) tanımlamak ve ele almak ve iş sürekliliğini sağlamak için kendi verilerini kullanır. Ayrıca, BT'nin verimlilik ve müşteri hizmetleri üzerindeki etkisini analiz etmek ve BT değişikliği riskini azaltmak için de kullanılır. Karşılaştırma verileri, şirketlerin uzaktan çalışmayı desteklemek için neler yapabileceğini anlamak ve henüz yaşamadıkları yeni eğilimleri belirlemek için kullanılır.

Çin ve Hong Kong'dan elde edilen veriler, Avrupa, Kuzey Amerika ve dünyanın diğer bölgelerinde üretkenliğin ne zaman normale dönebileceği konusunda bazı rehberlik sunmaktadır.

23 Ocak'ta başlayan, işle ilgili bilgisayar etkinliğinde% 90 gibi ciddi bir düşüşün ardından, etkinlik seviyeleri yaklaşık 10 hafta sonra salgın öncesi durumuna döndü. Bu süre zarfında, uzaktan çalışma yüzdesi yaklaşık% 35'ten% 55'e yükseldi.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/7da3d466-b779-4b1b-85e6-d8059c2fc7ba/resize/770x/2d38464750fd35b879b8c9690f172113/atern" " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Aternity'nin COVID-19 Uzaktan Çalışma Verimliliği İzleyicisi, koronavirüs salgını sırasında uzaktan çalışma nedeniyle çalışma alışkanlıklarının nasıl değiştiğini anlamak için çalışma saatleri içinde toplam verimliliği ölçer.

"data-credit =" Resim: Aternity "rel =" noopener noreferrer nofollow ">aternitychart.jpg "data-original =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/7da3d466-b779-4b1b-85e6-d8059c2fc7ba/resize/770x/2d38464750fd35b879b8c96902174173

Aternity'nin COVID-19 Uzaktan Çalışma Verimliliği İzleyicisi, koronavirüs salgını sırasında uzaktan çalışma nedeniyle çalışma alışkanlıklarının nasıl değiştiğini anlamak için çalışma saatleri içinde toplam verimliliği ölçer.

Resim: Bekaret

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*