Bilim adamları hükümetlerin koronavirüse maruz kalan insanları izlemek için bir mobil izleme uygulaması geliştirmelerini önerdi

Bilim adamları hükümetlerin COVID-19'a maruz kalan insanları izlemelerine, test etmelerine ve izole etmelerine yardımcı olmak için bir mobil uygulama kullanmak istiyor.

Teknoloji uzmanlarının sağlık hizmeti sağlayıcılarının koronavirüs ile baş etmelerine yardımcı olmanın 8 yolu
Ücretsiz telehealth araç takımları, çocuk bakımı hesap makineleri ve semptom taramaları, COVID-19 salgını sırasında hastaneler ve doktorlar üzerindeki yükü hafifletmek için mevcut araç ve hizmetlerden birkaçıdır.
http://www.techrepublic.com/

Oxford Üniversitesi'ndeki üç araştırmacı ile başa çıkmak için bir kontrol merkezi olarak hizmet verecek bir uygulama oluşturmak istiyorlar.
coronavirüs
. Uygulama, koronavirüs hakkında bilgi paylaşımından diğer insanlarla iletişimi izleme, test ve hatta gıda dağıtımına kadar her şeyi yapabilir.

Bu yaklaşım, birçok Asya ülkesinin toplumlarındaki salgını kontrol etmesine yardımcı olan bir taktik olan temas izlemenin yerini alabilir. Uygulama ayrıca, virüsün etkisini azaltabilecek sürü bağışıklığını daha hızlı bir şekilde oluşturabilir.

Big Data Institute'un web sitesindeki bir blog gönderisinde, Oxford Üniversitesi Büyük Veri Enstitüsü'nden Profesör Christophe Fraser, uygulamanın daha tehlikeli unsurlarından biri için bir çözüm olabileceğini söyledi. COVID-19belirtisi olmayan kişilerin virüsü diğer insanlara geçirebilmeleri.

"Analizimiz, koronavirüs bulaşmalarının neredeyse yarısının, belirtiler ortaya çıkmadan önce enfeksiyonun çok erken evrelerinde gerçekleştiğini gösteriyor, bu nedenle maruz kalan insanları uyarmak için hızlı ve etkili bir mobil uygulamaya ihtiyacımız var" dedi. "Koronavirüs teşhisi konduysa, yakın zamanda temas kurduğunuz kişilere tecrit etmelerini önerecek şekilde mesaj gönderilecektir."

Fraser teklifin yazarı İngiltere'deki Oxford Üniversitesi Büyük Veri Enstitüsü David Bonsall ve Michael Parker, Etik ve Beşeri Bilimler Hoş Geldiniz Merkezi ve Oxford Üniversitesi, Ethox Merkezi ile birlikte.

GÖRMEK:
Koronavırusu:
(TechRepublic Premium)

Ekip, uygulamanın tüm koronavirüs bilgileri, sağlık hizmetleri ve talimatları için merkezi bilgi merkezi olmasını önerir. Bir kişi, semptomlar gelişirse bir test istemek ve kendi kendine izolasyon gerekli olduğunda yiyecek teslimatları istemek için uygulamayı kullanabilir. Uygulama, kullanıcının toplulukta temas ettiği diğer kişileri takip eder. Uygulama kullanıcısı pozitif test ederse, sonuçlar doğrudan merkezi bir sunucuya gider ve kişi ve olası kişiler olduğu bilinen kişiler için karantina veya sosyal mesafe önlemleri önerir.

Aynı blog yazısında, Bonsall, herkesin çalışması için mobil uygulamayı kullanması gerekmediğini, ancak bir kullanıcı tabanı oluşturmak için diğer insanlara karşı iyi niyete güveniyor olduğunu söyledi.

"Uygulamanın yardımıyla, bireylerin çoğunluğu semptomları gösterme konusunda kendini tecrit ederse ve temaslarının çoğunluğu izlenebiliyorsa, salgını durdurma şansımız var" dedi. "Bu yaklaşımın çalışması için bağımsız uygulama geliştiricileri tarafından kabul edilmeyen ulusal bir programa entegre edilmesi gerekiyor."

