AWS, Mac mini aracılığıyla geliştiriciler için macOS'un kapısını açıyor

Mac minis üzerinde çalışan örnekler, geliştiricilere Mac, iPhone ve diğer Apple cihazları için uygulamalar tasarlayabilecekleri sanal bir ortam sağlayacaktır.

Resim: Apple

Mac'te uygulama oluşturması gereken geliştiriciler artık bunu sanal olarak Amazon Web Services (AWS). Pazartesi günü Amazon, AWS'de macOS örneklerinin kullanılabilirliği Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) aracılığıyla. A doğru koş Mac minis, yeni sanal ortam AWS müşterilerinin uygulamaları geliştirmek, test etmek ve paketlemek için isteğe bağlı bulut sunucuları çalıştırmasına Mac os işletim sistemi. EC2 ile geliştiriciler, aşağıdakiler için uygulamalar tasarlayabilecektir: iPhone, iPad, Mac, Apple İzleAWS'nin ölçeklenebilir ve kullandıkça öde yapısını kullanan Apple TV ve Safari.

GÖRMEK: AWS Summit Online'da öne çıkanlar (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

EC2 Mac bulut sunucuları, Intel'in 8. nesil 3,2 GHz (4,6 GHz turbo) Core i7 işlemcileri, 6 fiziksel çekirdek, 12 mantıksal çekirdek ve 32 GiB ile donatılmış bir dizi Mac mini bilgisayarda barındırılacaktır (Gibibayt) bellek.

Amazon'un tarafından desteklenmektedir AWS Nitro SistemiMac'ler, yüksek hızlı Thunderbolt 3 bağlantıları aracılığıyla 10 Gbps'ye kadar Sanal Özel Bulut ağ bant genişliği ve 8 Gbps'ye kadar Elastic Block Store depolama bant genişliği sunacak. Bu kurulumla Mac minis, diğer Amazon EC2 bulut sunucuları gibi tam entegre ve yönetilen bulut sunucuları olarak çalışabilir.

Uygun çıplak metal örnek boyutu (mac1.metal), EC2 Mac bulut sunucuları desteği macOS Mojave 10.14 ve macOS Catalina 10.15 desteği ile macOS Big Sur Amazon'a göre 11.0 yakında geliyor. AWS müşterileri bu Mac bulut sunucularına bir Komut Satırı Arayüzü için SSH ve bir grafik arayüz için bir VNC istemcisi kullanarak aktif uzak ekran paylaşımı yoluyla.

GÖRMEK: Mobil uygulama geliştiricilerinin öğrenmesi için en iyi 5 programlama dili (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Apple, farklı ürünleri için uygulama tasarlama konusunda istekli daha fazla geliştiriciyi cezbettikçe, onlara gerekli kaynakları sağlama ihtiyacı da artıyor. Bu geliştiriciler, şirket içi Mac donanım ve yazılımlarını kurmak ve sürdürmek zorunda kalmak yerine, uygulamaların kendilerine odaklanmak için yeni AWS örneklerine dönebilirler. Bireyler ve kuruluşlar, uygulamalarını daha hızlı oluşturmak ve test etmek için sanal macOS ortamlarına erişebilir.

AWS Baş Evangelisti Jeff Barr, “Bu örnekleri, tüm Apple ortamlarını hedefleyen derleme çiftlikleri, oluşturma çiftlikleri ve CI / CD çiftlikleri oluşturmak için kullanabilirsiniz,” dedi. bir blog yazısı bu yeni ortamın nasıl kullanılacağını açıklıyor. “Dakikalar içinde yeni örnekler hazırlayabilirsiniz, bu da size kendi donanımınıza sahip olmak ve onu çalıştırmak zorunda kalmadan birden çok hedef için hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde kod oluşturma yeteneği sağlar. Yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz ve esneklikten faydalanırsınız. , ölçeklenebilirlik, güvenlik ve güvenilirlik EC2 tarafından sağlanır. “

EC2 Mac bulut sunucuları artık ABD Doğu (K.Virginia), ABD Doğu (Ohio), ABD Batı (Oregon), AB (İrlanda) ve Asya Pasifik (Singapur) AWS Bölgelerinde minimum ana bilgisayar tahsisi ile EC2 Tahsis Edilmiş Ana Bilgisayarlar olarak mevcuttur 24 saatlik süre. Müşteriler, örnekleri isteğe bağlı olarak veya bir tasarruf Planının (bir ve üç yıllık planlar) parçası olarak satın alabilir. Yeni ortamı denemek isteyen AWS kullanıcıları şu adresten başlayabilir: Amazon'un EC2 Mac Bulut Sunucuları sayfası.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*