Bir iş fotoğrafı veya vesikalık fotoğraf için en iyi selfie nasıl çekilir?

Pandemi sonrası profesyonel bir değişim mi arıyorsunuz? İyi bir vesikalık fotoğrafa ihtiyacınız var ve bu beş ipucu evden daha iyi bir fotoğraf çekmenize yardımcı olabilir.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/06/04/d840c2f2-eb17-479f-8257-df5a00bdaddf/resize/770x/fefd1171404adc6cc8fb84dfac26630f/istock-1219329124.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: fizkes, Getty Images/iStockphoto">Kadın adayın vesikalığı dizüstü bilgisayarda çevrimiçi röportaj yapıyor.

Resim: fizkes, Getty Images/iStockphoto

COVID-19 salgını nihayet azalmaya başlıyor ve bununla yüzleşelim – çoğumuz görünüşe ayak uydurmak için çok çabalamadık. Bir yıldan fazla bir süredir pijamalarla yaşadık, tıraş olmadık ve kesilmemiş saçlarımızı dağınık topuzlarda bıraktık ve şimdi müzikle yüzleşme zamanı: Yeniden profesyonel görünme zamanı.

TechRepublic'te neler var?

Uygulamaya geri dönmenin bir yolu, özgeçmişleri, sosyal medya profillerini ve diğer profesyonel yerleri süslemek için yeni bir vesikalık fotoğraf kullanmaktır. İdeal bir dünyada, profesyonel bir fotoğrafçıya yapılacak bir gezi bunu yapmanın yolu olabilir, ancak bu herkes için mümkün değildir.

GÖRMEK: COVID aşılama politikası (TechRepublic Premium)

Fikri evde vesikalık fotoğraf çekme konusunda iyi tavsiyeler almak için ödüllü Louisville, Kentucky merkezli vesikalık ve portre fotoğrafçısı ile konuştum. Ben Marcum, bir fotoğrafçının stüdyosuna gidemeyenler için pek çok iyi tavsiyesi olan.

kendin alma

Bir stüdyoya gitmiyorsanız veya profesyonel bir fotoğrafçı ile görüşmüyorsanız, vesikalık fotoğrafınızın anlık bir Instagram özçekimi gibi görünmesini önlemek için kesinlikle kullanmanız gereken bir ipucu var: Kendiniz çekmeyin.

Yardım etmesi için bir arkadaş bulmaya çalışın (COVID-19 aşıları yaygın olduğu için artık daha kolay olacak) ve en azından birini bulamıyorsanız, doğru yüksekliği bulmanıza yardımcı olabilecek bir tripod kullandığınızdan emin olun. ve kamerayı sabit tutmakla birlikte mesafe.

Doğru ışığı kullanın

Halka ışıklar, evde fotoğrafçılığın fiili kralı haline geldi, ancak Marcum bunları mutlaka tavsiye etmiyor. Marcum, "Halka ışıklar diş fotoğrafçılığı için tasarlandı. Gerçekten parlaklar" dedi. Bir fotoğrafçının görünümünüz için en iyi ışığı belirleyebileceği bir stüdyonun dışında, Marcum doğal ışığın her zaman en iyisi olacağını söyledi.

Marcum, doğal ışığın doğru görünmesini sağlamanın zor olabileceğini söyledi, bu yüzden doğru olana kadar test fotoğrafları çektiğinizden emin olun. "Tercihen bulutlu bir günde, ışığın çok sert olmaması için güzel bir büyük pencere bulun. Bunu yapamıyorsanız, güneye bakan bir pencere kullanın ve üzerini bir pencere ile örtün. beyaz pencere sırf kenarı kaldırmak için."

Gölgeleri azaltmaya ve çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecek doğrudan ışığa da baktığınızdan emin olun. Gün ışığını kullanmaya karar verirseniz, çekimde başka ışık kaynağı olmadığından emin olun, böylece ana ışık kaynağınıza fazla güç gelmesinler.