Çin'in uygulama izleme ve koronavirüs yaklaşımına yaklaşımı

Çin, virüsün yayılmasını ve bireylerin hareketini kontrol etmek için bir uygulama kullandı. Çin'de insanlar kamusal alanlarda olmak ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istiyorlarsa uygulamayı kullanmak zorunda kaldılar. Uygulama, kişinin hareketlerini izledi ve merkezi bir veritabanında kişinin koronavirüs durumunu kaydetti. Uygulama, her kullanıcıya bir kişinin davranışına sınır koymak için yeşil, sarı veya kırmızı bir kod verdi: Serbest hareket, yalnızca yerel hareket veya karantina.
Çin uygulaması kullanıcı verilerini üç şekilde topladı:

  • Telefonlar arasında yakınlık algılama
  • GPS ile ortak konum
  • Yeraltı binaları gibi hücre bağlantısı olmayan yerlerin giriş ve çıkışlarında QR kod taraması

İngiltere'deki ekip, insanların Çin'de kullanılan daha sıkı kontrollerin aksine, gönüllü olarak kullanmasını istiyor. Araştırmacılar bu yaklaşımın demokratik ülkelerdeki insanlar için daha kabul edilebilir olacağını düşünüyor.

Kontak izleme için dijital dönüşüm

Çin'de, kişi izleme virüsün yayılmasını kontrol etmek için kilitlenmeler kadar önemliydi. İçinde WHO-Çin Koronvirüs Hastalığı Ortak Misyonu Raporu 2019yetkililer, Wuhan'da 1.800'den fazla epidemiyolog ekibinin, takım başına en az beş kişinin günde onbinlerce kişiyi izlediğini ve "iletişim takibinin özenli" olduğunu belirtti.

Bir kişi onaylanmış bir koronavirüs vakasına sahip olduğunda, halk sağlığı çalışanları, bireyin aile üyeleri, meslektaşları, arkadaşları ve sağlık hizmeti sağlayıcıları da dahil olmak üzere faaliyetlerini ve temaslarını belgelemektedir. Bir sonraki adım, tüm bu insanlarla iletişim kurmak ve onları koronavirüs için taramaktır. Bu ilk taramadan sonra, halk sağlığı yetkilileri semptomları izlemek için bu temasları takip eder.

Singapur'da, yetkililer 6.000 kişiyi takip etti, CCTV görüntüleri, polis soruşturması ve basit bir telefon görüşmesi de dahil olmak üzere yoğun emek gerektiren dedektiflik çalışmalarının bir kombinasyonunu kullanarak. İngiliz ekibi, uygulamanın bir haftalık manuel sözleşme izlemenin yerine, merkezi bir sunucuya giden ve bu sunucudan iletilen anlık bir sinyalin yerini alabileceğini öne sürüyor.

Uygulamaya güven oluşturma

Teklifin yazarları, insanları uygulamayı kullanmaya teşvik etmek için şu önerileri yaptı:

  • Kapsayıcı ve şeffaf bir danışma kurulu tarafından gözetim
  • Uygulama için etik ilkelerin yayınlanması
  • Erişim ve muamele eşitliği garantileri
  • Şeffaf ve denetlenebilir bir algoritmanın kullanımı
  • Gelecekteki salgınlara hazırlanmak için değerlendirme ve araştırma tesis edilmesi
  • Verilerin kullanımı ve gözetimi
  • Veri ve bilgiyi diğer ülkelerle paylaşma

Öneri "Çin'de akıllı telefonlar kullanarak COVID-19'un sürdürülebilir şekilde muhafaza edilmesi: Diğer ortamlarda benzer yaklaşımların uygulanması için bilimsel ve etik temeller" olarak adlandırılıyor.
Büyük Veri Enstitüsü, hastalığın nedenlerini, önlenmesini ve tedavisini anlamak için büyük, karmaşık veri setlerini analiz eder. BDI araştırmacıları, büyük klinik araştırma çalışmaları için bilgi edinme ve analiz etme yöntemleri geliştirir, test eder ve uygular.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/20/cf302977-aa5b-49e4-8166-d503e3a394d9/resize/770x/1e319bfdffd442da4a1ff4744bc358bb/big-da.- "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

İngiltere'deki Büyük Veri Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, izleme, test ve hatta gıda dağıtımına yardımcı olabilecek bir mobil uygulama ile manuel temas takibi dijital sürecini almak istiyorlar.

"data-credit =" Resim: Büyük Veri Enstitüsü "rel =" noopener noreferrer nofollow ">big-data-institute.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/20/cf302977-aa5b-49e4-8166-d503e3a394d9/resize/770x/1e319bfdffd442da4a1ff448c358 /big-data-institute.jpg

İngiltere'deki Büyük Veri Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, izleme, test ve hatta gıda dağıtımına yardımcı olabilecek bir mobil uygulama ile manuel temas takibi dijital sürecini almak istiyorlar.

Resim: Büyük Veri Enstitüsü

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*