Bir kadın geliştirici olarak başarı için 8 ipucu

Erkek egemen bir endüstride kadın olmanın engelleri vardır. Alandaki kadın geliştiriciler tarafından önerilen en iyi uygulamalar şunlardır.

Geliştiricilerin iş görüşmesinde yapabileceği en büyük 5 hata
Aşağıda, aranan rollerin nasıl karaya getirileceğine dair beş yaygın hata ve ipucu verilmiştir.
http://www.techrepublic.com/

Geliştirici içeriğini okumalı

Geliştiriciler yüksek talep görüyor Bununla birlikte, teknoloji endüstrisinde kadınlar, geliştirici göre, Pearson Frank anketi. Bazı gelişmelere rağmen, geliştirici iş pozisyonlarında en büyük cinsiyet farkı, vurgulanması daha da önemli bir konu Uluslararası Kadınlar Günü 8 Mart.

GÖRMEK: Yazılım mühendislerinin röportajda sormaları gereken 5 soru (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Bir kadın geliştirici olarak erkek egemen BT dünyasına girmek zor olabilir. Teknoloji endüstrisi o kadar uzun zamandır erkek güdülüyor ki, birçok kadın taklitçi sendromu geliştirici ortamına girmeyi veya aslında katılmayı düşünürken.

VideoNet'teki yazılım mühendisi Kirsten Lindblom, "İlkokul çağında bile teknoloji yaygın olarak öğretilen bir konu değil. Daha seçkin bir çalışma alanı olarak sunuluyor ve potansiyel bir kariyer olarak erkek izleyicilere daha fazla hedefleniyor." Dedi. Holdings.

Lindblom, "Teknoloji tarihinde bazı güçlü kadın rol modelleri olmasına rağmen, teknolojinin tanıtımını yapan orantısız miktarda erkek figürü var." Dedi. "Bu, bir geliştirici olarak ilk rolünü bulan kadınlar için daha da önem kazanıyor, kendi şirketlerinde kariyerlerinin erken aşamalarında değerli bir mentor olabilecek potansiyel olarak üst düzey bir kadın geliştiriciye sahip olma olasılıkları daha düşük."

Neo4j Kıdemli Veri Bilimcisi Alicia Frame, erkek egemen alana girmeyi göz korkuttu.

Frame, “Yıllarca uzun süredir sahtekârlık sendromuyla mücadele ettim – birisinin 'gerçekten' kalifiye olmadığımı ya da 'taklit ettiğim kadar akıllı olmadığımı fark edeceğinden korktum.” Dedi. "İlerledikçe, kendinize ne yaptığınızı bildiğinizden emin ve akıllı olduğunuzu hatırlatmanın inanılmaz derecede önemli olduğunu fark ettim."

Diğer kadınların ya sahaya girmelerine ya da çalışmalarında ilerlemelerine yardımcı olmak için, sekiz kadın geliştirici başarı için kendi önerilerini sundu.

Başarı için 8 ipucu

1. Başarısızlıktan korkmayın

IBM'in tam yığın mühendisi Sadie Bennett, "Kodlama eğitim kampımda öğrendiğim bir şey olan Flatiron Okulu, nasıl başarısız olacağımı (ve tekrar deneyeceğim)" dedi. "Bu klişe gibi görünüyor, ancak teknoloji dünyasında, en küçük hatalardan veritabanındaki önemli bir bölümdeki tüm verileri yanlışlıkla silmeye kadar başarısızlık yaygındır.

"Başarısız olmak bir değil, ne zaman ve bir kadın olarak özellikle önemli olduğunu öğrenmek. Çalışmalar daha fazla kadının özür dileme eğiliminde olduğunu gösterdi ve işiniz çok fazla başarısızlık içerdiğinde, sürekli özür dilemek güven ve his eksikliğine yol açabilir. bir sahtekâr gibi, "dedi Bennett.

Bennett, "Başarısızlığın sadece normal olmadığını, genellikle daha iyi sonuçlar verdiğini öğrendim." “Kodlama, yardım için uzanma ve çözümü kendi başıma bulmak zorunda kaldığım iç azim hakkındaki başarısızlıklardan çok daha fazlasını öğrendim.”

2. Özel geri bildirim isteyin

Genesys'in takım lideri ve kıdemli yazılım mühendisi Caitlin Kaphaem, "Kariyerimde teknik becerilerim üzerinde çalışmam gereken geribildirimi aldım. Bu geri bildirim cesaret kırıcıydı çünkü asla teknik olarak algılanmayacağımı düşündüm." Dedi.

Kaphaem, "Benim tekniklerim erkeklerden farklıydı. Her şey için tüm şartları bilmiyordum ve hassas programlamadaki daha küçük ayrıntıları umursamıyordum." Dedi. "Ama sahip olduğum şey karmaşık müşteri sorunlarının hatalarını ayıklamaktı. Yaratıcı bir şekilde çözüm tasarımları da bulabilirdim.

