AWS re: Invent'te tanıtıldı, yeni makine öğrenimi destekli Amazon DevOps Guru

Amazon Web Services'e göre özelleştirilmiş öneriler, geliştiricilerin uygulama sorunlarını tespit etmesine ve işlevselliği iyileştirmesine olanak tanır.

Salı günü, AWS re: Invent, Amazon Web Services, AWS'nin geliştiricilere sorunları tespit etme ve uygulama kullanılabilirliğini artırmak için düzeltmeler yapma konusunda destek verdiğini söylediği makine öğrenimi etkinleştirilmiş bir işlem hizmeti olan yeni DevOps Guru'yu tanıttı.

AWS, Amazon için uygulama oluşturma, ölçeklendirme ve destekleme konularında onlarca yıllık operasyonel deneyime sahiptir. Bulut hizmetleri ve uygulama sağlayıcısı, bu deneyimden yararlanarak, DevOps Guru'nun “normal işletim modellerinden sapan davranışları tanımlamak için uygulama ölçümleri, günlükler, olaylar ve izlemeler gibi verileri otomatik olarak toplayıp analiz edebileceğini (örneğin, yetersiz sağlanan işlem kapasitesi, veritabanı G / Ç aşırı kullanımı, bellek sızıntıları, vb.) ”

Dijital dönüşüm, şirketlerin bulut tabanlı uygulama dağıtımına bel bağladıkları anlamına gelir ve bununla birlikte, daha otomatik algılama, hata ayıklama ve operasyonu iyileştirebilecek ve nihayetinde şirketlere zaman ve gelir tasarrufu sağlayabilecek sorunların çözümüne ihtiyaç duyulur. Hatalı koddan bellek diski sorunlarına kadar herhangi bir şeyin neden olabileceği bu sorunlar, genellikle sorunları zamanında görmeyen veya temeldeki sorunu tanımlamada sorun yaşayabilen geliştiricilerin dikkatli bir şekilde izlenmesine dayanır ve genellikle çok fazla zaman alabilir. Çözme zamanı.

GÖRMEK: 2020'nin en iyi bulut sağlayıcıları: AWS, Microsoft Azure ve Google Cloud, hibrit, SaaS oyuncuları (TechRepublic)

AWS, DevOps Guru ile, sistem artan gecikme veya hata oranları gibi anormallikler tespit ettiğinde geliştiricilerin uyarılacağını söylüyor. Bu oldukça spesifik uyarılar, Amazon Simple Notification Service aracılığıyla gelir; ve Atlassian Opsgenie ve PagerDuty gibi entegrasyonlar, geliştiricilere iyileştirme için bağlam ve öneriler sağlamak için AWS ile de ortaklık kuruyor.

AWS'ye göre bunun güzelliği, “manuel kurulum veya makine öğrenimi uzmanlığına gerek olmamasıdır.” Ayrıca gereken tek maliyet, Amazon DevOps Guru'nun analiz ettiği gerçek veriler içindir.

Müşteriler, ilgili verileri birden çok kaynakta (ör. AWS CloudTrail, Amazon CloudWatch, AWS Config, AWS CloudFormation, AWS X-Ray) özetleyerek operasyonel verilerini görselleştirmek için tek konsol deneyimi elde edecek ve birden çok araç arasında geçiş yapma ihtiyacını azaltacak, “sürüm durumları.

DevOps Guru, AWS Systems yöneticileriyle entegre olarak öneriler sunacak ve müşterilerin her sürüm için uygulamaları daha kolay sürdürmelerine olanak tanıyacak. Amazon CodeGuru kullanarak, koddaki sorunları tespit etmek ve düzeltmek için akıllı, otomatik öneriler sunabilir.

Başkan yardımcısı Swami Sivasubramanian, “Amazon DevOps Guru ile deneyimimizi (uzun yıllara dayanan operasyonel deneyimimizden) aldık ve müşterilerin operasyonel sorunları tespit etmesine, gidermesine ve önlemesine yardımcı olurken aynı zamanda sorunlar ortaya çıktığında akıllı önerilerde bulunmasına yardımcı olan özel makine öğrenimi modelleri oluşturduk” dedi. başkan, Amazon Machine Learning, Amazon Web Services. “Bu, ekiplerin Amazon.com'un Amazon.com'u çalıştırarak öğrendiği en iyi operasyonel uygulamalardan anında yararlanmasını sağlayarak müşterilere, aksi takdirde birden çok izleme sistemini yapılandırmak ve yönetmek için harcanacak zaman ve emekten tasarruf sağlıyor.”

Amazon DevOps Guru artık ABD Doğu (K.Virginia), ABD Doğu (Ohio) ve ABD Batı (Oregon), Singapur ve İrlanda'da mevcut ve yakında yeni bölgelerde kullanıma sunulması planlanıyor.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*