Marcum, doğal aydınlatma bir seçenek olmadığında, bir halka ışığının yine de iyi çalışabileceğini söyledi, ancak ne tür satın aldığınıza dikkat edin: Işığın eşit bir şekilde dağılması için halkanın ortasında akıllı telefonunuz veya kameranız için bir yuva bulunmalıdır. , sevmek bu Amazon'dan.

açılarınızı bilin

Doğrudan ışık kaynağınıza bakmanız gerekse de, bu kameraya karşı dik durmak anlamına gelmez: İyi tarafınızı bulmanız gerekiyor ve neyse ki bunu yapmanın bir hilesi var: Saçınızı nerede ayırdığınızı düşünün.

Marcum, "10 kişiden dokuzu doğal olarak saçlarını iyi taraflarından ayırıyor" dedi. Yüzün bir tarafını kameraya doğru koymak, yüzün daha açık görünmesini sağlar, Marcum'un dediği gibi, iyi bir vesikalık fotoğraf çekmenin önemli bir parçası.

Yükseklik, iyi oluşturulmuş bir vesikalık fotoğrafın da önemli bir parçasıdır ve asla kırılmaması gereken bir altın kural vardır: Fotoğrafı göz hizanızın altından çekmeyin. Marcum, genellikle objektife bakan nesnelerle göz hizasında vesikalık fotoğraflar çektiğini, ancak akıllı telefon kameralarının fiziksel yapısının bu stratejiyi değiştirebileceğini söyledi.

Marcum, "Akıllı telefon lensleri daha geniş bir açıya sahiptir, bu da, yararlanabileceğiniz hafif bir eğriliğe sahip oldukları anlamına gelir. Telefonu göz hizanızın üzerine yerleştirin ve telefonu hafifçe eğin; bu eğrilik birkaç kilo vermenize yardımcı olabilir," dedi. Eğimi ortadan kaldırmak için fotoğrafı çektikten sonra düzenlediğinizden emin olun.

Sahte bir gülümseme yapma

Marcum'un stratejisinin büyük bir kısmı, deneklerden doğal gülümsemeler elde etmektir çünkü "sahte gülümsemeler her zaman sahte görünür" dedi.

Marcum, evde bir vesikalık fotoğraf çekerken sahte bir gülümsemedense gülümsemeden gitmenin daha iyi olduğunu öne sürüyor, ancak aynı zamanda sırıtmaya zorlamadan iyi bir görünüm elde etmenin güvenilir bir yolu olduğunu da söyledi: "Clooney manevrası" dediği şey.

GÖRMEK: İş yerinde sağlık: Ekibinizin ruh sağlığını nasıl desteklersiniz (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Marcum, "Biraz kısın ve hafif bir sırıtışla ağzınızın kenarını kaldırın," diyor. Eylem halinde görmek istiyorsanız, Google'a "George Clooney sırıtması" yazmanız yeterlidir ve bunun birçok örneğini eylem halinde bulacaksınız.

Çeneni çıkar!

Bu kulağa garip gelebilir, ancak vesikalık fotoğraf çekerken veya herhangi bir fotoğraf çekerken çenenizi dışarı çıkarmanız için gerçekten iyi bir neden var: Kameranın çenenizi boynunuza kaydırması çok kolay.

Bu sorunu önlemek için Marcum, "kaplumbağa gibi olmanızı" önerir. Sadece çenenizi dışarı çıkarmayın, bunun yerine kamerayı çene çizginizi almaya zorlamak için tüm başınızı ileri doğru hareket ettirin.

İdeal olarak, dedi Marcum, onun gibi bir profesyonelin iyi bir vesikalık fotoğraf çekmesini görürdünüz ve bunu evde yaparken kat ettiğiniz mesafe değişir. "Bir vesikalık fotoğraf için ödediğinizin karşılığını alacaksınız ve iyi bir fotoğrafçı fotoğraf çekmekten fazlasını yapar." Doğal görünmenize yardımcı olmak, iyi bir açı elde etmek ve bir gülümsemeyle alay etmek, Lightroom'daki rötuşlar kadar profesyonelin işinin bir parçasıdır.

Bu ipuçlarını izleyin ve bu profesyonel vesikalık sihrin birazını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*