AWS ve BlackBerry, sürüş deneyimlerini artırmak için veri içgörülerini kullanmayı planlıyor

Araç sensörü verilerinden ve BlackBerry'nin IVY veri platformundan yararlanarak otomobil üreticileri, sürücülere güvenliği artırmak, genç sürücüleri uzaktan izlemek ve daha fazlasını sağlamak için özellikler sağlayabilir.

Resim: Business Wire

30 Kasım'da Amazon Web Services (AWS), neredeyse koronavirüs salgını nedeniyle yıllık AWS Re: Invent konferansını başlattı. Konferansta 18 Aralık'a kadar ana konuşmacılar ve yeni ürün ve hizmet duyuruları yer alacak. Salı, Amazon duyuruldu BlackBerry'nin Bulut tabanlı bir yazılım platformu olan Akıllı Araç Veri Platformu IVY'yi geliştirmek için çok yıllık bir anlaşmaya ulaştığını söyledi. Otomobil üreticileri, araç sensörü verilerini ve tahmine dayalı öngörüleri kullanarak, sürücüler ve yolcular için deneyimleri geliştirmek için araç içi özellikler ve yolculuk önerileri sunabilir.

GÖRMEK: Rapor: KOBİ'ler veri gizliliğiyle mücadeleye hazırlıksız (TechRepublic Premium)

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su John Chen, “Veriler ve bağlantı, otomotiv endüstrisinde yenilik için yeni yollar açıyor ve BlackBerry ve AWS, otomobil üreticilerine ve geliştiricilere tüketicilere yeni hizmetler sunabilmeleri için daha iyi içgörüler sağlamak için ortak bir vizyonu paylaşıyor” dedi. BlackBerry, bir basın açıklamasında. “Bu yazılım platformu, araç içi deneyime bir icat çağı getirmeyi ve güvenlik, güvenlik veya müşteri gizliliğinden ödün vermeden yeni uygulamalar, hizmetler ve fırsatlar yaratmaya yardımcı olmayı vaat ediyor.”

Otomobiller, sürümün de işaret ettiği gibi, çok sayıda tedarikçinin çok sayıda parçasından ve ayrıca tescilli yazılım ve donanımdan oluşur ve bu verilere etkileşim ve erişim, geliştiriciler için bir dizi zorluk sunar. BlackBerry IVY, yardımcı olmak için “tahmine dayalı içgörüler ve çıkarımlar” oluşturmak için bu veri kümelerine makine öğrenimi uygular. Bu, otomobil üreticilerinin “son derece kişiselleştirilmiş ve bu içgörülere dayanarak harekete geçebilecek” sürücü ve yolcu deneyimleri sağlamasına olanak tanır.

BlackBerry IVY, yerel araç verilerini ve bulut verilerini kullanarak, otomobil üreticilerinin “araç sensörü verilerini güvenli bir şekilde okumasına, normalleştirmesine ve eyleme geçirilebilir içgörüler oluşturmasına” olanak tanıyacak. Otomotiv üreticileri daha sonra bu bilgileri “duyarlı araç içi hizmetler” oluşturmak için kullanabilir. Sürümde bir dizi varsayımsal IVY özellikli otomotiv hizmeti özetlenmiştir.

Bir senaryoda IVY, tehlikeli koşulları veya sürücü davranışını belirlemek için araç verilerini kullanabilir ve ardından ilgili güvenlik yeteneklerinin etkinleştirilmesini önerebilir. Bu, sürücünün çekiş kontrolünü, şerit yardımını veya hız sabitleyiciyi etkinleştirmesini önermeyi içerebilir. Otomobil üreticileri, bu özelliklerin ne zaman uygulandığını anlamak ve araç performansını artırmak için yeteneklere yatırım yapmak için bu verileri kullanabilir. Başka bir senaryoda, sensör verileriyle ilgili içgörüler, genç sürücüleri hız yapıyorsa, mesaj atıyorsa veya yolcu doluluk oranı değiştiğinde ebeveynlere uyarılar göndermek için kullanılır.

GÖRMEK: Veri gizliliğinde gezinme (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

“BlackBerry ile yaptığımız bu ortak çaba sayesinde, otomobil üreticilerine giderek daha bağlantılı bir dünyada gelişmek için ihtiyaç duydukları içgörüleri, yetenekleri, çevikliği ve hızı sağlayacağız. Otomobil üreticileri dijital dönüşümlerinde ilerlemeye çalışırken, BlackBerry IVY onlara kendi Amazon Web Services CEO'su Andy Jassy, ​​bir basın bülteninde, “markalar ve otomotiv endüstrisinde bağlantılı araç hizmetleri için standardı belirledi” dedi.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*