Biden ekibi, teknoloji uzmanlarına Beyaz Saray kanununda hükümete katılmaları için gizli çağrı bırakıyor

Gömülü mesaj, HTML koduna bakanlara bırakıldı ve geliştiriciler konuştu.

Resim: Bet_Noire

Başkan Joe Biden bu hafta resmi olarak göreve başladı ve teknoloji ekibi, Beyaz Saray web sitesini değiştirmek için çok az zaman harcadı, hatta geliştiricilere küçük bir not bıraktı. “Bunu okuyorsanız, daha iyi inşa etmek için yardımınıza ihtiyacımız var,” dedi gömülü mesajdaki HTML koduna bakanlar için www.whitehouse.gov.

Okunması gereken geliştirici içeriği

İlk Reuters tarafından rapor edildi, eğlenceli mesaj, Beyaz Saray'da çalışan bir teknoloji birimi olan Birleşik Devletler Dijital Hizmetine insanları getirmek için daha büyük bir çabanın parçasıydı.

Mobil güvenlik şirketi Lookout'ta güvenlik çözümleri yöneticisi olan Chris Hazelton, gömülü kodu “yüksek profilli, en iyi şekilde işe almayı hedefleyen” olarak nitelendirdi.

Hazelton, “Site tartışmasız dünyanın en iyi bilinen web sitelerinden biridir. Web konusunda bilgili yüzbinlerce kişi, Biden yönetimi tarafından hangi değişikliklerin yapıldığını görmek için siteyi karıştırıyor, bu yüzden iyi yerleştirilmiş” dedi.

“Pandeminin hız kazandığı dünya çapındaki hükümetler, vatandaşların web üzerinden kamu hizmetlerine ve giderek daha fazla mobil tarayıcı ve uygulamalara bağlanmasına olanak tanıyan dijital kamu hizmetlerine geçiyor. BT becerilerine ve özellikle siber güvenlik deneyimine sahip insan sıkıntısı var. Hükümeti sayısallaştırmanın başarısı bu rolleri yerine getirmeye bağlıdır. ”

GÖRMEK: Sistem yöneticilerinin öğrenmesi için en iyi 5 programlama dili (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Uygulama güvenlik sağlayıcısı nVisium'un altyapı direktörü Shawn Smith'e göre, bunun gibi küçük paskalya yumurtaları internette oldukça yaygındır.

Smith, Mozilla'nın bazı ASCII sanatı içeren büyük bir afişe ve kariyer sayfasına bir bağlantıya sahip olduğunu, Reddit gibi bazı sitelerin de JavaScript konsoluna mesajlar koyduğunu belirtti.

Untangle'ın kıdemli başkan yardımcısı Heather Paunet, mühendisleri ABD Dijital Hizmetine katılmaları için işe almanın ilginç ve eğlenceli bir yolu olduğunu ekleyerek, bir ton meraklı geliştiricinin web sitesinin arkasındaki kaynak koduna bakacağını belirtti.

“Bu, ortalama bir insanın yapmayı düşünmeyeceği bir şeyi yapan insanlara ulaşmanın eğlenceli bir yoluydu. Bu yorumu bulmuş olabilecek mühendisler, en son Beyaz Saray sayfasını okumaktan fazlasını yaptılar, bakacak kadar merak ettiler. arkasındaki kaynak kodu onu dünyaya sunuyor, “dedi Paunet.

“22 yaşında bir mühendislik öğrencisiyken nasıl hissedebileceğimi hayal ediyorum. Beyaz Saray ana web sayfasının nasıl bir araya getirildiğini merak edip kaynak kodda bu yorumu bulduğumda, eminim ki o bağlantıya tıkladı. ”

Birçok analist, geliştiricileri işe almak için federal hükümette büyük bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Pluralsight'ın beceri geliştirme başkanı Gary Eimerman, TechRepublic'e, şirketin mevcut teknoloji işgücünü geliştirmelerine yardımcı olmak ve teknoloji dışı çalışanları, sahip olduklarından emin olmak için teknoloji rollerine yeniden eğitmek ve yeniden eğitmek için bir dizi işletme ve devlet kurumuyla yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. ihtiyaçlarını karşılayacak uzmanlık.

Eimerman, “Bu, Hava Kuvvetlerinin Dijital U girişimi gibi programların bu kadar önemli bir bileşeni olmamızın büyük bir nedeni – havacılarının dijital bir geleceğe yön vermek için gerekli teknoloji becerilerine sahip olmalarını sağlayan bir beceri geliştirme / yeniden beceri kazandırma programı,” dedi.

Biden Çarşamba günü göreve geldiğinde, 1,9 trilyon dolarlık kurtarma teklifinin ana hatlarını yayınladı bu, ABD hükümeti genelinde teknoloji yükseltmeleri için önemli miktarda finansman içeriyordu.

Plan, büyük SolarWinds ihlali ışığında “federal BT ve ağları modernize etmek ve güvence altına almak” için iddialı bir çaba gerektiriyor. Biden, Kongre'yi “ABD'nin Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği Ajansı (CISA) ve Genel Hizmetler İdaresi'nde büyük yeni BT ve siber güvenlik paylaşımlı hizmetleri başlatmasına ve federal kurumlarda modernizasyon projelerini tamamlamasına yardımcı olmak” için 9 milyar dolara kadar harcamaya çağırdı.

Teknoloji şirketi Approyo'nun CEO'su Chris Carter, eğlenceli küçük not web sitesinin koduna bakan herkes için harika bir yetenek olsa da, ABD hükümetinin daha derin ihtiyaçlarının altını çizdiğini söyledi.

Carter, “Dürüst olalım, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti hala yürüttükleri çok, çok, eski ve modası geçmiş sistemlere sahip ve işe alınmak veya bunu temizlemek için üçüncü şahıslar olmak için hükümet sektöründe taze kana ihtiyacımız var,” dedi.

“Sistemlerimiz eski, işsizlik sistemlerimiz eski. Ordu, Donanma ve benzeri için hala yükseltmelerden geçiyoruz. Hava trafik kontrol sistemleri ve çok daha fazlası için hala eski donanımımız var. Bir çok şey var gerçekten temizlenmesi gerekiyor. ”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*