Kaphaem, "Keşke kariyerimin başlarında teknik olarak daha önce geliştirmek için tam olarak neye ihtiyaç duyduğumu sorsaydım." Diyerek şöyle devam etti: "O zaman er ya da daha spesifik olarak ne üzerinde çalışacağımı bilirdim. Bu da bana katkılarımın benzersizliğini iletme fırsatı verirdi."

3. imposter sendromunuzla savaşmaya çalışın

Progress geliştirici ilişkileri kıdemli yöneticisi Sara Faatz, "Impostor sendromuna kurban gitmeyin. Impostor sendromu, herhangi bir noktada tüm insanların% 70'ini etkiler – ve kadınlar genellikle daha hassastır" dedi.

Faatz, "Farklı veya benzersiz olduğunuz bir durumda (yani, tek kadınlardan biri), ait olmadığınız veya orada olmayı hak etmediğiniz duyguları yaşayabilirsiniz." Dedi. "Eğer bu şekilde hissetmeye başlarsan, kendini ve hislerini kontrol et. Kendine, rolde olduğunu hatırlat, çünkü çok çalıştın ve yerini kazandın."

4. Garner desteği

Graide Network yazılım mühendisi Alyssa Nickow, "Bir destek sistemi hazır bulundurun," dedi.

"Bu, şirket, arkadaşlar / aile içindeki bir yakınlık grubu olabilir veya sorunları nasıl ele alacağımıza ilişkin bir sondaj panosu olarak hizmet verdiğini gördüğüm bazı harika çevrimiçi topluluklar ve şirketler hakkında bilgi edinmek için fısıldayan bir ağ olabilir veya kadınları veya diğer azınlık gruplarını daha az karşılayan ofisler "dedi.

5. Öğrenmeyi asla bırakmayın

Braintree'nin yazılım mühendisi Mary Pearce "Eşyalarını tanıyın," dedi. "Kendinizi sürekli öğrenmeye adayın ve esnek hedeflere ulaşmaktan korkmayın."

Bu taktik, en son programlama dilleriveya becerilerinizi geliştirmek çevrimiçi kurslar.

6. Tam yazılım geliştirme yaşam döngüsüne aşina olun

GitLab mühendislik müdürü Darva Satcher, "Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü'nün (SDLC) her yönünü anlayın, böylece diğer ekiplerin sizden tam olarak neye ihtiyacı olduğunu öğrenin." Dedi.

Satcher, "Her kuruluş SDLC'yi farklı şekilde uygular. Yazılımın kuruluşunuzda nasıl oluşturulduğunun her yönüne aşina olduğunuzdan ve meslektaşlarınızın işlerini başarılı bir şekilde yapmak için neye ihtiyaç duyduğunu anladığınızdan emin olun." Dedi. "Bu, iyi ilişkileri kolaylaştırmanızı ve yüksek üretken bir geliştirici olmanızı sağlayacaktır. Ekip çalışması gerektirir, bu nedenle tüm ekibinize zaman ayırın."

7. Ağ

Tile platform mühendisliği direktörü Jossie Haines, "Fikirleri, düşünceleri ve mücadeleleri paylaşabileceğiniz diğer şirketlerde başka kadınlar bulun" dedi.

"Kariyerinizde ilerledikçe, odadaki tek kadın siz olacaksınız ve neler yaşadığınızı anlayan başka kimse yokmuş gibi hissedeceksiniz – ağınızı buna hazır hale getirmek istiyorsunuz," dedi Haines.

"Erkeklerle de iletişim kurduğunuzdan emin olun," diye ekledi Haines. "Sadece kadınlarla ağ kuruyorsanız, teknoloji endüstrisindeki güç pozisyonlarında en fazla insanla ağ kurmuyorsunuz."

8. Değerinizi bilin

Squarefoot'un arka uç mühendisi Sofia Forsell, "İstediğin şeyin daha azını kabul et, çünkü bunun tek yol olduğunu düşünüyorsun." Dedi.

"(Örneğin,) Tam zamanlı uzaktan çalışmayı sevmiyorum, ama bunun için çok fazla teklif alıyorum. Bunu yapmak istemiyorsanız, aramaya devam et," dedi Forsell. "Sen bir sonraki fırsatın orada."

Daha fazla bilgi için göz atın Daha fazla kadın geliştirici nasıl kiralanır: 5 tavsiye TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/12/06/962dd38f-e69d-4dc2-b6e4-1eb5617b0c77/resize/770x/4d02c02638c7382085ff6cd594c4c060/6.jpg hedef" _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: iStockphoto / Rawpixel "rel =" noopener noreferrer nofollow ">6.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/12/06/962dd38f-e69d-4dc2-b6e4-1eb5617b0c77/resize/770x/4d02c02638c7382085ff6cd594c4c060/6.jj

Görüntü: iStockphoto / Rawpixel

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*