Bir NASA yüklenicisinden iş dersleri: Fikir alışverişi ve takip çok önemlidir

İyi bir anlayış ve iletişim, NASA ve JPL ile yakın çalışmanın ve onların Mars'a ulaşmalarına yardımcı olmanın anahtarıdır.

TechRepublic'ten Karen Roby, Motiv Space Systems ile iş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Tom McCarthy ile mühendislik kariyeri ve öğrendiklerinin iş dünyasında başkalarına nasıl yardımcı olabileceği hakkında konuştu. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir dökümüdür.

Karen Roby: Takas olarak sen bir elektrik mühendisisin Tom ve uzun yıllar robotikte ve robot yapımında çalıştın. Ve yaptığınız birçok iş NASA ile birlikte yapıldı. Bunun özüne girmeden önce bir dakikanızı ayırın, bize kariyerinizden birkaç önemli noktayı ve yine NASA ile çalışmanızı anlatın.

GÖRMEK: İşe Alma Seti: Video Oyunu Tasarımcısı (TechRepublic Premium)

Tom McCarthy: Kariyerime başladığımda Jet Propulsion Laboratuvarı'nda başladım. Ve bir asteroit üzerindeki küçük geziciler veya Mars'taki küçük geziciler gibi şeyleri keşfedecek küçük küçük robotları kontrol edecek bilgisayar sistemleri ve hareket kontrol sistemleri geliştirmek üzerinde çalıştı. Sonunda bu şeyler, bugün gördüğünüz daha büyük geziciler için robotik için işe yarayacak gelişmelere dönüştü.

Daha sonra kariyerimde, her türlü uygulama için ortakları JPL ve NASA ile robotik sistemleri kendileri geliştiren ticari şirketlerle çalıştım. Yani Mars, ay, diğer dış gezegen keşiflerine ve bu tür şeylere bakıyor.

Karen Roby: Bugün sizinle konuşmanın ilginç olacağını düşünmemizin nedenlerinden biri, edindiğiniz deneyimlerin bir kısmının ve bunun özel sektördeki, şirketlerle ve çalışanlarıyla çalışan diğer kişilere nasıl yardımcı olabileceği hakkında. Ve onların birlikte çalışmasını sağlamak, hepimizin her zaman ortak hedefler için çalışması için birbirimize yardım etmeye çalıştığımız bir şey.

Bizimle buraya gelebileceğinizi umduğum bazı ipuçları, sadece NASA ile çalışırken öğrendiğiniz şeyler ve mühendislik ekiplerinin yolları, daha büyük bir hedefe ulaşmak için birlikte nasıl çalışırlar?

Tom McCarthy: Bence NASA, JPL veya bu keşif alanında çalışan diğer bazı kuruluşlarla çalışmanın gerçekten güçlü yanı, orada çok sayıda yetenek, bilgi ve beceri bulunmasıdır. Dolayısıyla ticari bir şirketin parçası olarak en önemli şey, her yerin kendi güçlü yanlarına ve odaklandıkları yere bağlı olarak önemli olan kendi kültürlerine sahip olmasıdır. JPL ve NASA Goddard ve bunun gibi şeylerle çok çalışıyoruz.

JPL için Mars uygulamalarına çok fazla enerji harcadılar. Bu nedenle, bu ortamlara ve neyin önemli ve neyin kritik olduğuna ilişkin bir duyarlılık geliştirmek, o ortama uygulanabilir iyi bir çözüm ve ürün sağladığınızdan emin olmak gerçekten önemlidir. Ve sonra oradaki insanlarla iyi ilişkiler geliştirmek, böylece iyi bir fikir alışverişi olur. Ve son olarak, yeni bir şey, devrim niteliğinde bir şey yapmaya çalıştıklarında, bu şeyleri gerçekleştirmek için sadece iyi bir temel, iyi bir anlayış ve iletişim temeli olsun.

GÖRMEK: CIO'nun kuantum hesaplama kılavuzu (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Karen Roby: Bildiğimiz gibi, Tom'un çoğu, liderlikten ve tepede olan ve başkalarını yönetenlerin oluşturduğu tondan geliyor. O alemde ne buldun?

Tom McCarthy: NASA'yı düşündüğüm perspektiften, gördüğümü düşünüyorum, yani sadece gözlemleyerek, riskin onlar için büyük bir şey olduğu, risk için iyi yönetilen bir yola sahip olduklarından emin olduklarıdır. Başarılı olmak istiyorlar. Ve sonra dışarıdan, başarılı olmalarını istiyoruz çünkü bu iyi bir iş. Yani başarılı bir şeyin parçası olmak iyidir.

"Gelişme yeteneği kritik önem taşıyor. Personeli rahat ettiren ve onlarla iletişim halinde kalmanızı sağlayan araçların ve ortamın neler olduğunu anlamaya çalışmak. Uygulamak için ihtiyaç duydukları şeye sahip olduklarından emin olmak için." işi, onlar için belirli iş düzenlemeleri yapmak ve esnek olmak."
Motiv Space Systems ile iş geliştirme başkan yardımcısı Tom McCarthy

Yine, bu fikir alışverişini teşvik etmek, duyarlı olmak, belirli taahhütleri yerine getirdiğimizden emin olmak. Ve buna güvenebilecekleri konusunda kendilerini rahat hissedecekleri ve bu da risklerini azaltacak kapasiteyi teslim edin. Ve bu iyi bir ortaklık için yapar. Ve bence sonuçta bu her iki tarafta da liderliğe akıyor. İşte o zaman bunlar iyi alışverişler ve iyi çalışma ilişkileridir. Ama bu zaman alır. Bunu inşa etmelisin, bu bir gecede gelmez. Sadece küçük çalışma adımlarından ve katılımdan ve sadece takipten gelir.

