Bir milyon dizüstü bilgisayar, çözülmesi gereken büyük bir sorun

Birleşik Krallık hükümeti, ülkedeki yeni kilitlenmelerin ardından okul çocuklarını uzaktan öğrenme ekipmanlarıyla donatma çabalarını artırmaya çağırıldı.

Birleşik Krallık'taki milyonlarca çocuk, uzaktan öğrenmeye katılmak için ihtiyaç duydukları temel teknolojiden yoksundur.

Jovanmandic / iStock

İngiltere'deki yeni kilitleme önlemlerinin ardından, bu dönem evden bir şeyler öğrenmek zorunda kalacak olan okul çocuklarına bir milyon dizüstü bilgisayar teslim edilmesi için büyük bir çaba devam ediyor.

Aralık ayında Eğitim Bakanlığı (DfE) bir milyon dizüstü bilgisayar ve tablet satın alacaktı Öğrencilerin uzaktan derslere katılmak için yeterli araçlara sahip olmalarına yardımcı olmak için ülkenin okulları adına.

GÖRMEK: COVID-19 işyeri politikası (TechRepublic Premium)

Telekom sağlayıcıları da duyurdu bir dizi destekleyici önlem, Uzaktan derslere katılamayan dezavantajlı okul çocuklarına ücretsiz internet verisi sağlamak için hükümetle birlikte çalışmayı kabul etmek.

Yine de bu hafta Pazartesi günü derslerin başlamasıyla, birçok öğrenci okul dönemine başlayacak ve derslere giriş yapamayacak.

Eleştirmenler, hükümetin en savunmasız çocuklara destek sağlama konusunda çok yavaş hareket ettiğini öne sürerek, mevcut planları uyarınca bazı öğrencilerin okul döneminin sonuna kadar herhangi bir ekipman alamayabileceğini belirtti.

Birleşik Krallık Hükümet Enstitüsü program direktörü Nick Davies, geçen yılın sonbaharında cihazların tahsisi ile ilgili sorunların vurgulandığını belirtti.

Davies, TechRepublic'e “Soru, hükümetin neden bunun önüne geçemediği.”

“Açıkçası buradaki en büyük sorun, problemin daha fakir öğrenciler için çok daha kötü olması, kendi ekipmanı olmayan, verileri olmayan, Wi-Fi veya çalışacak kendi odası olmayan öğrenciler. Hükümet bu ekipmanı öğrencilere mümkün olduğunca çabuk ulaştırmaya çalışması gerekiyor. “

Hükümetin Teknolojiyle Yardım Alın programı aracılığıyla okullar, akademi vakıfları ve yerel yetkililer sipariş verebilir dahili bir portal aracılığıyla. Kullanılabilirliğe bağlı olarak, daha sonra okullara ve yerel makamlara dağıtılan Windows dizüstü bilgisayarlar veya tabletler, Chromebook'lar ve Apple iPad'ler talep edebilirler.

Hükümetin ilk ve orta dereceli okulların kapatılacağını duyurması ile İngiltere'nin üçüncü COVID-19 kilitlenmesinin getirilmesi arasındaki kısa pencere, bazı okulların dönemin ilk gününden önce dizüstü bilgisayarları ve tabletleri öğrencilere ulaştırmak için çılgınca bir koşuyla karşılaştığı anlamına geliyordu.

Bristol'deki çok akademili bir vakıf olan Cabot Learning Federation CEO'su Steve Taylor, Salı günü İngiltere çapındaki kilitlenme yürürlüğe girmeden önce bazı öğretmenlerin cihazlarını teslim ederek öğrencilerin evlerine gitmek zorunda kaldıklarını anlattı.

TechRepublic'e verdiği demeçte, “Cihazları çıkarmak için sektör arasında büyük bir taahhüt var” dedi.

Taylor, hükümetin yüksek kaliteli uzaktan eğitim sağlayamayan okulları önerdikten sonra, şu anda mevcut olan cihazların sayısının ve okulların bunlara erişme hızının özel bir endişe kaynağı olduğunu ekledi. soruşturmaya tabi olacak İngiltere Eğitim Standartları Ofisi'nden (Ofsted).

“Hükümetin bu sefer teknolojiyi yaygınlaştırmaya öncelik verdiği doğru ve bence cihazlara odaklanmanın, kısmen Anne Longfield gibi çok farklı köşelerden pek çok insanın dijital yoksulluğun ne kadar önemli olduğunu savunması gerçeği sayesinde olduğunu düşünüyorum. Taylor, ilk tecrit durumundaydı ve bu kilitlenmeyle başa çıkmak için stratejik yaklaşımın nasıl temel bir parçası olması gerektiği, “dedi.

GÖRMEK:
Teknolojinin okula gitmeyle ilgili her şeyi değiştirmesinin beş yolu

(TechRepublic)

İngiltere'nin çocuk komiseri Anne Longfield, hükümeti, öğrenmeye katılmak için gerekli teknolojiye sahip olmayan savunmasız çocuklara derhal öncelik verilmesini sağlamaya çağırdı ve cihazların ve internet bağlantısının öğrenciler için “bu hafta” olması gerektiğini ekledi. .

O Twitter'da yazdı: “Alternatif, öğrenememeleri, ki bu kabul edilemez.”

Longfield Salı günü bir blog yazısı yazdı Hükümeti “net bir plan” yayınlamaya çağırdı Önümüzdeki aylarda okullar kapalı kalırken eğitimin uzaktan nasıl verileceği üzerine, çocukların derslere katılmak için gereken teknolojiyle doğru bir şekilde donatıldığından emin olmak için “daha özel gereksinimlerin” yerine getirilmesi gerektiğini ekledi.

