Bilgisayarınızın neden Windows 11'e yükseltilemediğini bilmek ister misiniz? bunun için bir uygulama var

Geçen hafta Microsoft için büyüktü, nihayet resmi açıklamayı yaptı Windows 11 işletim sistemi sürpriz nedeniyle mahvoldu sonra erken yapılar çevrimiçi sızdırılıyor. Duyurunun kendisinde bazı karışık tepkiler olsa da, uygunluğu çevreleyen sinir bozucu bir kafa karışıklığı bulutu var.

Microsoft, insanları kendine yönlendirdi PC Sağlık Kontrolü uygulaması, ancak birçok kişi, güçlü, modern bilgisayarların bile yaklaşmakta olan işletim sistemini destekleyemeyeceğini keşfettikten sonra cevaplardan daha fazla soruları olduğunu fark etti.

Neyse ki birileri bu deneyimden daha iyi bir çözüm üretecek kadar tatmin olmadı. ' adlı yeni bir açık kaynaklı uygulamaWhyNotWin11Cihazınızın hangi bölümünün bu tatlı yeni işletim sistemi yükseltmesini almanızı engellediği konusunda size çok daha iyi bir fikir verebilecek olan Github'da görüldü ve neyse ki ücretsiz. Cehennem, sonuçta biraz rahatsızlık duyan bir programcı gibi öfke duymaz.

PC sağlık kontrolü uygulaması baş ağrısı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Github sayfasından korkmayın, bunu indirip kendiniz denemek çok kolay bir işlemdir. Yolun yarısında, hemen altında doğrudan indirme bağlantısı olan bir 'İndirme' bölümü göreceksiniz, böylece üstündeki tüm jargonu memnuniyetle görmezden gelebilirsiniz. Uygulamanın imzalanmadığı göz önüne alındığında, sisteminizi paniğe sürükleyecek ve bir kez indirmeye çalıştığınızda ve uygulamayı çalıştırmak için indirme dosyasına tıkladığınızda iki kez bir güvenlik uyarısı isteyecektir.

WhyNotWinn11'in, cihaz bileşenlerinden hangilerinin minimum Windows 11 gereksinimleriyle uyumlu olduğu ve hangilerinin sizi hayal kırıklığına uğrattığı konusunda size rehberlik etmesiyle, çalıştırıldıktan hemen sonra PC Sağlık Kontrolü uygulamasında bir gelişme olduğunu fark edeceksiniz. Uygulama, RAM, CPU (mimari, nesil, frekans ve çekirdek sayısı ayrıntılarıyla birlikte) ve önyükleme türü dahil olmak üzere herhangi bir sorunun nerede olduğunu daraltmanıza yardımcı olmak için 11 farklı kritere göre kontrol eder.

Tamamen Şaşırtıcı Modül

Windows PC Sağlık Kontrolü uygulaması

(Resim kredisi: TechRadar)

Yükseltme yapamıyorsanız, çoğu dizüstü bilgisayar ve PC'de büyük olasılıkla karşılaşacaksınız, bu durumda sorun TPM ile ilgili olarak listelenecektir. Özel yapım güçlü bilgisayarlar gördük. Ryzen9 işlemci ve 32GB RAM uyumsuz olarak işaretlenirken, görünüşe göre eski dizüstü bilgisayarlar destekleniyor.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*