Bir ankete göre Amazon uzmanları ambar birleştirme çabalarını destekliyor

Alabama'daki bir Amazon sipariş karşılama merkezi, ABD'deki sendikalı işgücü etrafındaki bir konuşmanın merkez üssü oldu.

Resim: iStock / gorodenkoff

Profesyoneller için anonim bir ağ olan Blind, son aylarda çalışanların duygularına odaklanan bir dizi pop-up anketine yer verdi. iş ve yaşam tarzı konuları, uzaktan çalışma, ve dahası. Blind'in anonim çerçevesinin bir parçası olarak, kullanıcılar istihdam yerlerini belirleyebilir ve sonuçlar işveren ve endüstri tarafından ayrıştırılabilir.

Kısa süre önce açılan bir ankette, bir Blind kullanıcısı, Alabama tesisinde Amazon işverenleri arasında devam eden sendikalaşma çabalarına odaklanan bir anket sundu. Amazon'daki kurumsal profesyoneller bu çabaları büyük ölçüde destekliyor.

Birlik veya çöküş: Amazon uzmanları tartışıyor

Blind anketi şu soruyu gündeme getirdi: “Amazon işçileri arasında Alabama, Bessemer'de sendikalaşma çabalarını destekliyor musunuz?” Blind'e göre anket, kurumsal Amazon profesyonellerinden genel olarak 500'den fazla yanıt aldı ve% 65 depo çalışanlarının sendikalaşma çabalarını destekledi ve% 35'i desteklemedi.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Geçtiğimiz haftalarda, Bessemer'de bulunan bir Amazon Yerine Getirme merkezi, ABD'deki organize işçi etrafında bir konuşmanın merkez üssü oldu Pazartesi günü, tesisin 5.000'den fazla çalışanı, temsil edilip edilmeyeceklerine dair oy pusulalarını posta yoluyla oylamaya başlayacaktı. Perakende, Toptan ve Büyük Mağazalar Birliği tarafından AL.com, oy pusulaları 29 Mart'a kadar kabul edildi.

Kurumsal baskı ve trafik ışıkları

Tarihsel olarak, sendikalaşmak isteyen çalışanlar ve bu tür hareketleri engellemeyi ümit eden şirketler şiddetli tartışmalara ve tartışmalara yol açtı. Amazon ile Bessemer tesisindeki depo çalışanları arasında devam eden durumun ön saflarında baskı taktikleri vakaları bildirildi. 21 Şubat'ta More Perfect Union bir tweet yayınladı raporlama Bessemer tesisindeki Amazon çalışanlarına “sendikalaşma oylaması 29 Mart'ta sonuçlanmadan önce şirketten ayrılmaları için satın alma teklif edildi.”

GÖRMEK: 5 Nesnelerin İnterneti (IoT) yeniliği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

16 Şubat'ta More Perfect Union bildirildi “Jefferson County kamu görevlisi, sendika örgütlenmesini engellemek için Amazon'un trafik ışığı düzenlerinin Alabama deposunun dışında değiştirilmesini istediğini” doğruladı. Ayrıca Amazon çalışanları, More Perfect Union'ın haberine göre şirketin “onları sendika karşıtı toplantılara zorladığını, günde 5 kata kadar mesaj attığını, banyolara mesajlar koyduğunu” söyledi. raporlama.

Bir Amazon temsilcisi olan Morning Brew tarafından yayınlanan bir açıklamada dedim: “Çalışanlarımızın bir sendikaya katılma veya katılmama haklarına saygı duyuyoruz, ancak bu grubun çalışanlarımızın görüşlerinin çoğunu temsil ettiğine inanmıyoruz … herkesi genel ücretimizi, sosyal haklarımızı ve işyeri ortamımızı aşağıdakilerle karşılaştırmaya teşvik ediyoruz: benzer işleri olan başka bir şirket. “

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*