Longfield, İngiltere'nin ilk ulusal kilitlenmesinin başlamasından bu yana öğrenciler arasındaki dijital uçurumun genişlediğini ve en savunmasız öğrencilerin çoğunun diğer aile üyeleriyle dizüstü bilgisayarlarını paylaşmaya veya “kırık bir telefon ekranında” derslere katılmaya zorlandığını söyledi.

Longfield, “Okulların ikinci kez ulusal olarak kapatılması, tüm bunların tekrarlandığını görecek ve ilk kilitlenmeden bu yana ele alınmamış sorunları artıracak,” diye ekledi.

Komiser ayrıca bir mektup yayınladı İngiltere eğitim sekreteri Gavin Williamson'a gönderildi ve bakanı kısmen çocukların uzaktan destek için teknik ekipmana ve geniş banda erişmesini sağlayarak “ulusal kilitlenme sırasında öğrenme kaybını en aza indirmeye yönelik planlar hakkında” daha fazla ayrıntı sağlamaya çağırdı. öğrenme.”

Salı günü DfE, 2020 yılına kadar toplam 1.000.000 dizüstü bilgisayar ve tabletin 560.000'ini okullara teslim ettiğini duyurdu ve ilk okul haftasında 100.000 adet daha teslim etme sözü verdi.

Williamson hükümetin cihazları teslim ettiğini söyledi 6 Ocak'ta İngiltere Parlamentosuna ilk okul haftasının sonuna kadar toplam 750.000 cihaz teslim etme yolunda ilerlediğini söyleyen “baş döndürücü bir hızda”.

Yine de, hükümet tarafından sunulan desteğin desteklemek için yeterli olmadığına dair endişeler var. tahmini 1,14 milyon ila 1,78 milyon Birleşik Krallık'ta evde dizüstü, tablet veya masaüstü bilgisayara erişimi olmayan çocuklar. Aynı zamanda, İngiltere medya düzenleyicisi Ofcom'un rakamları, 880.000'den fazla çocuğun Yalnızca mobil internet bağlantısı olan bir evde yaşıyorsanız, iken Connected Nations raporu Aralık 2020'de yaklaşık 190.000 Birleşik Krallık evinin “makul” bir geniş bant bağlantısından yoksun olduğu sonucuna vardı.

Birleşik Krallık mobil ağ operatörleri Three, Smarty, Virgin Mobile, EE, Tesco Mobile ve Sky Mobile, Eğitim Bakanlığı'nın Teknoloji programıyla ilgili yardım alın, okulların ve yerel makamların, evde sabit bir bağlantısı olmayan veya cihazlar için ek veri almaya gücü yetmeyen çocuklar için mobil veri talep edebilmesi. Program ayrıca 4G kablosuz yönlendiriciler de sunuyor.

Vodafone, ayda 20 GB ücretsiz veri sunan programa katılma konusunda DfE ile de görüşmelerde bulunuyor. Operatör ayrıca Schools.Connected girişiminin bir parçası olarak İngiltere'deki okullara 330.000'den fazla SIM kart dağıttı.

Raspberry Pi, Çarşamba günü çocuklara yönelik yardım kuruluşu olan Youth UK ile birlikte çalıştığını duyurdu. bilgisayarlarını 2.000 gence sağlamak ülkede – bunun “sorunun boyutuyla karşılaştırıldığında okyanusta bir damla” olduğu belirtilmesine rağmen.

GÖRMEK:
Çalışanlarınız belirsizlikle okul yılına başlarken empati geliştirin

(TechRepublic)

Mevcut planlara göre hükümetler, 1,3 milyon stoğunun tamamını akademik yıl sonuna kadar öğrencilere göndermeyi hedefliyor.

Bir DfE sözcüsü TechRepublic'e verdiği demeçte, ortaokulların “büyük çoğunluğunun” cihaz tahsisini hafta sonuna kadar alacağını ve hükümetin “cihazları önümüzdeki iki hafta içinde sistematik olarak ilkokullara teslim edeceğini, en çok dezavantajlı alanlar önceliklendiriliyor. ”

Sözcü, okulların aynı zamanda, örneğin “diğer iletişim biçimleriyle desteklenen basılı kaynaklar veya ders kitapları” gibi “uzaktan eğitimin farklı biçimlerini” değerlendirebileceklerini de sözlerine ekledi.

Mevcut hükümet yönergelerine göre, uzaktan eğitime erişim olanağı olmayan çocuklar 'savunmasız' kabul edilebilir ve okula şahsen devam edebilirler – okullar, yerel yetkililer ve kolejler, çocukların bir cihaza veya internet bağlantısına erişemeyeceği konusunda “en iyi kararı” muhafaza ederler. “DfE sözcüsü dedi.

Davies, hükümetin çocuklara ekipman dağıtmaya yönelik mevcut sisteminin gözden geçirilmesi gerektiğini savundu.

“Hükümet, yetişmek için şimdiden bir milyar sterlin fon ayırdı, bu harika ve gerçekten çok hoş. Ancak dizüstü bilgisayarı olmayan veya uzaktan derslere erişme yeteneği olan ne kadar çok çocuk ve ne kadar uzun sürerse, o kadar çok para bu çocukların yetişmesini desteklemek için ihtiyaç duyulacak ve gerçekten de büyük olasılık, bazı çocukların asla tam olarak yetişemeyecek olmasıdır. “dedi.

“Hükümet, kriz sırasında eğitim uçurumunun daha da genişlemesine izin vermemeye kararlı. Bu taahhüdü yerine getirmek istiyorsa, hızlı hareket etmesi gerekiyor.”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*