Bir RPA projesine başlamadan önce sorulacak 6 soru

Robotik süreç otomasyonu, kuruluşların tekrarlayan görevleri verimli bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmaktadır. Teknolojiyi kuruluşunuza entegre etmeden önce bilmeniz gerekenler şunlardır.

Robotik süreç otomasyonu (RPA) daha fazla kuruluş tekrarlanan görevleri otomatikleştirmenin yollarını aradıkça tartışmasız popüler hale geliyor. RPA hizmetleri pazarının sadece büyümesi ve 2023 yılına kadar 12 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Forrester raporu bulundu.

GÖRMEK: Bir BT uzmanının robotik süreç otomasyonu kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Otomasyon kaçınılmaz işletmenin geleceğinde. bir EY anketi bulundu otomasyon iş başarısı için anahtardırkatılımcıların% 84'ü yapay zekanın (AI) şirketlerinin gelecekteki başarısı için kritik önemde olduğunu bildirmiştir.

Bununla birlikte, otomasyonun bir kuruluşa entegre edilmesi göz korkutucu olabilir. Şirketlerin RPA'ya başlamasına yardımcı olmak için Bizagi yazılım şirketi danışmanlık danışmanı başkan yardımcısı Ed Gower, kuruluşların teknolojiyle başarıyı görmek için ihtiyaç duydukları altı kritik soruyu özetliyor ve ele alıyor.

6 RPA soruları ve cevapları

GPA'ya göre RPA'ya başlamak için şirketlerin önce teknolojiyi anlamaları gerekiyor.

Gower, "(RPA), tipik olarak insanlar tarafından yapılan görevleri otomatikleştirmenin bir yoludur; bir ekrandan bilgi kopyalayıp yapıştırmak ve başka bir pencereye koymak buna bir örnektir." Dedi.

"Bir e-postadan bilgi okumak, bu bilgiyi yorumlamak ve bu bilgileri takip etmek başka bir örnektir." “Bu gerçekten onların çalışmalarına izin vermek için bir çeşit insan müdahalesine ihtiyaç duyan görevlerle ilgili.”

Bu tür bir işlevsellik çalışanların iş güvenliği ile ilgili endişeler, uzmanlar söyledi otomasyon insan işlerini çalmak için burada değil, bunun yerine onları destekleyin. Menial görevleri otomatikleştirmek, insanları daha zenginleştirici, uygun maliyetli işler için açar.

  • Tipik bir RPA kullanım durumu nedir?

GPA'nın birçok kullanım örneği var, ancak popüler olanın eski sistemlerle ilgisi var.

Gower, "Bir örnek, kredi oluşturma ve borç verme ile ilgili olup, bulutta olmayan bir kurumunuz olabilir, bu da eski sistemler ve eski süreçler etrafında bu sürtüşmeye sahip olmayan bu yeni girişimlere karşı aniden rekabet ediyor." .

Gower, "Bir çok borç verme sistemi platformu veya bankaların veya finansal hizmetler kurumlarının bir bireyin riskini değerlendirmek için kullandığı uygulamalar, risk çıktısını geri almak için el ile bilgi girmenizi gerektiriyor." . "Bir RPA çözümü otomatikleştirmeye yardımcı olmak için iyidir."

Bir başka popüler kullanım durumu İK işe alım iş akışları ile ilişkilidir.

GPA, "kuruluş içindeki yeni çalışanlar için alan adı hesapları, yetkiler ve e-posta hesapları gibi şeyler oluşturmaya yardımcı olabilir, bu genellikle insanları işe almak için kullanılan İK sistemiyle tamamen bağlantısı kesilmiş bir şeydir" dedi. "İçeri girmek ve bunu yapmak için genellikle ek bir manuel adım gerekir."

  • RPA'nın faydaları nelerdir?

GPA, RPA'nın en kritik faydalarından birinin verimliliğidir.

Gower, "Bu, çalışanların zamanını serbest bırakır ve bu kesinlikle yatırım getirisini artırmaya yardımcı olan bir avantajdır." Dedi. "(Şirketler) bu çalışanları sıradan, tekrarlayan işler yapmaktan daha iyi bir şekilde kullanabilir.

