AWS Summit çevrimiçi açılış konuşması: Temel bilgilere dönelim

Amazon CTO Werner Vogels, güçlü bir teknolojik temelin dünyanın yeni çalışma şeklini nasıl destekleyebileceğini vurguladı.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/05/13/3b5c235b-428c-427e-84ca-bbfbc44b8d80/resize/770x/5e41c5f0de62d6cb7f6a5471f47ca1ef/aw = target" " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Amazon CTO Werner Vogels, 2020 online Amazon Zirvesi olarak açılış konuşması sırasında. & Nbsp;

"data-credit =" Resim: Ekran Görüntüsü "rel =" noopener noreferrer nofollow ">aws.jpg

Amazon CTO Werner Vogels, 2020 online Amazon Zirvesi olarak açılış konuşması sırasında.

Görüntü: Ekran görüntüsü

Amsterdam'daki evinde bir masada oturan Amazon CTO Werner Vogels, AWS Zirvesi – ABD ve Kanada. Genellikle dünyanın birçok yerinde düzenlenen küresel konferans, roman nedeniyle çevrimiçi olarak zorlanan başka bir teknoloji etkinliğiydi koronavirüs pandemi.

Esnasında AWS Summit çevrimiçi açılış notu Çarşamba günü, Vogels bu eşi benzeri görülmemiş bir zamanda temel teknolojilerin önemini vurguladı. Özellikle üzerinde durduğu bir teknoloji bulut.

GÖRMEK: Güç kontrol listesi: Yerel e-posta sunucusundan buluta taşıma (TechRepublic Premium)

Vogels, "Teknoloji çözümleri oluşturmak, fiziksel bir bina inşa etmeye çok benziyor: Sağlam bir temele ihtiyacınız var," dedi. "Vakıf sağlam değilse, uzun vadede binanın bütünlüğünü ve işlevini zayıflatan yapısal sorunlara neden olacaktır.

Vogels, "Güncel olaylar ışığında, hızlı bir şekilde çözüm üretmenin ve çevremizdeki değişikliklere yanıt vermenin her zamankinden daha önemli olduğunu iddia edebilirsiniz." Dedi. "İstikrarlı, güvenli, verimli sistemler oluşturmak için bu temel kavramlara odaklanmalısınız."

AWS, bulut hizmetlerini son 14 yıl içinde oluşturup geliştirirken, Vogels, şirketin, özellikle öngörülemeyen aksaklıklar veya büyük ayak izi artışları sırasında kolayca ölçeklendirilebilen veya azaltılabilen güvenli ve güvenilir bir sisteme sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendiğini söyledi.

Vogels, Amazon'un varlıklarını "herkesin herhangi bir ölçekte neredeyse her şeyi inşa etmesine, dağıtmasına, işletmesine yardımcı olmak için" oluşturduğunu söyledi. Bu hizmetlerden bazıları arasında Amazon S3, DynamoDB, Lambda, Amazon Builders Kütüphanesi ve İyi Mimarili Çerçeve yer alıyor.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Vogels, "Müşterilerin bu zamanı temellere geri dönmek ve bunun gibi çerçeveleri kullanmak önemlidir." Dedi. "Bir organizasyon olarak, belki de oraya gitmek için hiç zamanınız olmayan sistemi optimize etme ve optimize etme zamanı. Ya da bir birey olarak, bu dışarı çıkıp yeni beceriler edinme fırsatı olabilir."

İş dünyası nasıl değişiyor

Vogels'e göre temeller sadece güçlü bir temel için değil, yenilik için de gereklidir.

COVID-19 dünyadaki bireyleri ve işletmeleri hem zihniyetleri hem de işlevleri değiştirmeye zorladı.

Vogels, "Evden her zamankinden daha fazla insan kapalı mekan aktiviteleri yapmakla sınırlı. Bu, dijital teknolojilerin kullanılması ve her zamankinden daha fazla internet hizmeti tüketilmesi anlamına geliyor." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Buna karşılık, müşterilerimizin çoğunun bu talepleri karşılamak için ölçeklendirme zorunluluğu da her zaman en üst seviyededir."

Bulut, yeni çalışma şeklimize özgüdür ve AWS, herhangi bir endüstrinin ve kişinin bulutla başarılı olmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

"Çalışma alanı veya özel beceriler ne olursa olsun, bizi bir araya getiren şey, ekiplerimizin ve kültürlerimizin aynı hedefi öğretmek için ücret almalarıdır: Harika sonuçlar üretmek ve sunmak." Dedi.

"Başka bir şey yoksa, son birkaç ay, teknolojide yeni bir döneme gerçekten girdi, burada sadece teknolojinin kendisi değil, aynı zamanda teknolojiye nasıl eriştiğimiz ve herkesin nasıl hissettiğimiz konusunda herkesin nasıl hissettiği konusunda köklü bir değişim görüyoruz. teknoloji, "dedi Vogels.

2020'den itibaren ve geleceğe doğru ilerleyen Vogels, çoğu kuruluşun bulut tabanlı bir altyapıya doğru kayacağına inandığını söyledi.

Teletıp kazanıyor

Vogels, koronavirüs sırasında hızlı değişiklikler yapan birçok ortak örneği sağladı. Özellikle vurguladığı alanlardan biri teletıp.

Vogels, "Müşterilerimizin dünyadaki son olaylara tepki olarak nasıl döndüğünü ve insan sorunlarını çözmek için teknolojiyi nasıl kullandıklarından ilham almaya devam ediyorum." Dedi. "Şirketler, süreçleri iyileştirmek ve işleri dünyadaki topluluklar için daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için zorluklar yaşıyorlar."

Bir sağlık platformu olan KRY, Avrupa'da Care Connect'i yarattı. Vogels, aracın sağlık profesyonellerine hastalarla video görüşmeleri yapması için güvenli, güvenilir ve ölçeklenebilir bir hizmet sunduğunu söyledi.

Vogels, "Şu an için verilen video randevuları için artan miktarlar gördük. KRY'nin platformu, doktorların hastaların hayati sağlık hizmetlerine erişimini sürdürebilmeleri için video üzerinden istişarelere devam etmeleri için bir yol sunuyor." Dedi. "Care Connect platformu Amazon S3, Cloudfront, Amazon ECS, AWSFargate ve Amazon Aurora kullanarak AWS'nin üstünde çalışır."

Bu ölçeklendirme hesaplaması, tıp uzmanlarının hasta sayısını artırmasına ve aynı zamanda güvenli bir şekilde konsültasyon sağlayabilmesine olanak tanıyor "dedi.

Vogels, KRY ekibinin platformu, yalnızca bir hafta ve yarım ölçekte, lansmanının ne kadar verimli ve değerli olabileceğini kanıtlayabildiğini ekledi.

Birçok şirket yıllardır bulut kullanıyor ve bazıları yeni başlıyor. Bununla birlikte, kanıtlanmış olan şey ise bulut ile "dünyanın her köşesindeki şirketler ve insanlar zor, insani problemleri çözüyorlar."

Daha fazla bilgi için göz atın Bulut bilişim: AWS'nin bu yeni aracı, geliştiriciler için hayatı kolaylaştırabilir TechRepublic.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*