Karen Roby: Sanırım, Tom'un sahip olduğu şeylerden biri, elbette dünyamızda çok fazla şey oldu. Ve sadece belirsizlik hissi ve bunun ne zaman normale döneceği ve, aman tanrım, ve işler değişiyor ve insanlar evden çalışıyor, burada çok fazla değişiklik ve kayma oldu.

Bu nedenle, iş çalışanları ilgili ve üretken tutmak söz konusu olduğunda, bu bazen gerçek bir zorluk olabilir. Gerçekten benim için, NASA'dan ve birlikte çalışan ve insanları dahil eden ekiplerden ve daha sonra oradaki kendi deneyiminizden gördüklerinizin perspektifi.

GÖRMEK: NASA Spinoffs: Uzay inovasyonu kökenli günlük ürünler (Teknik Cumhuriyeti)

Tom McCarthy: Sanırım hepimiz bu yıl öğrendik, ayrıca bu büyük bir zorluk oldu. Ve böylece gelişme yeteneği kritik olmuştur. Personeli rahat ettiren ve onlarla iletişim halinde kalmanızı sağlayan araçların ve ortamın neler olduğunu anlamaya çalışmak. İşlerini yürütmek için ihtiyaç duydukları şeylere sahip olduklarından emin olmak için, onlar için belirli iş düzenlemeleri yapın ve esnek olun.

Ve sonra sadece sizin de dinlediğinizden emin olmak için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamak için. Ve sanırım, müşterilerimizden, diğer ortaklarımızdan ve benzerlerinden çeşitli yaklaşımlar gördük. Ve bence özellikle müşteriler için, büyük oldukları yerde, belki orada beş ila 10.000 kişi vardır. Bunlar büyük tesisler. Bir sürü uzaktan aktivite yapmak zorunda kaldılar. Ve bazı yönlerden onlarla çalışmanın yollarını bulmaya çalışırken de yaratıcı olmamız gerekiyordu. Sadece, yine, biz uzak mıyız, yoksa onlara bir değer olarak gerçekten bir şeyler sağlamanın yolları varsa. Çünkü daha küçük olduğumuz için kontrollü bir alana sahip olabiliyoruz ve belirli alanlar üzerinde biraz daha doğrudan yönetimimiz var.

Bu bir avantaj olabilir ve zor zamanlarda olduğumuzda onlara yardımcı olabilir. Ve böylece, bu şeylerden kesinlikle yararlanabildik, böylece, yine, projelerin devam etmesi için bu şeylerden bazılarında onlarla iyi bir şekilde ilerlediğimizden emin oluyoruz. Zor oldu. Yani herkesin zorlukları vardır. Tedarik zincirleri zorlu geçti. Sadece tanışma fırsatı yok, bu yüzden işleri uzaktan yapıyoruz. Bazı şeyler gerçekten iyi çalışıyor, bazı şeyler… o kadar iyi değiller, ama siz sadece iyileştirmeye ve ondan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyorsunuz. Ve şu ana kadar bence her şey yolunda gitti.

GÖRMEK: NASA: Mars'a iniş, evden çalışma. Her yerde azim (Teknik Cumhuriyeti)

Karen Roby: Mükemmel. Ve seni bırakmadan önce vites değiştiriyorsun, Tom. Yine, gerçekten ilginç bir kariyeriniz oldu ve eminim birçok harika proje üzerinde çalıştınız. Söylemek zorunda kalsaydınız, söyleyebilecek olsaydınız, içinde bulunduğunuz en heyecan verici proje veya sadece bir iş parçası neydi?

Tom McCarthy: Bu zor bir şey. Şunu söyleyeceğim, yaptığım iş, kariyerim boyunca sürekli öğrenmenin temeli oldu. Ve gerçekten sevdiğim tek şey, bugün taşıdığım rolde, farklı insanların ne yaptığına dair gerçekten geniş bir yelpazeyi görme fırsatına sahip olmam. Bir NASA merkezi veya JPL için çalışırken gerçekten çok kolay, belirli projenize odaklanıyorsunuz ve etrafınızda bu harika endüstrinin olduğunu unutuyorsunuz çünkü aşırı odaklısınız ve büyük sorumluluklarınız var.

Güzel olan şey, kafamı biraz dışarı çıkarabilmem ve endüstrinin her yerinden insanlarla tanışabilmem. Gerçekten olağanüstü şeyler yapıyorlar ve gerçekten heyecan verici teknoloji geliştirmeleri veya farklı yerleri keşfetmek için yeni fikirler yapıyorlar. Ve bunu büyüleyici buluyorum. Yani daha önce yaptığım iş olmasaydı, sonunda bunu yapamazdım. Ve bu yüzden benim için en ödüllendirici olan buydu. Bu, endüstri genelinde yaptıklarını gerçekten takdir etme yeteneğidir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*