"Dijital süreç otomasyonunda kullandığımız benzerlik, rutin süreç çalışanları yerine daha fazla bilgi çalışanı olmalarıdır, bu nedenle bilgi, bilgi ve uzmanlıklarını zamanlarının serbest bırakıldığı diğer şeyler üzerinde çalışmak için kullanırlar."

GPA, RPA'nın entegrasyonu da oldukça kolay.

Gower, "Bir süreç içinde belirli bir sorun görebilirsiniz. Burada manuel adımlar olduğunu belirleyebilir ve bu işlemi otomatikleştirmek için bir botu veya dijital çalışanı hızlı ve kolay bir şekilde dağıtabilirsiniz." Dedi. "Genellikle, bu nokta çözümlerinin tanımlanması kolaydır ve bunları çalıştırmak ve çalıştırmak için çok kısa bir sürede yapılabilecek çok şey vardır."

  • RPA neden şu anda bu kadar popüler?

Gower'a göre, RPA'nın faydaları ve popülaritesi el ele gidiyor.

Gower, "Bu popüler çünkü işleri yapmanın daha iyi bir yolu var ve bunu yapmak oldukça kolay, ama her zaman bu olasılığın orada olduğunun farkında değilsiniz." Dedi. "RPA, süreçlerin otomasyonu ve sayısallaştırılması açısından mümkün olan şeylere gözlerinizi açmak için gerçekten iyi bir araçtır. Bu teknolojiyi kullanmanın etrafındaki heyecanı pekiştiren sürtünmesiz uygulamasıdır."

  • Bir RPA projesini nasıl teslim ederim?

Bir RPA projesini başarıyla teslim etmek için üç bileşenin bir araya gelmesi gerekir: Gower, süreç, insanlar ve teknoloji dedi.

Gower, "Bu, RPA'ya en uygun olan ve benimsenmesi gereken en az sürtünme miktarına sahip olan görevin önceliklendirilmesinin tanımlanmasıyla ilgilidir." Dedi. "Çünkü yapabilmek istediğiniz şey, güvenilirlik ve çözüme güvenmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, mümkün olan en düşük risk için en büyük ticari etkiyi yaratacak belirli süreçleri hedeflemektir."

İkinci bölüm, BT ve iş grupları için bir işbirliği modeli oluşturmakla ilgilidir, böylece GPA şirkette işbirliği ve RPA'nın nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda anlaşabilirler.

Son olarak, şirketlerin teknolojiyi etkili bir şekilde entegre etmek için endüstri örneklerinden ve en iyi uygulamalardan faydalanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

  • RPA aslında ihtiyaçlarımı karşılamak için doğru çözüm mü?

Herhangi bir popüler teknolojide olduğu gibi, insanlar genellikle RPA'yı herhangi bir sorunun çözümü olarak kullanabilirler; ancak durum böyle değil, dedi Gower.

"RPA, sürecin belirli yönlerini veya bölümlerini otomatikleştirmede gerçekten çok iyi. Ancak bir süreç, bir işletme kullanıcısının bu sürece bakış açısıyla düzenleme yapmak istiyorsanız, yeniden oluşturmaya yardımcı olması için genellikle birden fazla bot veya başka çözümlere de ihtiyacınız vardır. bu uçtan uca çözüm, "dedi Gower.

"Bu, pragmatik olmanız gereken bir şey," diye ekledi Gower. "RPA'nın neler sunabileceğine bakmanız ve doğru çözüm olup olmadığı konusunda çok eğitimli bir karar vermeniz gerekiyor."

Daha fazla bilgi için göz atın Şirketler robotik süreç otomasyonuna büyük harcama yapmayı planlıyor ZDNet üzerinde.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/04/01/1eb3edd1-f544-42f6-9ef4-cd02d3c3ab46/resize/770x/6a422d2825be0f699d71e2be2e2b6637/automation" hedef " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">automation.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/04/01/1eb3edd1-f544-42f6-9ef4-cd02d3c3ab46/resize/770x/6a422d2825be0f699d71e2be2e2b66j/tom.au

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*